Fantastická čtyřka: Silver Surfer (2007)

Prečo kydáte na story? Ja možno neviem tak dokonalo gramatiku ako Vy, ale narozdiel od Vás som hoc určite máličko, ale predsa spapal superhrdinských záležitostí priamo z ich domova. A to z komixu. Poznáte celý príbeh Galaktusa? Viete prečo mu slúži Silver Surfer? Priznávam donedávna som to ani ja nevedel, ale teraz idem po podstate a pokračovanie, kedysi pre mňa podpriemernej Fantastickej štvorky má pre mňa úplne iné čaro! Sue Storm a Reed Richards chystajú veľkolepú svatbu, na ktorý sa teší celý New York. Ale presne počas nej sa naplno objaví strieborný surfer, ktorý navádza svojho hladného pána a veselo chce obetovať ďalšiu planétu... Veci by šli možno lepšie keby do celej situácie nezasiahol doktor Doom. Takže všetkým komixovo kladne založeným odporúčam, ostatným rád čo-to objasním :).

Bathory (2008)

Osem krát premietané za 3 dni? Obrovský záujem? Vypredaná sála skoro každý raz... Tak to je Bathory, film, ktorého meno sa dostane aj za naše hranice. Áno, je náš a čo poviem potom, čo som ho absolvoval? No pre Slovensko je to určite pozdvihnutie laťky kvality, ktorú len tak niečo neprekoná. No aj tak treba pátrať prečo spôsobil u nás skoro ošiaľ. Došiel som k trom dôvodom; je to Slovenské (každý slovák správny nacionalista), je to po slovensky (xenofóbia versus titulky) a sú tam kozy (hold, minulosť bola impresívna). Za čo dávam 7mičku? Za to, že Jakubisko priniesol iný pohľad na vec, ktorým prekvapil a našu best vrahyňu dosť obhajoval. Celé knihy s legendami nechám už vo Vašom záujme, I want blood :). Inak Tý dvaja mníchovia nemali chybu :D.

Wanted (2008)

Konečne report na film, ktorý je radosť reportovať. Najlepšia akčná podívaná za posledný rok minimálne. A to som sa do kina s Lienkou dostal celkom náhodou :). Stálo to za to! Hoci príbeh pokulhával, pár klišovytých partou striedalo totálnu predvýdavosť a pseudo srdcetrhajúci obrat, zrada bla bla... Zo superhrdinských filmov si snímok tiež čo-to zobral. Wesley Gibson je nímand, účtovník, ktorému pri nákupe liekou oznámi jedna kočka, že jeho otca zabili a, že jeho vrah stojí len kúsok od neho... Tým začne jeho kariéra zabijáka... A bude fakt dobrý... Proste očarenie efektami je také silné, že už len za ne musím dať aspoň osmičku. Zaujímavé zakryvovanie dráhy strely, vlak, naháňačka na autách... Všetko, čo má akčák mať tu je a to je len a len dobré...

Letopisy Narnie: Princ Kaspian (2008)

Ospravedlňujem sa, že budem asi o 10 percent neobjektívnejší než by som mal byť, ale akosi rovnaké percento filmu som bol v ústach osoby, ktorá je pre mňa dôležitejšia než hoc-jaký film :). Hmm, aj na jednotku som bol v kine... A šiel z nej tak nejak sklamaný. Bol to proste farebný miš-maš, ktorý v dvojke... Tlačí sa mi na jazyk slovo "dospel". Trošičku určite. Prichádzame o rozpravkovosť, ktorá je nahradená fantasy, skoro by som povedal veľkofilmom. Preto pridávam body :). A dej? Naší štyria mladí, pekný sa chcú vrátiť do Narnie... A ono sa to podarí keď to práve nečakajú a čaká ich úloha vrátiť Narnijčanom ich krajinu od zlých Telmarčanov a to paradoxne vďaka telmarskému princovi Kaspiánovi. Nuž, pekná podívaná (myšiak rox) a dúfam, že trojka stúpne ešte vyššie :).

Winx Club - Výprava do ztraceného království (2007)

Jéééj, Lienka navrhla, že ideme do kina, predtým sme doma kúkli Hory majú oči 2 a teraz, že ideme vyrovnávať hladinu adrenalínu animákom v kine. A akým? Filmovým spracovaním Lienkynho milovaného seriálu Winx. Ako neviem prečo, ale nejako záhadne som tušil, že sa mi to bude páčiť a bola to fakt, že zábava :). Kino skoro prázdne a keď tak, kopa maličkých dievčatok a my v prvom rade úplne nadšený príbehom. Víla Bloom spolu so svojími kamarátkami ide hľadať svojích rodičov... Nie tých, s ktorými žije na Zemi, ale tých, ktorý sú stratený v čarovnom svete, ktorého špecifiká príliž nepoznám, lebo seriál som jakživ nevidel, ale kúzelné dobrodrúžsvo som si užil :). Asi stárnem :D.

Suprhrdina (2008)

No nechám si to újsť? Papám komixy, filmy... Všetko je to o hrdinoch a čo tak si z nich spraviť prdel? A tak vzniklo to, že som skúkol snímok Superhrdina o Rickovi, obyčajnom debilovi zo strednej, ktorý nemá na nič talent, je panic a mimoto zaľúbený do susedky Jill Johnsonovej. Všetko sa zmení, keď ho na exkurzií ošuká celý komplex zvierat... ...a pohryzie vážka :). Geneticky upravená vážka, ktorej schopnosti sa presunú bla... bla... bla... :). Áno, budeme si robiť srandu z mainstreamu ako Spider-man, Batman, X-men... Ďakujem za prítomnosť Leslie Nielsena, ktorý proste nesmie chýbať :). 6 bodov dávam preto, lebo film skončil akosi príliž rýchlo a záver bol dosť o ničom. No som suprised z niektorých fakt podarených gagov (babkyne prdenie bolo síce až nevkusné, ale čo už :)).

Taková normální rodinka (2008)

Kdeže som to skončil? No v kine :). Po dlhom čase som zabil nejaký čas pri filme, až to nechápem :). A pričom že som to bol? Taková normální rodinka... Česká komédia s hercami z Gymplu, ktorý bol... Oveľa oveľa lepší, ale tak za to môže jedine a jedine réžia. Dnes to nezachránil ani Mádl. Jediné plus tohto snímku je, že nieje nudný... Je trápny (babka detektívka :)), je nezmyslený (príbeh o tom ako sa mladým zadarilo a teď musia sklidiť "ovocie" v podobe bába) a vtipný (aj keď len máličko, no taká scéna kde autobusár sa dosť na autobus vykašle sa podarila). No a happy end, kino zasvieti a ja sa idem baviť oveľa lepšie :). Nuž... Toto nebude kultom nikdy nikdy nikdy v tomto živote a ani na tomto svete a dobre vieme, že české komédie na to často majú.

Když si Chuck bral Larryho (2007)

Je pekné, že sa vraciam k filmom, u ktorých som zanechal len hodnotenie, nie? Tak teda jedným z takýchto kúskou je aj snímok Keď si Chuck bral Larryho. Komédia o dvoch teplých? Nuž to znie katastrofálne, ale čo keď poviem, že toto je komédia o dvoch AKOŽE teplých... Ech, práve tu čítam niečo, že " ...jeden z komediálních vrcholů roku.", veľmi odvážne tvrdenie ;). Akoše je to kravina keď to takto povieme, neviem aký tam je antidiskriminačný podtón, ale Chuck je ku*evník, ktorý chce pomôcť svojmu kamošovi, tak budú "gayiť"... Nakoniec sa dozvieme šokújúce tajomstvo istého nebezpečne vyzerajúceho týpka a nakoniec povieme... Ale čo, celkom to ušlo, pobavili sme sa :D.

30 dní dlouhá noc (2007)

Nikdy by som nepovedal, že z nejakého random komixu sa stane celovečerný trhák len tak nenápadne. Steve Niles vytvoril pochúťku, 30 dní dlhá noc, ktorá zabila krásnou kresbou a skvelou myšlienkou mesiaca na sever, kde nevychádza slnko. A práve toto využije svetová socka upírov aby si spravili hody. Ale to nečakajú, že je tu ujo Eben, mladý, nesympatický ale predsa policajt, ktorý je poamericky veľmi obetavý. Páčilo sa mi, keď na začiatku ukázali takú parádnu drtičku a vlastne celý film som čakal ako tam niekto spradne... Dočkal som sa :D. Takto, komix mi vykopol mozog, film bol stráviteľný, hoci na horor dosť slabý. Mmm, teraz už len čakám kedy niekoho napadne natočiť Freaks of the Heartland xD.

Hitman (2007)

Eidos vytvoril hrdinu... Skoro nemého, neuveriteľne chladného... Agenta 47. Agenta, ktorý robil svoju prácu čisto a bezictne. Potom prišiel nejaký ujo Gens, ktorý našiel nejakého plešatého uja s chlapčenskými črtami, spravil z neho taktiež bezcitného, ale zato masového vraha, ktorý ide cez mŕtvoly a legenádrne a občas skoro nemožne získateľné hodnotenie Sillent Assassin by dostal asi ťažko. No a taký je film Hitman. Percento agentov s čierovým kódom na temeni bolo fakt až príliž veľké. Áno, budeme cítiť priamo niektoré situácie z hier, užijeme si pár mäsiarčín, ale aj love story, ktorá zo začiatku pôsobí úplne ak plánovaný vtip, ale predsa precitne a pak budeme zase len hovoriť; "och, typické"... End.