Špinavý trik (2013)

Tak trošku jiná gangsterka, která netěží z kdovíjak silného nebo originálního příběhu, ale z příjemné atmosféry 70.let, vynikajících hereckých výkonů celé party skvělých herců a fantastického soundtracku, který filmu v mých očích dává tu čtvrtou hvězdičku.

Klub poslední naděje (2013)

Herecká filharmonie v podání Matthew McConagheyho, který si zde pravděpodobně střihl svůj životní part, a vynikajícího Jareda Leta, který svůj pokročilý stav nemoci i svou homosexualitu zahrál tak dokonale, že to podle mě rozhodilo i jeho přítelkyni. Dallas Buyers Club ani na chvilku nesklouzne k tomu aby se stal "druhou Philadelphií" - naopak především díky hlavní postavě je to svěží film plný života bez zbytečného hollywoodského patosu..

Remember That Night (2007) (koncert)

Živák z krásného prostředí Londýnské Royal Albert Hall - zejména druhá "Floydovská" část je vynikající. Z hostů pochopitelně nejvíce vynikne David Bowie. Jde navíc o jedno z posledních vystoupení legendárního klávesáka Pink Floyd Ricka Wrighta

Sherlock (2010) (seriál)

Úplně jiný Sherlock než jakého všichni známe! Moderní a plný energie. Asi u žádné jiné klasiky se nepovedlo tak dobře převést dobový příběh do současné doby. Výborně zvolená ústřední herecká dvojice. Těch pět hvězd by si tvůrci zasloužili i jen za tu odvahu do toho jít, ale plně si je zaslouží i za kvalitu. Tleskám!!

Podfukáři (2013)

Příjemná oddychovka! Pokud člověk nebude přemýšlet nad detaily, které by objevily mezery v logice a jen se nechá unášet na lehké kouzelné vlně triků, může si Now You See Me příjemně užít. Sympatická herecká sestava tomu jen nahrává!

Led Zeppelin – Celebration Day (2012) (koncert)

Legendární vzducholoď na jeden večer opět vzlétla, o lístky projevilo zájem 2 miliony lidí a sám Robert Plant koncert označil jako nejlepší od roku 1975 - což je záruka velké kvality. Mám pocit jako kdyby tato super kapela již 35 let před celým světem utajovala své pravidelné koncerty. Nějaká pauza tady totiž vůbec není znát - holt tak se poznají praví mistři. Na bubenickou stoličku usedl syn Johna Bonhama - Jason a myslím, že jestli se táta ze shora díval, tak musel být pořádně pyšný - neskutečný výkon!!! Nejvíc mě ale bavilo sledovat kytaristu Jimmyho Page.. je prostě nejlepší a tady to opět dokazuje.

Nespoutaný Django (2012)

Skvělý příběh osamoceného lovce hlav a kvalitní herecké výkony - to přesně jsem od filmu čekal a přesně to jsem dostal. Quentin dospěl v tak velkého filmaře, který už asi těžko šlápne úplně mimo můj vkus. Upřímně jsem od něj ale neskromně čekal ještě víc. První půlka je vynikající, pak ale děj pomalu ztrácí tempo a ke konci i dech. Když už jsem u toho finále - to je naprosto zbytečně dotažené až napodruhé. Fenomenální Christoph Waltz, táhne na svých bedrech celý film a pokračuje ve skvělé formě z Hanebných panchartů. Djanga bych shrnul jako skvělý film, u kterého Tarantinovi bohužel chyběly ostřejší nůžky ve střižně. Vynikající snímek tak může trošku působit jako promarněná šance než kultovní oslava spaghetti westernů.

Probudím se včera (2012)

Těžko říct jak by film obstál při normální projekci, ale v ovíněné atmosféře letního kina fungoval výborně! ;-)

Muž z oceli (2013)

Au! Tohle hodně bolelo.. Začátek filmu příjemně potvrzuje tendenci odlišného pojetí a kraluje mu charisma Russella Crowea - do této doby to vše funguje. Pak příjde dospívání a po bok našeho hrdiny přichází jeho "pozemský" otec Kevin Costner - wow ještě lepší! Škoda, že si ale od těchto dvou "Supermentorů" nenechal poradit Zack Snyder. Finále filmu se totiž postupně bortí v digitálním guláši. Závěrečná řežba kdy se mlátí všichni navzájem bez nápadu či myšlenky je doslova nekonečná. Místo gradace přichází devalvace filmu a drolí pomyslné hvězdičky hodnocení jako mrakodrapy na Manhattanu při závěrečné scéně. Nečekal jsem zázrak, ale i tak jde o velké - velké zklamání. Potenciálu totiž měl film na rozdávání. Muž z Oceli měl být jiný, ale nakonec zapadl mezi Transformers, Válku světů..či jakékoliv jiné napadení marťany.. Obrovské zklamání z neskutečně promarněné šance!

Chaplin (1992)

Podle očekávání skvělý Robert Downey jr.! K plnému počtu mi ve filmu scházela větší naléhavost a emoce, které by lépe odrážely složitost a bezvýchodnost Chaplinova životního příběhu. Jako oslava filmového umění a života Charlieho Chaplina ale film funguje dokonale!