Zmizelá (2014)

Tradiční Fincher... Komplexní drama se skvěle gradovanou atmosférou, které je.....ano zdlouhavé. Zatímco u Zodiaca nebo Sedm jsem hltal každé okénko filmu, tady však Davidovi citelně chyběly ostřejší nůžky ve střižně. P.S.: Rosamund Pike je boží!!

Teorie všeho (2014)

Tři hvězdičky v hodnocení filmu jako takového nic nemění nad mým hlubokým obdivem a respektem ke Stephenu Hawkingovi a jeho manželce Jane..To, čím si v životě prošli a s jak obrovskou vnitřní sílou to zvládli, je neskutečné. Herecký výkon Eddieho Redmayna navíc hodně silně zatřásl s mým přesvědčením, že letošní Oscar musí bezpodmínečně dostat Michael Keaton.

Grandhotel Budapešť (2014)

Spousta minipostaviček a minipříběhů v jedné velké absurdní pestrobarevné hře. Grandhotel Budapešť baví i dojímá s dostatečným odstupem, takže si divák neprožije žádné silné emoce, ale možná právě díky tomu jsem si užil tuhle zábavnou jízdu s plejádou skvělých herců. Po Životě pod vodou, který šel absolutně mimo mě, čekal Wes Anderson dlouhých 10 let, než jsem mu dal další šanci. Tu příští mu rozhodně dám hned s jeho dalším filmem.

Birdman (2014)

Dosavadní skládačkový styl Alejandra Iñárritu je minulost, tentokrát jedeme na jeden zátah - s jedním střihem za celý film. Birdmanovi nechybí nadsázka a sebeironie a vzhledem k tématu jde paradoxně i o daleko divácky přijatelnější výsledek, než předchozí Iñárritovi snímky. Herci exceclují - všichni. Michael Keaton je však ještě o třídu výš než ostatní. Možná je to i tím, že démona životní role, který si znamenitě pohrává s hlavou hlavního hrdiny, pravděpodobně velmi dobře sám zná. Pokud akademici jeho výkon přehlédnou, měli by se obávat pohledu na noční oblohu - mohl by se tam objevit pro ně velmi nebezpečný symbol.

Gangy z Birminghamu (2013) (seriál)

Odměna za trpělivost. Dieslový motor Peaky Blinderů se rozjíždí pozvolna. Kdo pomalejší začátek vydrží, dočká se skvělého seriálu. Cillian Murphy samozřejmě výborný!

Newyorská romance (2013)

Mark Ruffalo jako Hank Moody ve světě hudby ;o) Přejmeně odlehčená romantická komedie, která se netopí v tradičním přeslazeném patosu. P.S.: Scéna, ve které se hlavní postavy poprvé setkají, je naprosto dokonalá!!

Železná srdce (2014)

Neposkvrněn trailery nebo znalostí příběhu vcházel jsem do kina jak čisté plátno. Plátno, na které tvůrci bez okolků vychrstli kýbl krve. Ještě nikdy mi u žádného válečného filmu takovým způsobem nespadla čelist. Syrově krutá realita války a výborně vygradovaná bezvýchodnost jednotlivých situací dělá z FURY jeden z nejlepších "bojovných" válečných filmů, které jsem kdy viděl. Brad je Pan herec a tankového harcovníka hraje s takovou samozřejmostí, že mu uvěříte, že s tankem už 10 let vozí děti do školy...

John Wick (2014)

Jak řekl Švejk: "Zabili jste mně strejčka, tak tady máte přes držku!" Místo strejčka tady máme štěně, ale přes držku dostane fakt hodně lidí. Stylově ledový Keanu si jde za svou nekompromisní odplatou v neskutečně efektní řežbě. Pátou hvězdu přidávám za vynikající vozový park..

Oskar (1967)

Geniální!! Závidím všem francouzům, kteří mohli vidět Oscara na živo v divadle včetně Louis de Funèse v hlavní roli!

Vratné lahve (2007)

Vratné lahve zrají a já je mám rok od roku radši - proto si tu pátou hvězdu zaslouží. A myslím, že čím budu starší, tím mě budou víc bavit ;-)