Jeden musí z kola ven (2011)

Britská lahůdka.. Neskutečně nabité herecké obsazení v čele s exceletním Gary Oldmanem. Úžasná atmosféra 70.let a skutečně silný scénář, který by kapacitou vystačil na několikadílnou sérii. Tinker Tailor Soldier Spy je jiný než současné špionážní filmy a možná právě proto jde o jeden z nejpříjemnějších počinů posledních let. Výborné komentáře napsali Nathalie a Gilmour93... už bych se jen opakoval :o)

Skyfall (2012)

Cesta do hlubin Bondovy duše. Sam Mendes přináší v nové bondovce vše, co asi většina z nás čekala, že přijde v Quantum of Solace a dotahuje do konce to, co jeho předchůdce Sam Foster pouze naznačoval. Bond s pořadovým číslem 23 je nadupanou podívanou od úvodní sekvence, přes úžasnou skladbu od Adel, až po bombastické finále, ve kterém do sebe vše "Nolanovsky" zapadne. Vyzdvihovat herectví a charizma Daniela Craiga je asi zbytečné, věřím, že všechny už dostatečně přesvědčil o svých kvalitách a i o tom, že pro tento koncept Jamese Bonda je skutečně vynikající volbou. Skyfall je Bondovštější než drtivá většina z dosud natočených Bondovek a pro mě se společně s Casinem Royale a legendárním Goldfingerem řadí mezi nejlepší Bondovky vůbec.

Pařba na třetí (2013)

Měl jsem z trojky strach, ale dopadlo to celkem dobře (možná i díky tomu jak málo jsem od toho čekal). Pařba na třetí je určitě lepší než zmatená dvojka, ale samozřejmě slabší než vynikající a dnes už legendární jednička. Spousta hlášek a vtipných scén je sice proložená i nudnějšími pasážemi, ale jako celek funguje. Může se tedy vesele zařadit vedle Pařby ve Vegas jako další dobrý "party film". Jen mě mrzí, že trojka nezačíná tak, jak končí.... :o)

Iron Man 3 (2013)

Iron man potkal Transformers.... a já si nejsem jistej, jestli je tohle cesta, ve které chci mojí oblíbenou rockovou hvězdu komiksového světa vidět.. Hvězdičkové rozpětí od tří do pěti - musí přijít druhá projekce, která to rozsekne :o)

Jeden svět nestačí (1999)

Nejlepší Bondovka s Piercem Brosnanem a jedna z nejlepších vůbec.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Jak už to u pokračování bývá, dvojka je slabší než první díl.. Jasně chybí moment překvapení, že Sherlock není páprda s legrační čapkou, ale geniální rocková hvězda své doby. Hra stínu je sice dějově daleko prázdnější než jednička, postrádá jakoukoli závažnější zápletku, ale co naplat když se na to pořád příjemně kouká!!! Ve stylu dieslového motoru se to navíc po pomalejším startu ke konci pěkně rozjede. Chemie mezi ústřední dvojcí je úžasná a bratrské haštěření se jen tak neokouká. Když se to doplní o skvělou akci (les a vlak) funguje to jako popcorn zábava výborně. Věřím, že se Guy Ritchie poučí, naváže na dynamickou akci dvojky, vrátí víc Holmesovských trademarků z jedničky a připraví bombastickou trojku!

Strach nad městem (1975)

Výborná kriminálka! Tradičně skvělý Belmondo... Film na 4 hvězdy, ale přidávám pátou za to, že to Jean-Paul přiežil... ;o)

Krycí jméno Donnie Brasco (1997)

Klasika mafiánského žánru. Skvělý příběh insirovaný skutečností. Fantastický Johnny Depp a naprosto fenomenální Al Pacino, který zde podává jeden ze svých úplně nejlepších výkonů.. Vychutnávám si každou vteřinu této výborné gangstarky!

Tajemství staré bambitky (2011) (TV film)

S velkým překvapením zjišťuji, že nová pohádka si mnoho zdejších uživatelů nezískala. Za sebe musím říct, že mi tahle pohádková novinka udělala velkou radost. Humor, lehkost a především obrovská porce nadhledu a sebeironie dělá z "Bambitky" skvěle osvěžující podívanou ve stojatých pohádkových vodách, ve kterých jsme se v pravdě mnoho nových kvalitních přírůstků za poslední roky nedočkali. Normálně bych dal hvězdy čtyři, ale vzhledem ke zdejšímu hodnocení a především k naději, že není hezkým pohádkám konec, si rád přisadím na maximum. A Tomáš Klus?

Foo Fighters: Live at Wembley Stadium (2008) (koncert)

Koncert celkově nijak zvlášť výjmečný, ale vidět slzy v očích Davida Grohla když na scénu uvádí legendy Jimmyho Page a Johna Paula Jonese a následné 2 pecky od Led Zeppelin pozvedají tento koncert mezi špičku..