Riverdale (2017) (seriál)

Když Twin Peaks potká High School Musical.. Oproti Twin Peaks jsou ale postavy černobílé a jejich motivace buďto naprosto průhledné a lehce předvidatelné, nebo neexistující, mezi postavami také není žádná chemie a dialogy působí lacině a jsou jen těžko uvěřitelné. Navíc je většina postav absolutně neoriginální klišé (např. nejlepší gay kámoš dívky zamilované do namakaného zpěváka, která se snaží stát se roztleskávačkou ve školním týmu, kde všemu velí namyšlená fiflena..) až je mi z toho špatně. Je možné, že se to v dalších epizodách zlepší, ale na to nemám trpělivost. 4/10

Hory mají oči (2006)

Podle mě většina těhle post 2000 remaků spoléhá až moc na jump-scary namísto vybudování nějaký atmosféry. Možná že měknu, protože jsem už fakt dlouho na žádnej slasher nekoukal, ale docela mě tady ty lekačky sraly. Mimo to to ale byl solidní zážitek s fakt brutálním příběhem, kde se v druhé půli stane McGuffinem mimino o jehož přežití musí protagonista bojovat. Každopádně by se ale moderní horrory měly více inspirovat filmy jako je Halloween od Carpentera, který k dobrému horroru nepotřebuje každých pět minut něčím za hlasitého doprovodu bliknout do ksichtu. 7/10

Tiché místo (2018)

Zajímavá myšlenka i celkem kvalitní provedení (například prostředí mi přišlo přitažlivé a atmosferické), ale ultimátně obsahuje takovýto příběh až moc děr a nespojitostí na to, aby mě zaujal. SPOILER ALERT! Člověk si hned pokládá otázky typu jak to, že nikoho nenapadlo na zvukem naváděné potvory pouštět hlasité/nepříjemné zvuky už dříve - opravdu nečekaná slabina, nebo jaký je práh hlasitosti na to, aby byla daná potvora přilákána, vždyť většina věcí, co ve filmu dělají, vydává alespoň nějaký zvuk (třeba chůze lesem/sněhem), ale najednou jim stačí upustit něco ve svém domě (možná stovky metrů daleko od potvory) a v tu ránu se potvora přiřítí, s takovým sluchem by mohla klidně slyšet tlouct jejich srdce. 6/10

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Rozhodně to nebyl perfektní film, ale v porovnání s předchozí epizodou to byl film podstatně lepší. Přinejmenším může člověk říct, že to byl film sám o sobě a ne jen přetočená epizoda 4 (téměř až s parodickým nádechem), jako tomu bylo s epizodou 7. Navíc se mi líbilo, co udělali s Kylo Renem, který v předchozím díle působil jako naprosto prázdná postava, jen taková kostra Darth Vadera, která navíc není tak drsná a ničí jenom (potenciálně užitečné) věci kolem sebe. V tomto díle Kylo Ren prochází obrovským vývojem a stává se tak obratem (z jedné z pro mě nesnesitelných postav a ano tím myslím i tebe Jar Jare) jednou z mých oblíbených postav ve Star Wars universu. Krom toho byl SW: The Last Jedi prostě fakt dobrej akčňák se spoustou povedených scén, krásným CGI (například ty ledový kočky na tý zasněžený rudý planetě) a i špetkou toho rozumu a to si myslím, že to J. J. Abrams v tomto ohledu Rianovi Johnsonovi zrovna neulehčil. Za mě 7/10.

Tah pěšcem (2014)

Film o hraní šachů bez šachů. Aspoň legendární 6. hru mezi Spasským a Fischerem mohli ukázat v plné kráse.. příjde mi nudné koukat se, jak dva lidé hrají šachy a nevidět, co hrají za tahy.

Vetřelec: Covenant (2017)

Přijde mi, že po Prometheovi, který měl mnoho různých problémů, se stalo kůl hejtovat na Aliena, ale podle mě je tenhle film docela dobrej. Samozřejmě má svoje mouchy, třeba mě štvalo, jak na tu planetu vylezli všichni úplně lážo plážo, bez jakékoliv helmy, nebo jiné ochrany před mimozemským vzduchem. Nemusí jít ani o to, že by byl vzduch nedýchatelný, mohli usoudit že dýchatelný je podle nějakých přístrojů, nebo už jen podle toho, že z této planety byla lidmi vysílána zpráva, ale nemohli vědět, jestli ve vzduchu nejsou nějaké nebezpečné bakterie, přičemž já bych předpokládal, že tam nějaké budou, když na planetě rostou stromy, což je pokročilejší forma života, než nějaké jednoduché bakterie. To v Prometheovi vyřešili mnohem lépe. Co se mi na tomto filmu moc líbilo byl Michael Fassbender v roli Davida/Waltera - i když mi závěrečný "zvrat" přišel velice předvídatelný, líbil se mi rozpor mezi dvěma androidy a rozdíl v jejich přemýšlení, který do jisté míry zrcadlil vztah mezi "tvůrci" a lidmi z minulého filmu. Celkově bych řekl, že pro mě Covenant na Promethea nemá, hlavně asi kvůli faktoru překvapení, kdy u prvního nového opravdového Alien filmu jsem měl už snížené očekávání kvůli všem Aliens vs. Predators bullshitům, zatímco od tohoto filmu jsem i něco očekával. Ve výsledku dávám 8/10

Valmont (1989)

Zhruba před půl rokem jsem byl ve Stavovském divadle na baletu Valmont a celkové provedení se mi velmi líbilo. Proto jsem se na tento film celkem těšil, ale po jeho zhlédnutí musím říci, že ten balet byl mnohem lepší. Řekl bych, že filmu chybí dostatečný důraz na Valmontovu smrt a film tak nemá takřka žádné vyvrcholení. 5/10