Rozbouřené vody (2008)

KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILERY. Tak mě zase jednou přinutil režisér rvát si během filmu vlasy z hlavy. Hlavu mám naštěstí oholenou, takže k tomu nedošlo. Patetická mozaika plná přiblblých emocionálních výlevů narušené matky doprovázená otravným křesťanským podtextem, který mi během celého snímku bzučel hlavou jako roj rozzuřených peruánských včel (existuje to vůbec?). Do první hodiny to ujde, ale jakmile tam začne pobíhat ta infantilní fůrie, je to k nevydržení. Nééééééé nééééé, on je vrah, něvěřte mu, kde je můj chlapeček, ahá, můj chlapeček je mrtvej, tak si nějakýho ukradneme. No a jak ho ukradne, opatrovníkovi se to přirozeně nelíbí. Nééééééé nééé on je vrah ty jsi zabil mého synáčka.... Synáček náně uvěří a běží do řeky. Ideální řešení. Málem se tam všichni přizabijou, týpek malého hocha zachrání a sklidí odpor jeho matky. A z té fůrie je ublížená chudinka. Přitom by to krásně vyřešilo pár dobře mířených facek. NE, tohle už nikdy. Jak někde zahlídnu podobnou ženštinu běsnící jako samici kance v říji, dám od toho rychle ruce pryč a kouzelná zkratka shift-del to jistí. 1* za zajímavé varhanní skladby.

Chvíle poté (1999) odpad!

Tenhle nekonečnej průjem fanatických žvástu mě chvílema doháněl téměř k šílenosti. Jak to proboha vůbec může někdo řadit do sci-fi? Urážka už pro ten termín. Na to si vytvořte nějakej vlastní žánr 'duševní zmatek' a 'na všechno jedna odpověď'.

Srážka planet (2011) (TV film)

Očekával jsem druhou Melancholii, dostal jsem spíš Quantum Apocalypse v trochu debilnějším podání. Fyzikální nesmysly na každém rohu, mizerné technické zpracování a do toho všeho ta naštvávající všeobecná zabedněnost. ,,Klasika", pár týpků se pokouší odvrátit konec světa a každý koho potkají jim stojí v cestě. Nakonec 2 lidi, manželé, společným úsilím jen tak odvrátí planetu na úplně jiný kurs. Proč ne. A ta vysílačková komunikace nadsvětelnou rychlostí byla taky celkem zajímavá..

Seznam nežádoucích (2011)

Že já tomu pořád věnuju čas, potencionálně skvělý thriller zabitý pošahaným hollywood endem, inovace nikde a zase se odebírám do postele s frustrací. Kdy začnou režiséři točit originální náměty s originálním zakončením zůstane ještě asi dlouho řečnickou otázkou.

Warrior (2011)

Jak může někdo natočit asi 120 minut výborného, nervově až na vrchol vypjatého sportovního dramatu a po tom ho zabít tak trapným a tisíckrát překonaným kýčem ... 50%

Díra (2009)

Vyvrcholením tohoto ,HORORU' má být běsnící fotr s páskem co mlátí svý děti? Jako dramatická zpráva do Snídaně s Novou dobrý, ale tady fakt ne. Tenhle film v druhé polovině ztratil absolutně všechen smysl a atmosféru. 10%

Sucker Punch (2011)

To snad i Strážci Vesmíru mají, co do atmosféry a napětí, oproti Sucker Punch tvrdě navrch.

Sunshine (2007)

Zpočátku jsem měl pocit, že sleduji trochu stravitelnější formu Horizontu Událostí, ale klasicky přehnaná druhá polovina filmu mě přesvědčila o opaku a dalším, převážně interiérovým sci-fi se odteď raději budu vyhýbat.