Smrtící nenávist 3 (2009)

Oproti předchozím dílům trojka výrazně ubrala na atmosféře a z kdysi velmi rafinovaného a děsivého hororu se tak stává tupá a nesmyslná vyvražďovačka, u které jsem se neskutečně nudil. 20%

Muž ve stínu (2010)

Čekal jsem podstatně větší vystupňování napětí, ale zbytečně. Žánr mysteriózní a thriller nemá v tomto případě s filmem co dělat, je to spíš takové lehké drama/krimi které mi nemá co nabídnout a které ve mě nezanechalo nic, nad čím bych další den přemýšlel.

Uvnitř (2007)

Jsem z toho filmu dost znechucený, ale ani ne tak přehnanou brutalitou jako spíš, s prominutím deb*lním, chováním ústředních postav - naposledy jsem se s něčím podobným setkal u Hory mají oči 2 (všichni se rozdělíme a půjdeme bez zbraní aby nás rychleji dostali) - s vědomím že je na zemi už asi 5 mrtvol a v domě vrah naskáčou do bytu ještě další hlupáci a počínají si jako by se nechumelilo. 1* za námět a prvních 15 min.

Metallica: Some kind of monster (2004)

Nikdy bych nevěřil, že pouhý dokument může zásadně změnit můj názor na jednu z nejúspešnějších kapel všech dob, ale Metallica: Some kind of monster mě přesvědčil o opaku. Skutečně fascinující, vřele doporučuji všem hudebním fanatikům, jako jsem já.

Donnie Darko (2001)

Strhující, jedinečné a geniální sci-fi. To jsou jediná slova která mě napadají po druhém shlédnutí director's cut verze tohoto unikátního snímku. Původně jsem si myslel, že zopakování mi pomůže pochopit některé skutečnosti, ale naopak se objevilo ještě víc otázek a právě díky nim musím nad Donnie Darko stále přemýšlet. To ale rozhodně není špatně, právě díky své tajemnosti si diváka udrží - kdybyste si dokázali děj dokonale vysvětlit, už by to zkrátka nebylo ono.

Dračí srdce 2 (2000) odpad!

Změna režie je v tomto případě absolutním pádem do tmy a omylem v historii fantasy filmu. S jedničkou má tento rádoby film společný snad jen název a já jsem rád, že dodnes nikoho nenapadlo ještě víc poškodit tento původně skvělý titul dalším, nepovedeným pokračováním.

Spirit - divoký hřebec (2002)

Triviální příběhová linie se dá Spiritovi bez okolků odpustit, je to skvělý animák který bez váhání zařazuji do své top 5 tohoto žánru.

Oni (2008)

Předvídatelnější a méně nápaditý horror si snad jen těžko představit. 85 minut nudy.

96 hodin (2008)

Neobyčejné drama s neskutečně napjatou atmosférou. Svým charakterem rozhodně nespadá do klasických amerických akčních klišé (díky bohu za francouzskou režii) a místy mě z děje dost mrazilo v zádech.

Strážci - Watchmen (2009)

Ačkoliv nejsem zrovna fanda komixů, film jsem si náramně užil především díky technickému zpracování, které tvůrci dotáhli na jedničku s hvězdičkou. I přes svojí sci-fi (fantasy?) nálepku lze po shlédnutí celého snímku cítit, že je v tom něco víc, čím se odlišuje od svých žánrových konkurentů. Škoda že Jackie Earl Haley nedostal více prostoru.