Hardcore Henry (2015)

Bol to mazec od začiatku do konca a trochu mi to pripomínal poslednú špecialitu Mad Max. Tomu som dal len tri hviezdičky pretože tam bol takmer nulový dej. Tuto to neoplýva nejakou hlbočinou, ale predsa sa tam toho viac udialo. A keby bol ten záporák trochu jasnejší, tak by som dal kľudne aj päť (prečo vedel hýbať vecami?!).

Sebevražedný oddíl (2016)

Na to, aké to malo našlapané trailery, to mohlo byť o niečo lepšie. Film by mohol byť kľudne o polhodinu, hodinu dlhší. V tejto podobe sú postavy ako Bumerang, Katana, Slipknot a hlavne Joker dosť zbytočné. Bumerang ma aspoň trochu pobavil. Ale ten Joker, snaha bola ale toto bolo nemasné neslané. Škoda záporáka (aj keď motivácia bola zrejmá) a celého záveru. Od baru to bola slabota, aj keď el Diablo potešil. Warner by sa mal trochu zpamätať a nesnažiť sa dohnať Marvel dvomi filmami.

Viktor Frankenstein (2015)

Rozbeh bol celkom sľubný, ale po onej párty, kde bol Victor nepríjemný k ženám, to už bola veľká slabota. Hororová dráma sa zmenila na komediálnu drámu.

Čtvrtý druh (2009)

Jeden a pol hviezdičky som dal za to, že som uveril tomu, že to je fakt reálna udalosť.

Hot Girls Wanted (2015)

Toto by som naordinoval každému, kto i len minimálne prejavý nejakú závislosť na porne. Nech si pozrie aj tú odvrátenú stranu. Som dosť zhrozený, čo ľudia spravia pre peniaze alebo preto, lebo sa boja povedať nie. Ale ešte viac som zhrozený z toho forced blowjob. Dúfam, že nepoznám nikoho, komu sa tento spôsob ponižovania páči. Ale nikoho neľutujem. Tie ženy si za to môžu samé.

Captain America: Občanská válka (2016)

Počas filmu som si jeden čas hovoril, že 4,5 hviezdičky dám za film, a pol hviezdičky dám za to, že film mal neporovnateľne lepšiu kampaň ako Age of Ultron. Nechápal som len dosadenie Clinta a Scotta. Obaja predsa majú rodiny (vo filme Ant-man sa Scott dušoval, že už nikdy nepsraví nič nekalé). Uvítal by som rozšírenú verziu, hoci aj o 30 minút dlhšiu. Asi najlepší Marvel zatiaľ. BvS dostal ďalšiu facku :-D

Spotlight (2015)

Zaujímavý príbeh, ktorý hrá na teknú strunu. Ale o to zaujímavejšie to je. Jediná chyba filmu bolo to neskutočné množstvo mien. Už po pol hodine som sa stratil kto je kto, a ďalšie mená len pribúdali. Po film by som asi nevedel povedať viac ako dve mená hlavných postáv. No uvidím ako to bude po druhom videní.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Pri úvodných titulkách som si všimol pri scenáry meno Goyer. Pokrčil som bradu a povedal som si, že má nejaké dobré scenáre za sebou (vrátane Batman Begins) takže tam by nemal byť problém. Lenže scenár bol ten najväčší problém tohto výtvoru. Dej skáče od postavy k postave, z mesta do mesta, od troch k piatim. Snové scény zostávajú bez pochoponia (keď už Batmanovi hovorí nejaký neznámy típek že Lois je kľúčom k všetkému tak ju mohol skúsiť). Motívacie výrazne chýbajú (hlavne tá Luthorova, ktorý si robí čo chce, s vrchnosťou zaobchádza ako s deťmi a nikoho to netrápi). Warner sa rozhodol trochu rozbehnúť vlak ale asi to bolo príliš. Snažia sa rýchlo dobehnúť Marvel a natlačili sme všetko možné aby tu už za rok mohla byť Justice League. Batman je ten aspekt, ktorý u mňa film držal nahladine. Nebyť výborného Bena, hodnotenie by išlo dole. Chápal som jeho hnev voči Supermanovi, aj keď myslím že ich stret by sa dal nahradiť rozumným rozhovorom. Skôr nechápem ten vrcholový moment filmu (ktorý sa u mňa zapíše do histórie ako Martha moment). Dúfam, že sa Jokerova alebo iného záporaká matka nebude volať Martha lebo potom by sa musel zo všetkými kamošiť. Ďalším plusom bola Wonder Woman, na ktorej sólovku sa už teraz teším. Len je trochu divné, že ona dala tej zmutovanej ninja korytnačke najviac na prdel. Ten súboj bol digitálny až až. Myslím, že keby je v okolí ešte viacej budov, tak súboj je ešte dlhší. Dotatok po videní rozšírenej verzie: O polhodinu viacej materiálu a predsta to nie je ono. Určite to filmu neuškodilo, priam by som povedal, že o pár chĺpkov pomohlo, ale tá scéna, ktorá potrebovala prestrih najviac (Martha), zostala nepovšimnutá (asi je Zack na ňu hrdý). Keď pôvodnej vezrii som dával 50%, tejto dám 60%.

Everest (2015)

Film výnimočný len prostredím v ktorom sa odohráva. Myslím, že sú aj zaujímavejšie témy na sfilmovanie.