Prometheus (2012)

Ako väčšina z vás tvrdí, je to sklamanie. Prvá polovica alebo dve pätiny boli kvalitné. No potom to už bolo dosť divoké a strácal som prehľad vďaka nevysvetleným následkom. Weylanda mohol zahrať nejaký starší kvalitný herec, a nie s nekvalitne spravenou maskou Pearce. Za tú prvú polovicu sľubného sci-fi, dobrú hudbu a chuť pozrieť si odznova celú sériu dávam tri hviezdičky.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Spočiatku ma nebavilo sledovať spomalené bojové scény, no časom ma chytili. A boli to oni, čo bolo na tom filme najlepšie. Aj keď bol tento film natočený len kvôli efektom a nie pre emócie a medziľludské vzťahy, akosi ma nechytil. Možno mi vadí to, že film začínal tam, kde som myslel že bude končiť. Možno to bolo tou totálnou nereálnosťou a abstrakciou. Možno za to môže klišé... Ale tak celkovo ma to bavilo a chcel som film dopozerať.

Sedm životů (2008)

Dojímavý príbeh, ktorý vás donúti skoro plakať, no po vytriezvení zistíte, že to bolo len to hranie na city.

Matrix Revolutions (2003)

Komentujem Reloaded a Revolutions naraz, lebo si myslím že sa to inak ani nedá. Matrix (1999) bol pre mňa tak prelomový že ďalšie diely ho mohli len ťažko prekonať. Ale beztak si zaslúžia obe časti päť hviezdičiek. Dejovo to má väčší obsah ako jednotka. Kým Reloaded bolo skôr o akcii a napĺňaní proroctva, Revolutions bolo o akcii, napĺňaní proroctva a emóciach.

Gravitace (2013)

Určite jeden z najoriginálnejších filmov, ktorý nieje o deji, ale o pocitoch hlavnej postavy. Film sa nebude páčiť len tým, ktorý sa nebudú vedieť do neho vžiť a nebudú cítiť emócie, ktoré sú snáď na každom preletenom metry. Mne sa páčil aj napriek tomu že mi nespôsoboval husiu kožu. Perfektne do neho zapadol Clooney so svojim dialógmi.

Na odstřel (2009)

Nemám rád tento žáner filmov, lebo v každom rieši prípady niekto iný. Niekde to je sudca, inde policajt, vyšetrovateľ, novinár, pomstiteľ. Ale toto sa celkom vydarilo a to si myslím, že celkový dojem trocha pokazil cz dabing.

Osamělý jezdec (2013)

Prvá polovica bola výborná. No Johnny nebol ojedinele originálny ale len vysával Jacka Sparowa. Ale celkovo sa mi to páčilo. No v druhej polovici to už bolo ako na hojdačke. Sklamanie pre mňa boli hlavne akčné scény, ako napríklad Tontov tridsať metrový skok na kopu striebra. To sa hodí tak na Stathama. Ale celkový dojem z filmu je dobrý.

Pařba na třetí (2013)

Okrem scén v obchode s hudobnými nástrojmi a v hoteli to bol dosť tažké pozerať. Veľká slabota, ale veď to bolo natočené len pre peniaze.

Hlava-22 (1970)

Spočiatku som bol trochu na vážkach. Chvíľu to bolo úžasné, chvíľu nudné. No od asi polovice to už išlo naplno. Bolo to také uletené a šialené až to bolo perfektné.

Velký Gatsby (2013)

Výborný film, v ktorom najviac vyniká DiCaprio. Na mňa tam bolo veľa romantiky ale smutné oči Carey ma vedeli dojať. Kvôli hudbe a tým tanečným kreáciam na remixi z roku 2012 zasadených do dvadsiatych rokov som dal o hviezdičku menej. V Moulin Rouge to na mňa platilo, ale tu vôbec, skôr ma to pobúrilo.