Jak přicházejí sny (1998)

Ze začátku emocionálně slibně rozehraný pokus, který se však poté změní v nefalšovaný mix vizuálního tripu machrů z ILM a telenovely. Děj je místy opravdu kýčovitý, exteriéry to ale částečně vynahrazují (perfektní ztvárnění pekla). Na konci mělo nejspíš přijít vymáčknutí emocí z diváka, bohužel mně to nechalo naprosto chladným. Možná je to přílišnou mírou sentimentality nebo občas opravdu nepochopitelným scénářem, ale u mně si tohle dílko prostě nenašlo místo.

Strážce (2006)

Nemůžu si pomoct, tohle už tu stokrát bylo. Dějová linie připomíná mix Uprchlíka a první série 24, o žánrové klišé se tady pomalu zakopává a konec je víceméně předvídatelný. Michael Douglas a Kiefer Sutherland patří ke světlejším stránkám filmu, povinný happyend bohužel jejich vztah uzavírá dost nepřesvědčivě. Sentinel je řemeslně dobře zvládnutý, ale znovu ho vidět nechci.

Kurýr 2 (2005)

Pokud jste u prvního dílu mozek částečně vypli, tentokrát ho zakopejte 50 metrů pod zem. Transporter 2 je naprostá ptákovina, ale udělaná s takovým nadšením, že neodoláte a ze všech těch uhozených scén nedokážete spustit oči. Po scéně s odstraněním bomby na podvozku budete přesně vědět, co mám na mysli. Bez Jasona Stathama by však celý film byl poloviční, tenhle chlap by svým charismatem utáh i větší slátaninu. Jako vtipná vložka tady pobíhá blonďatá návštěva z vedlejšího placu, kde se zrovna natáčelo sado-maso, vybavená dvěmi Uzinami, které sice neprostřelí obyčejné dveře, ale policejní vrtulníky a auta kosí bez většího problému. Pokud vám nejsou proti srsti filmy se schématem "bitka - honička - přestřelka - 2 minuty klidu - další bitka atd.", dovedené svou uvěřitelností až k pětihvězdičkovému filmu od Trošky, tahle oddychovka vás jistě nezklame.

Silent Hill (2006)

Po vizuální stránce Silent Hill nezůstal nijak dlužný své herní předloze. Atmosféra by se dala porcovat sekáčkem na maso a některé digitální monstra doopravdy nahánějí strach, navíc se film nesnižuje k klasickým lekačkám ale raději účinně brnká na nervy znepokojující hudbou a depresivním prostředím. Bohužel SH selhává v několika základních aspektech - předně je to vyobrazení postav. Obě hlavní hrdinky jsou nejspíš zvyklé na transformace opuštěného města na pekelnou výheň a stejné příšery jim běhají doma po zahradě, protože jejich vyrovnanost opravdu příliš bije do očí. Chápu, co dokáže motivace zoufalé matky, ale tohle je příliš. Další slabinou je násilné nasazení Seana Beana do děje, který je tu očividně jen proto, aby tvořil kontrast k ženskému castingu. Jeho úloha je však většinou úplně zbytečná. Méně pozorným divákům navíc může úplně zamotat hlavu výskyt tří dimenzí který není nijak objasněn nebo rozveden (tady asi nastala chyba tehdy, když režisér musel film ořezat o původní hodinu a půl stopáže navíc). Závěrečná pointa ale stejně dokáže překvapit a rozhodně není klasickým happyendem. 7/10, pro fanoušky předlohy rovnou celý počet.

Tajemná královna (2001) odpad!

Hodně špatnej vtip. Tenhle patvar připomíná ze všeho nejvíc mix vystříhaného porna s parodií, při dialozích a bojových scénách jsem se nasmál jako nikdy.

Santa je úchyl! (2003)

Prvni polovina je na 5/5. Dlouho jsem se nenasmál tak, jako při pohledu na životem znechuceného, hláškujícího cynika B.B.Thortona, který se umí jen přiživovat a věčně končí někde v kanále namol. Bohužel se to ke konci všechno zvrtne a divák si uvědomí, že schéma zpočátku originálně vypadajícího Bad Santy je pořád stejně banální jako u hromady dalších holywoodských výplodů - totiž nepravděpodobné napravení totálního burana. Nápad s růžovým sloníkem už je pro komedii totohle typu hodně špatný scénáristický obrat, závěr je potom spíchnutý dost křečovitě. Ale stejně jsem tomu všemu nemohl odolat a skvěle jsem se bavil po celý film. 80%.

Crossroads (2002) odpad!

Zfilmovaný fotoromán z Top dívky s "hereckým výkonem" Britney Spears. Tohle stejně nemohlo dopadnout dobře, takže se tvůrci vlastně vůbec nemusí stydět.

Noční let (2005)

Jednoznačně promařený potenciál. První polovina odehrávající se v klaustrofobickém prostředí dvou sedadel v letadle rozehrává slušnou variaci na Phone Booth, která funguje hlavně díky démonickému Cillianovi Murphymu. Bohužel, jakmile letadlo přistane, film se přetransformuje na kopii Screamu s patřičným běháním a ječením a napětí je tatam.

Drtivý dopad (1998)

Asi 10 minut slušných triků a mezi tím neuvěřitelně unylá vata. Už jen orientovat se na mezilidské vztahy na pozadí globální katastrofy není nejlepší nápad, navíc tady jsou podány tak nezajímavě a plytce, že jsem celou dobu osudy postav sledoval s největší lhostejností. Něco jako moudřejší verzi Armageddonu bez všudypřítomného patetismu bych uvítal i já, ale v přijatelnější formě než tahle dvouhodinová splácanina. Škoda.