Žena ve vodě (2006)

Shyamalan se nejspíš rozhodl hodit za hlavu všechny konvence a naservíroval nám snad největší blábol roku. V podstatě celý děj je naprostá kravina (správce podle stupidních indicií posbírá po baráku skupinu vyvolených kteří hned uvěří všem kecům o Strážcích, Vyprávěčích a léčivých bahnech vyčteným z krabic od cornflaků a křížovky atd.), atmosféra je sice navozována snaživě ale s nulovým účinkem a režisérovo obsazení do jedné z hlavních rolí už je opravdu špatný vtip, vždyť ten člověk dokáže maximálně valit oči a do toho tajemně odříkávat repliky. Zajímavý je také konec filmu, který přichází tam, kde by člověk čekal tak třetí čtvrtinu. Shyamalanovým fantaziím jsem jednoduše na pravidla nepřistoupil a ani nepřistoupím.

Výplata (2003)

Jenom další ultrastylizovaná slátanina s motorkou, vybuchujicími auty a vrtulníkem + něco, co si hraje na sci-fi scénář. Aaron Eckhart jako těstovitý záporák je špatný nápad, Ben Affleck jako variace na Jamese Bonda ještě horší. Hrdinovy vzpomínky podané jako videoklipové záběry na jeho samotného a vymazávání v paměti v podobě 3D odstřelování buněk už prostě musí rozesmát i úplného laika. On námět filmu ani nápad s obálkou není zas úplně nejhorší, možná že kdyby se toho neujmul Woo, mohlo by to dopadnout o dost líp...

Brak (2002)

Pár citací na tarantinovky a jedna podařená hláška na deset minut ještě černohumornou pecku neudělají. Jasně, některé momenty v první polovině filmu mě opravdu bavily, ale idiotská poslední půlhodina s naprosto zbytečným Jiřím Kornem zadupaly veškerý potenciál do země. Dobrý český film takového ražení se opět nenašel a nejspíš ani dlouho nenajde.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Dokonalost? Těžko. Jackson do filmu až příliš často cpe zpomalené kamerové průlety vším možným, heroické dialogy a uslzené oči, přeslazený závěr navíc leckterého cynika donutí zahodit svůj popcorn a klidit se ze sálu (zvláště je to znát u SE). Ale je snad něco, co by se nedalo odpustit filmové sérii, která je jedním z milníků světové kinematografie? Přes všechnu tu naivitu a megalomanství tuhle ságu prostě musíte milovat.

On je žena! (2005) (seriál) odpad!

Brrr. Krausi, do čeho jsi to zase vlezl?

Restart (2005)

Jasně, vizuální stránka je cool až na půdu, ale... Je sice pěkný, že se občas objeví český film, který není hořkou komedií o tom jak je život na hovno, bohužel Restart je jednoduše blábol. Taková dějová prázdnota by nepůsobila rušivě při čtyřiceti minutách stopáže, tvůrci ale očividně za každou cenu chtějí překročit aspoň 80 minut, proto do filmu cpou hromady samoúčelných vizuálních vychytávek a nesmírně rušivě působí taky neustálé "alternativní děje", které si Sylvie vytváří ve své hlavě a v ději to dělá akorát guláš. Většina replik hlavní hrdinky působí šroubovaně a její chování někdy sahá za hranice zdravého rozumu. Julius Ševčík ale nemusí být nutně špatný režisér, na tomhle námětu by si vylámal zuby kdekdo. Kdyby zkusil černou komedii, možná by nás příjemně překvapil.

Krvavá hostina (2005)

Feast mohl být opravdu příjemným překvapením na poli vyvražďovaček. Bohužel se jaksi nemůže rozhodnout, jestli chce být oddychovkou se zdravým nadhledem nebo přehlídkou vytrhaných vnitřností a potoků krve. Začátek ještě působí svižně a vtipně (představování obětí, Hero), potom už ale nevíte na čem jste. Popcornová kravina na entou, kterou jistě cílová skupina diváků ocení.

Ajťáci (2006) (seriál)

I přes pár slabých míst (většina scén s bossem) je to celkem švanda. IT humor sice většinou spočívá v nezapojených zástrčkách a PC maniaci tím pádem můžou být zklamání, ale vidět v akci kreatury jako jsou fanoušek Cradle Of Filth nebo Maurice stojí za to. "We don't need no education.." "Yes you do, you just used double negative."

Osudový dotek 2 (2006)

Bohužel. BE2 má oproti jedničce fatálně nedotažený, nudný a nelogický děj, nesyympatického hlavního hrdinu a odfláknutý konec. Leonetti se atmosféře z prvního dílu nepřiblížil ani k polovině, intenzivní scény jako dělobuch ve schránce nebo upálení psa střídá hromada nudy, během které vám bude úplně šuma fuk, komu se zhroutí život, kdo se s kým vyspí atd. . Během filmu se hlavní hrdina vrátí do minulosti asi třikrát, takže jeho závěr ve stylu "všechno je v hajzlu" působí až komicky. Od pokračování výborného dramatu jsem čekal trochu víc...

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Hm. Námět vypadá lákavě, ale to je asi tak všechno. Čeká vás "originální" schéma ignoranta, který si uvědomí že rodina je nadevše - i když v podání Adama Sandlera to zas taková otrava není. Většina vtipů spočívá v tom, že Michael zastaví čas a někomu naprdí do obličeje nebo ho nakope do koulí, eventuelně mu strhne kalhoty. David Hasselhoff je tu snesitelný asi jako osina do pr*ele, aspoň že se dá koukat na Kate Beckinsale. Překvapení se nekoná, máme tu další průměrně vtipnou moralitku s neskutečně předvídatelným koncem.