Zdrojový kód (2011)

Po dlouhé době jsem zase viděl parádní sci-fi, které šlape od začátku do konce a nedá divákovi na vteřinu vydechnout. Film s netypickým scénářem, skvělou hudbou, skvělými herci a hlavně šlapající jako hodinky po celou dobu. Po dlouhé době je tu zase režisér, který pochopil, že aby se film líbil, tak nepotřebuje stopáž přes 120 minut. Dialogy byly inteligentní a já se od začátku do konce bavil, jediné, co mi možná trochu vadilo byl nucený happy-end, ale já tohle rád přehlédnu, rád přehlédnu jisté nesrovnalosti v ději, protože Zdrojový Kód mi dal přesně to, co od filmu očekávám.

Poslední spravedlivý (2002)

Ačkoliv nemám dokumenty zrovna v lásce, tak tohle bylo opravdu mimořádně působivé. Po shlédnutí jsem byl zcela šokovaný, asi to takhle opravdu v dnešní společnosti chodí. Každý myslí jen na sebe, na své zájmy, nikoho nezajímá utrpení nějakých lidí, někde v Africe, daleko od nás, daleko od našeho života, daleko od našich problémů. Bohužel to nezajímá ani ty nejpovolanější, ty kteří o sobě tvrdí, že jsou vyslancemi míru, dokonce ani je mír nezajímá. Před shlédnutím tohoto filmu jsem OSN měl za jednu z mála vcelku slušných a užitečných organizací, po shlédnutí říkám, že je to stejná pakáž jako všichni ostatní. Velice mě mrzí, že jméno PANA DELLAIREHO je všeobecně velmi neznámé, myslím si, že právě těchto lidí bychom si měli velmi vážit, protože jich je mezi námi opravdu málo.

Requiem za sen (2000)

Aronofsky opět ve skvělé formě. Asi nejtemnější a nejdepresivnější film, co jsem kdy viděl, po jeho shlédnutí jsem civěl několik minut tupě do zdi, takhle silně se mnou asi ještě žádný film nezamával. Aronofsky dokázal neuvěřitelně reflektovat pocity a obrazy do kamery, člověk jenom celý film sleduje a občas vůbec nestíhá. Herecké výkony jsou skvělé, celá atmosféra filmu ponurá a prostředí drog ve filmu je mi velmi blízké. Rád sleduji, co s člověkem drogy mohou udělat, protože mi to poté od jejich užívání dokonale odrazuje. Nakonec už bych snad vyzvihl jenom opravdu úžasnou hudbu, která celému filmu dodala tu stísněnou atmosféru.

Svět podle Prota (2001)

Tak toto bylo vskutku úžasné, pro mě osobně obrovské překvapení. Skvělé herecké výkony Jeffa Bridgese a obzvláště Kevina Spaceyho, díky jejich hereckému koncertu jsem se bavil celý film a myslím si, že by si za tento snímek nominaci na oscara zasloužili. K tomu se přidala uchvacující hudba a netradiční příběh a viděl jsem jedno z nejznajímavějších sci-fi. Nebýt trošku nudnější druhé půlky filmu, tak bych šel na 5, takhle je to jenom 4,5*.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Před shlédnutím tohoto filmu jsme si nečetl žádné jeho recenze, jen jsme zaslechl, že je to fakt nářez a prostě jsem to musel zkusit. Očekával jsem velkolepý historický epos o tom, jak se to vlastně u těch Thermopyl všechno semlelo a co jsem dostal? Šílenou fantasy slátaninu, kde běhají všelijaké příšery, stříkají hektolitry krve a Sparťani vypadají jako z reklamy na Bodybuilding. Možná, kdybych film viděl a čekal tam fantasy prvky, tak bych film hodnotil o hodně výše, protože po vizuální stránce je zpracovaný zcela brilantně a rozhovory taky nejsou nějak extra tupé, jak tomu často bývá...možná tomuto filmu dám ještě časem šanci a třeba si na něj upravím názor.

Sociální síť (2010)

Facebook sice mám a aktivně ho využívám, ale humbuku kolem něj už mám plné zuby. Po zjištění, že byl natočen film o jeho stvořiteli jsem se chtěl tomuto filmu obloukem vyhnout, nejen že jsem čekal, že to bude propadák, ale facebooku mám prostě plné zuby. Avšak, když jsem viděl jméno režiséra Davida Finchera neváhal jsem a lístek do kina jsem si koupil a teď toho lituji. Finchera sice zbožňuju, ale tento film byl tak neskutečná nuda, že jsme měl co dělat, abych v kine neusl a k tomu ten strašnej Timberlake!

Crash Road (2007)

Jeden z dalších českých pokusů o typickou americkou road movie komedii, opět to skončilo hrozně! Možná bez Agáty a jejího ''skvělého hereckého'' výkonu bych dal i dvě hvězdy, ale tohle se fakt nedalo.

Sportovní noviny (1994) (pořad)

Typická Nova, pár nejdůležitějších zpráv, zplácaných ani ne na 5 minut v absolutně nejmodernějším televizním studiu....člověk se dozví výsledky fotbalu a zná borce na konec, nic víc tam neuvidíte.

Avatar (2009) odpad!

''Tohle byla nejhorší ubulená limonáda, jakou jsem kdy musel přetrpět, dokonce to urazilo i mou zadnici, jež se oprudila, jednak chudinka moje malá dřepěla u tak děsného puberťáckého škváru.'' Na začátek svého komentáře jsem si dovolil použít hlášku z mého milovaného seriálu Červený Trpaslík, která celý film až dokonale vystihuje. Co tohle jako mělo být?! Tohle mělo být to epické dobroudružství, o kterém mi všichni lidé, kteží se vraceli z kina nadšeně vyprávěli? Tohle měl být film roku, co bude měnit historii kinematografie? Jestli ano, tak se budoucnosti filmu nechci dožít! Tento kýčovitý příběh, co už byl zpracovaný v mnoho podobách je tady znovu, jenom zabalený do krásného vizuálního obalu a lidé na to žel bohu letí. Dokonce se nebojí zajít tak daleko a označit tento film za nejlepší všech dob! Nebýt oprvavdu perfektních vizuálních efektů a skvělé reklamy, tak tento film lidé řadí do odpadu. Naneštěstí těmito dvěma věcmi film disponuje, takže je automaticky vynášen do nebes a to i přes naprosto, ale naprosto stupidní a nudný příběh. Ano tento film jsem neviděl v 3D kině, ale jsem člověk, co si stojí za názorem, že pokud je film dobrý, tak si ho můžete užít i doma na počítači. Tento film si i díky opravdu špičkovým efektům hodnocení odpad nezaslouží, ale já jsem byl mediálním humbukem kolem něho a poté jeho shlédnutím takovým způsobem znechucený, že opravdu jinak hodnotit nemůžu!

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Když mi kamarád asi před 8 lety tento seriál přinesl a říkal, že nikdy v životě už lepší seriál neuvidím, koukal jsem na něj dosti skepticky. Po shlédnutí všech 52 dílů jsem si řekl, průměrný seriál, kterých je na světě stovky, nic extra. Něco mi ale říkalo, ať se na to celé podívám znovu a já jsem neodolal, udělal jsem to a s čistým svědomím můžu říct, že mi toto rozhodnutí změnilo život. Sledováním tohoto seriálů jsem strávil několik měsíců života a citováním hlášek z něho o málo méně. Každou minutu se na diváka valí taková lavina humoru, že jen málokdo může vydržet a alespoň jednou za díl nespadnout smíchy ze židle. Všech 8 sérií, snad kromě 7 je neuvěřitelně vyrovnaných a nedá se tam najít jediný slabší díl. Hlášky, které jsou každý díl vypouštěny z úst Rimmera, Listera, Krytona, Kocoura a Hollyho vám okamžitě uvíznou v hlavě. I po několikátém shlédnutí se bavíte stejně a hlášky vám přijdou snad ještě vtipnější, než kdy předtím. Tento seriál je opravdu něco, co změnilo můj život, díky němu jsem začal chápat humor úplně jinak a hlavně jsem si díky němu zamiloval anglický humor. DĚKUJU MOC!