Skrytá identita (2006)

Skrytá identita, další z filmů natočených rukou mistra Martina Scorseseho a i tentokrát to byla skvělá zábava. Film jsem si i díky značnému počtu mých oblíbených herců v hlavních rolí opravdu vychutnal. Jack Nicholson opět potvrdil, že nestárne a z Damona a DiCapria vyrostli jedni z nejlepších herců v Hollywoodu. Když se k tomu přidá ještě krásná Vera Farmiga a skvělý scénář, tak tu máme skvělou zábavu na dlouhý nedělní večer.

Big Lebowski (1998)

Čekal jsem od toho mnohem víc, možná až moc. Na to jaký kult je kolem Duda vytvářen jsem byl velmi zklamaný. Asi to nebyl až takový šílenec, jak jsme si myslel, že bude, pár hlášek bylo opravdu špičkových, ale prostě jsem od něj čekal nějco víc, čím by se mi vryl do hlavy,

Rain Man (1988)

Úžasné, velkolepé, skvělé. Nemám slov. Asi se mi tento film dneska trefil přesně do nálady, ale já jsem zcela unešený, tohle bylo prostě úžasné. O hereckých výkonech se tu asi nemusím moc rozepisovat, Dustin Hoffman v roli autisty byl více než dobrý a oscar za tuto roli mu náleží zcela oprávněně. Avšak Tom Cruise zde mnohými označovaný za průměrného se mi líbil stejně, jeho role byla sice podstatně jednodušší, ale vývoj jeho postavy ve filmu nebylo rozhodně jednoduché zahrát a jemu se to povedlo skvěle. Po dlouhé době na mě opět nějaký film působil velice lidsky a upřímně a toho já si u filmů strašně vážím. Celý film jsem prostě hltal jedním dechem a když došlo na skvělý sentimentální konec, tak jsem se skoro neubránil slzám.

Obvyklí podezřelí (1995)

Krimi žánr rozhodně nepatří mezi mé nejoblíbenější a opravdu jen málokterá detektivka mi dokáže zaujmout natolik, abych jí dal více než tři hvězdy, této se to ovšem povedlo. Díky skvělému scénáři a skvělým hereckým výkonům všech hlavních představitelů na Vás tato detektivka udělá velký dojem. Obzvláště na skvěle vygradovaný konec je potěšení se dívat.

Sophiina volba (1982)

Pro mě celkem zklamání, čekal jsem mnohem víc. Herecký výkon Meryl Streep byl sice skvělý, ale to bohužel celkový dojem z filmu nezachránilo. Děj byl místy zbytečně táhlý a ani příbeh z koncentračního tábora nebyl tak působivý, jak jsem očekával. Po shlédnutí tohoto filmu si nejsem jist, jestli se chci pustit do knihy.

Gamer (2009) odpad!

Absolutně nechutná, zvrhlá perverznost. Některým režisérům by se měla dávat kamera jen na zvláštní povolení, avšak těmto dvoum pánům bych to povolení nikdy neudělil. Kamera absolutně zprznila tento film, to bylo opravdu šílené, absolutně nepřehledné bojové scény, které jsou stříhány několikrát do vteřiny, takže člověk nemá vlastně z akčních scén vůbec nic. Kamera je zbrklá, rozklepaná a zmatečná. Střih je hrozný po celou dobu filmu, z neumětelství pana Neveldina a Taylora mi bylo na zvracení. K tomu se přidal stupidní scénář, což je vcelku škoda, protože námět nebyl úplně špatný a dalo se z něj vytěžit o hodně víc. Nakonec bych ještě chtěl poukázat na nechutnou zvrhlost režisérů, protože celý film je protkaný záběry na svíjející se ženy, v perverzních kostýmkách a k tomu jim hraje šílená hudba. 20 minut před koncem jsem musel celou tuhle šaškárnu vypnout, jeden z nejhorších filmů, co jsem kdy viděl.

Dokonalý trik (2006)

Hugh Jackman, Christian Bale, Michael Caine a u kormidla Christopher Nolan, už jen to je záruka kvality, když se k tomu ještě přidá neuvěřitelně sexy Scarlett Johansson a skvělý scénář, tak z toho vznikne DOKONALÝ film. Jak bývá u Nolana zvykem, tak děj je opět maximálně zamotaný, sotisfikovaný a nedá člověku čas vnímat všechny složitosti v něm skryté. Jen těžko pochopíte tento film na první shlédnutí, abyste v něm našli všechnu krásu, kterou obsahuje potřebujete jich nejméně 10. Oba dva hlavní herci jsou neuvěřitelně sympatičtí a skvěle své role zvládají, chvikami nevíte, kterému fandít více. Nad jejich iluzemi často jen uznale pokýváte hlavou a divákovi je alespoň trochu odhalen ten svět kouzel, který nám umělci předvádějí.

Mizerové (1995)

Od tohohle jsem prostě čekal víc. Bezduché dialogy, málo akce a na můj vkus až příliš moc kecání a hádání. Jediné, co se tomuhle filmu podařilo byla akce, které tam bohužel bylo žalostně málo. Po půl hodině jsem měl plné zuby neustálých hádek a ''vtípků'' Lawrence a Smitha.

Neporazitelný: Vykoupení (2010)

Tak takovejhle nářez, to jsem teda vůbec nečekal. Nabyté akcí po celou délku filmu, plné dokonale choreograficky zvládlých sobojů, s kterými se Florentine popasoval na jedničku. Jako jednoho z mála režisérů ho napadlo nezpomalovat každý bojovníkův pohyb co vteřinu a nestříhat po každém úderu. Divák si tedy může souboje užít v plné kráse. O příběhu se asi nemá cenu zmiňovat, něco podobného tady bylo na sto způsobů, ale díky skvělému zpracování celého filmu, kde je nejvíce prostoru věnováno soubojům, které jsou skvěle zvládnuté, se divák baví po celou dobu filmu. Ve výsledku tedy vidíme perfektní akční film, se sympatickými herci, kteří se umí zatraceně dobře prát. Já se bavil po celých 90 minut královsky, takže se nebojím hodnotit za plný počet.

X-Men: První třída (2011)

Všeobecné nadšení tedy rozhodně nesdílím, špatné to nebylo, ale Singerovu jedničku ani dvojku to rozhodně nepřekonává. Fassbender má sice charisma až na půdu, scénáristicky je to dobré, trikově taky, příběhově to celé pěkně zapadá, ale prostě mi tam něco chybí. Hlavní věc, kterou postrádám je absolutní absence jakýchkoli emocí. Například, když je postřelen profesor, tak to jeho nejlepší přítelkyně přejde téměř bez povšimnutí nebo při přechodu některých postav na stranu ''zla'' si divák skoro ani nepovšimne, že se něco událo. Postrádám také postavu Wolverina, ale to už je můj problém :).