Pelíšky (1999)

Nejlepší český film všech dob! Už jako malé dítě jsem tento film miloval, přesto, že jsem leckteré narážky, vtipy nebo dialogy nechápal, tak mě film od začátku do konce bavil. Postupem let, kdy jsem se začal stávat starším mi Pelíšky začaly zaujímat nejen tím, co jsem viděl na povrchu, ale také neuvěřitelnou hloubkou, co film v sobě má. Je to až neuvěřitelné, co všechno je ve filmu skryté a já přesto, že jsem film viděl nejméně 20x, tak každým novým shlédnutím si ve tam najdu něco nového, co jsem tam až doposud neviděl. Celý film je prostoupen tou podivnou atmosférou konce 60. let, a přesto o jaké vážné době pojednává si dokáže po celou dobu v sobě uchovat vtip a jakýsi nadhled. O hereckých výkonech je asi netřeba se zmiňovat Kodet společně s Donutilem předvedli jeden z nejlepších hereckých výkonů, jaké můžete v českém, ale i zahraničním filmu vidět. Na konec bych snad jen dodal ,,Proletáři všech zemí, vyližte si prdel.''

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Ne, ne, ne! Co se to stalo s mojí oblíbenou vesmírnou ságou? Kam se podělo napětí, kam se poděla osudovost, kam se poděla atmosféra prvních třech dílů a co tam sakra dělá to ''pako'' Jar Jar Blinks? Pro mě tohle bylo jedno z největších filmových zklamání, jaké jsem kdy zažil. Z neuvěřitelného kultu se stává stupidní infantilnost pro děti. Z trapnosti Jar Jar Blinkse je mi celý film na zvracený a když malý Anakin jakoby náhodou zničí celou vesmírnou loď a vyhraje tím celou bitvu, tak už doopravdy zvracím. Nebudu tady vůbec rozvádět neskutečně dlouhé kluzákové závody, které zaberou půlku filmu nebo absolutně stupidní výběr kostýmů, které se ani náhodou nemůžou měřit s těmi z prvních třech filmů. Bezpochyby tady chybí i skvělé herecké složení z prvních dílů, obzvláště božský Harrison Ford. Toho, ale alespoň zčásti nahrazuje výborná Natalie Portman a Ewan McGregor (bože Lucasi, proč jsi mu nedal více prostoru), skvělé jsou také triky a výprava. 3 hvězdy jsem nakonec dal asi jenom z důvodu, že jde o Star Wars a tomu by dvě hvězdy neslušely.

Sněženky a machři (1982)

Geniální film, hláška střídá hlášku a já se od začátku do konce královsky bavil. Přesto, že je tento film starý už skoro 30 let, tak může strčit většinu teenagerovských komedií hravě do kapsy a to hlavně z důvodu, že film je až neskutečně reálný, pravdivý a zároveň opravdu zábavný. Hlášky jako ,,Co je vole'' nebo ,,Viki ty máš ale péro'' se staly kultovními.