Plán útěku 2 (2018)

Aby film fungoval musí převažovat to dobrý nad špatným. Když toho dobrýho je naprostá většina, tak jsme svědky výjimečného okamžiku. Průser ale nastává, když toho fajn je žalostně málo a když už se něco najde umlátí to tuna odpadu. Pokud tenhle film mám skutečně brát jako pokračování skvělého prvního dílu, můžu říct, že je všechno špatně. Sly si klidně k Johnu, Rockymu, Barneymu mohl přidat další silnou postavu. Místo toho je pokračování podupáním všeho co první Plán Útěku dokázal. Pokud ale přimhouřím oko a budu název filmu brát jen jako titulek plakátu, který má někoho nalákat a tudíž brát viděných 90 minut jako samostatnou kapitolu, tak naštvanej nebudu. Místy jsem se i bavil. Vytknu jednu věc. Hlavní hrdina mě byl úplně volnej. Jinak to ale celé odsýpalo. Sem tam fajn bitka, můj olíbenec Sly a nastěstí krátká stopáž. 65 procent za fajn béčko. 45 procent za příšerný pokračování, takže suma sumárum 55.

Strážci vesmíru (1993) (seriál)

Pro mě to byl vždy slabý odvar Želv. Dneska to hodnotím jako dokonalou reklamní kampaň. 40 procent.

Power Rangers: Strážci vesmíru (2017)

Celý to není tak hrozný jak by zdejší procenta mohla napovídat. První polovina nebo možná 70 procent filmu se dá. Je to tedy hodně tlačené na publikum mladší než jsem já, takže jsem se několikrát neubránil pocitu, že už jsem vole fakt asi starej. Jediné co mohu vyloženě vytknout je to, že parta která se tu sešla jsou prakticky jeden pro druhého cizí a během pár dní a hodin jsou vlastně přátelé na život a na smrt. Ale co už, docela v pohodě se na to kouká a viděl jsem už horší slátaniny. Průšvih je podle mě poslední část, kdy se jde do akce. Ta je opravdu příšerná. Jakože rvačka trvá asi 4 minuty a pak dle seriálu z někdy 90tých let se hupne do mašin a pak se to spojí a je konec. Celý to fakt nevypadá dobře. Místo pořádného finále vidíme opravdu jen reklamu na hračky. Škoda. 60 procent.

Accident Man (2018)

Nemám větší problém. Jasně, Scott prostě není herec, který by táhl film svým talentem. Jasně příběh je pitomoučkej a scénář občas vtipnej. Ale koukám na film s Adkinsnem a nečekám výkony z ranku De Nira a dialogy na úrovni A1. Toho zabijáka jak nám je představen ze začátku mu člověk věří tak tak. Časem tuhle pózu Scott opustí a je to dobře, protože člověk přestane myslet na blbinky, kterých se postava dopouští a začne si užívat parádní jízdu. Sice béčkovou, ale parádní. Děj odsýpá a flash back je příjemným zpestřením. Akce se mi líbila a myslím, že Scott nemá ambice prodávat něco víc. Taky by filmu slušelo být v temnějším tónu a lépe bych vystavěl jeho vztah k bejvalé, aby člověk mohl víc fandit. Cekově ale moc dobrý béčko. 70 procent.

Ninja 2: Pomsta (2013)

Příběh o neporazitelném ninjovi jakoby vystřižený z 80tek. Konečně vidíme Amerického ninju co se umí opravdu rvát. A to sakra dobře. Míň mečů a víc kopů druhému ninjovi sekne. Scott zde opravdu vytváří pocit, že každý jeho kop je jak od koně a choreo je dokonalé. Film nabízí přesně to co jsem očekával. 80kový příběh, na každým rohu čeká někdo kdo chce na držku a je jen na něm jak si o to řekne. 70 procent za výbornou oldskůlovku a super bitky.

Street Fighter: Poslední boj (1994)

Ale jo. Když člověk přistoupí na pravidla a hru, kterou s námi asi nechtěně tvůrci hrají, tak se může chvílemi i bavit. Někdy se i pousměji, ale myslím, že to záměrem snímku nebylo. když pominu naprosto stupidní děj, idiotsky zahraný vedlejší role, tak nechápu jednu věc. když někdo dal prachy a zaplatil si Žána v top formě, proč se stříhalo jak se stříhalo. Aspoň to mohlo ve filmu nějak vyčnívat. Popravdě ani nevím co alespoň ne vyzdvihnout ale totálně nepohanit, ale asi na nic neprijdu. Jenže i tak tu třetí hvězdu dám, protože za prvé je tam Žán a za druhé.... nevypl jsem to a dokoukal, takže tak... 50 procent.

Dannyho parťáci (2001)

Jedna z těch skoroklasik, která mi neustále unikala. Nakonec jsem na ni přemluvil i svou nefilmovou přítelkyni a nelituji. Čekal jsem možná o něco víc. Především nějaký problémový bod ve finále, který Danny s parťáky vyřeší,tak, že budu žasnout, ale aspoň člověk měl pocit, že sleduje partu profíků a ne náhodnou souhru známých xichtů. Film pěkně odsýpal a nestihl jsem se nudit. Výkony herců na vysoké úrovni a celkově pohodový snímek. 70 procent.

Gangster Ka: Afričan (2015)

Vyprávění o tom, když zoufalej chlap. dělá zoufalé činy. Jak je několikrát zmíněné první polovina je podobná prvnímu dílu. Druha sklouzává do řekněme dějově akčnější stopy a troufám si tvrdit, že to celku škodí. Opět si umím představit pomaleji vyprávěný příběh stavěný na charakterech a ne čistě na činech Káčka. Každopádně jsem rád, že jsem se donutil na oba filmy podívat Dávám 75 procent druhému dílu a 80 celku.

Spider-Man: Homecoming (2017)

Jo, přesně tady si člověk uvědomí, že už asi fakt stárne. Sledovat mladýho jak řeší školní lásku a u toho "zachraňuje svět" je už prostě trošku protivný. No a tak to sledujete a čas běží, chlapec hláškuje, skáče, občas nějaka akce a zase love story… a najednou zjistíte, že vlastně fandíte Keatonovi. Pronudil jsem se do konce, uvědomil si jak moc laciná jest přítomnost Tonnyho Starka a měl chuť nakopat tomu volovi, co dal Hollandovi ten ukvičenej českej hlásek. No nic jdu si pustit něco, kde svět zachraňuje někdo kdo už měl v posteli ženskou. 55 procent.

Gangster Ka (2015)

U mě spokojenost. Škoda, že moje znalost prostředí ve kterém se Káčko pohybuje není větší, protože bych z filmu měl třeba i víc. Vše je podle mě hodně slušně natočené a kór na české podmínky. Klidně bych ale stopáž natáhl o 10 -20 minut a některým oblastem života a konkrétním akcím se věnoval víc. Dal větší prostor vedlejším postavám apod. Film má ale slušnou atmosféru a jak to tak bývá do určité míry i Káčkovi člověk fandí. Hlavně ve chvílích kdy ždíme politiky na krev. Škoda toho, že člověk ví jak to celé dopadne. Opravdu slušná zábava a když se budu držet toho co zazní ke konci filmu, tedy že na každé legendě o K je minimálně něco pravdy, tak potěš koště.... 75 procent.