Instalatér z Tuchlovic (2016)

Nejsem cílovka, jsem občas zbytečně moc kritickej, nesnášim většinu českejch filmů po roce 2000. I přes to všechno mě filmy Tomáše Vorla z nějakýho důvodu bavěj.

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Sound design, choreografie a kamera jako vždy oslnily. Příběh mě vyloženě nesral. Jenom snad ten audio mix kdy, střílení vám trhá uši a hudba není skoro slyšet trošku kazí zážitek. Těším se na druhé shlédnutí na streamovací službě 80% .

Železná srdce (2014)

Je mi líto, film se mnou skoro nic neudělal. Někdy jsem měl pocit, že scénář psali studenti žurnalistiky. Buď mi uniklo něco fakt důležitýho, nebo je tenhle film neprávem v červených číslech csfd.

Krajinou domova - Jezerní hory (2017) (epizoda)

V porovnání s BBC dokumenty, které přírodě vzdávají čest dokonalým způsobem, zde produkce jemně pokulhává. Ale snaha zachytit krásy přírody se skvělým informačním komentářem tam je 8/10

The Last of Us - Hledej světlo (2023) (epizoda)

Nemůžu fandit Joelovi při jeho běsnění za záchranou holky, co se chová tři čtvrtiny seriálu jako rozmazlenej fracek. Ve hře to na mě působilo hodně jinak. Tady v seriálu jsem vlastně hodně naštvanej, že tohle Joelovi prošlo a fandil jsem spíš lidem v nemocnici.

The Last of Us - Season 1 (2023) (série)

Moc moc cenim snahu přetvořit videoherní příběh do seriálový podoby, poprvé v životě si myslim, že je tady seriál, který dává naději ostatním videohrám vstoupit do hranýho audiovizuálního světa. Rozhodně byly chvíle kdy jsem byl nadšen. PP a BR oba skvělý herci jejichž chemie na mě začla kupodivu po mnoha dílech působit. ALE....... Uspěchaná linka dvou hlavních postav, neustálý zaměřování se na nepodstatný vedlejší příběhy, tlačení na pilu v mnoha směrech, občas dialogy jak vytažený z popelnice. Joel je v tomhle seriálu kompletně záporák, kterej zabíjí lidi (mnoho z nich je naprosto nevinnejch) jenom aby se dostal k Ellie, která je tři čtvrtiny seriálu rozmazlenej klející spratek. K dokonalé adaptaci to má víc než daleko. Obávám se, že v dnešním světě, kdy jsou seriály i filmy líně napumpovány korektností, čistě za účelem kontroverze a jakéhosi štítu proti kritice, se už moc kvalitních adaptací v budoucnu nedočkáme, ikdyž bych byl moc rád. 3 hvězdy za očividnou snahu a skvělou kameru, převážně pak v šestém díle. Druhou sérii už velice pravděpodobně neuvidím.

The Last of Us - Rodina (2023) (epizoda)

Konečně díl kterýmu se nestydim dát plný hodnocení. Jedinou výtku mám k Ellininu neustálýmu nadávání, ubírá jí to na uvěřitelnosti. Jinak top epizoda.