Temný rytíř povstal (2012)

Monumentálne zakončenie výbornej trilógie, ktorá (najmä svojim druhým pokračovaním) zmenila podstatu toho, ako má moderný blockbuster vyzerať. Nolan nám v kabáte klasických, veľkolepých epík priviedol Batmana do emocionálne uspokojúceho finále.

Neviditelný muž (1933)

Výborný výkon Clauda Rainsa, aj keď bol vlastne celý čas neviditeľný, jeho hlas bol nezameniteľný. Čo sa týka efektov neveril som vlastným očiam, na ten rok je to fakt nadčasová záležitosť. Atmosférou to na Whalových Frankensteinov nemá, zato som sa narozdiel od nich necítil, že pozerám tak starý film, tento scenár by sa kľudne uchytil aj v dnešnej produkcii.

Frankensteinova nevěsta (1935)

Absolútny vrchol zlatej éry hororu. Film, ktorý definuje tri dekády žánru.

Rain Man (1988)

Neskutočný herecký výkon Dustina Hoffmana a krásny ľudský príbeh ktorý ma na konci dojal.

Conan (2010) (pořad)

Moja obľúbená talk-show pri ktorej sa vždy dobre zabavím. Conan je proste skvelý hostiteľ a komik a z tých ľudí dostane aj to čo by nechceli. Občas je to trošku afektované, ale to už ku Conanovi akosi patrí. Andy Richter mi tam vždy prišiel trošku zbytočný, ale má svoje vtipné momenty a je to už taký neodmysliteľný Conanov sidekick. Intrá na štýl rôznych seriálov a filmov nemajú chybu.

Krvavý stát (2011)

Toto mi od Smitha veľmi nesadlo. Poukázanie na to, v akom nespravodlivom svete žijeme sa cení, aj keď to všetci vieme, no je to podané zatiaľ nevidenou formou. Na Red State sa mi páčila nepredvídateľnosť, herecký výkon Michaela Parksa a to ako film menil žánre a následne s nimi pracoval. Na Smitha slušné akčné scény. A humor? Že vraj tam nejaký bol, ale mne to teda vtipné neprišlo.

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

1. séria - 90% Výborná hororová atmosféra. Tak trochu klíšé príbeh (Rodina sa presťahuje do domu s desivou minulostou) funguje perfektne a väčšinu filmových hororov s podobnou tématikou si dáva do kapsy.. Absolútne skvelé herecké výkony na čele s Jessicou Lange. Každá postava ma v príbehu svoje miesto a opodstatnenie. Bizardnosťou to na Asylum nemá, ale stále skvelá záležitosť, spokojnosť. 2. séria - 100% Asylum ma svojou atmosférou úplne dostal. Od prvej do poslednej epizódy dokonalosť. Nechápem ako sa Ryanovi Murphymu podarilo napchať do jednej série mimozemštanov, satana, mutantov, nacistického šialeného doktora a dvoch psychopatických vrahov. Vďaka perfektnému a premyslenému scenáru to do seba všetko zapadá a funguje. Dokonca sa nájde miesto aj pre muzikálovú scénu ktorá je jedným z najväčších highlightov série. Opäť neskutočné herecké výkony, tentokrát ma svojim výkonom najviac prekvapil Zachary Quinto. A finále? Nemal som slov, jedná sa o jedno s najlepších vyvrcholení ever. 3. séria - 75% To že sa tvorcovia snažili seriál sprístupniť pre mladších divákov je na tom vidno. "Coven" je vlastne taký zvrátenejší Harry Potter :). Stále je to štýlová jazda, tentokrát plná podivných kamerových uhlov a filtrov a ešte podivnejšej hudby. Bohužiaľ sa nejedná o tú pozitívnu podivnosť, skôr naopak. Samozrejme to má pár solídnych momentov a postáv, ale nieje to už ono a pri tom začiatok vyzeral veľmi sľubne. Hádam to nám, fanúšikom AHS, Ryan Murphy vynahradí 4. sériou ktorá ma viac pripomínať prvé dve a zatiaľ vyzerá fantasticky, aj keď tak vyzeral aj Coven..

Ospalá díra (1999)

Prečo sa už takéto filmy netočia? Nádherný rozprávkovo-hororový vizuál, atmosferická hudba, skvelé herecké výkony a pár odseknutých hláv. Čo viac si priať? Jedine že by sa Burton vrátil ku gotickému hororu. Filmy pozerám výhradne v originálnom znení, ale musím uznať že Ospalá diera ma výborný slovenský dabing.

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Po 9 rokoch čakania vyšli prvé traileri a ja som bol na film čoraz viac natešenejší, potom prišlo kino a aj sklamanie. Sin City : Dame to Kill For nie je úplne zlý film. Ale postráda to, čo mala jednotka. V prvom rade jej atmosféru ktorú ste cítili celý film. Dvojka sa ako keby odohrávala v inom meste. Tempo filmu mi prišlo príliš rýchle, nič tam nestihlo doznieť, skoro všadeprítomný humor mi vadil a aj to bol dôvod prečo stratil film atmosféru. Taktiež fakt, že z badass, psychopatického drsňáka Marva, ktorého by ste nechceli stretnúť, spravili totálneho šaška a fakt že ho vždy nasilu vopchali do každého príbehu len preto, aby sme ho videli robiť niečo "cool" tomu tiež nepomáhal. Celé mi to skôr ako Sin City 2 pripomínalo svojím vyznením Spirita. Kebyže neexistuje jednotka tak sa mi to asi páči viac, ale nedá mi to a musím porovnávať. Po 9 rokoch čakania sme mohli dostať lepšie pokračovanie, ale mohlo to dopadnúť aj oveľa horšie. Rodrguez a Miller si asi natáčanie s Evou Green užili. -SPOILER- To, ako vyzeral Dwight po svojej premene bola jedna s najhorších vecí vo filme, to mu už fakt mohli nechať obväz cez hlavu, alebo ho aspoň nahradiť Clivom Owenom.

Transformers: Zánik (2014)

Ok, prvá vec čo mi vadila na 4. Transformeroch bola ich prehnaná stopáž, skoro 3 hodiny? Vážne? Pri filme ako práve Transformers je to úplne šialené. Absencia Shiu mi až tak nevadila, Mark (This alien weapons kick ass!), jeho "dcerka" a Stanley Tucci boli sympatický od začiatku do konca, ale Optimus, ktorého som mal mimochodom z minulých dielov celkom rád sa tu občas správal aj rozprával ako úplny dement. Ďaľšia vec ktorú hodnotím kladne sú nový autoboti (John Goodman vedie), teraz nemyslím ich postavy ako také, ale skôr to, že sa od seba veľmi líšia a každý z nich je niečim špeciálny. Soundtrack vykrádal čo sa dalo. Čakal som že aspoň finále bude zábavné a....no...mohlo to byť aj lepšie, Optimus jazdiaci na obrovskom robotickom dinosaurovi má niečo do seba, ale nebolo tam toho tak veľa a celkovo keď si to porovnám s finále trojky tak to bolo skoro nič. Proste slabé, ďalšiu trilógiu sme už fakt nepotrebovali, ale vystrihnúť tak trištvrte hodinu mohla to byť aspoň zábavná hlúposť pri ktorej môže človek vypnúť mozog, takto je to zdĺhavá hlúposť pri ktorej keď príde na akčné finále, ste tak otupený z tých dvoch hodín žvástov že ho skoro ani nevnímate. PS. "Battlecry" od Imagine Dragons si zaslúžil lepší film.