Tango a Cash (1989)

Super akční film ve kterém akci střídá vtip.

Rocky V (1990)

Nevím proč je tenhle díl hodnocený tak špatně. Osobně si myslím, že nádherně zapadá do duchu Rockyovské série.

Oscar (1991)

Dobré! Ale originál s Fúnesem je prostě lepší.

Soudce Dredd (1995)

Dobrá komiksová pohádka, jak jinak s dobrým koncem. Natož to herecké obsazení funguje i bez třech mušliček...

Sejměte Cartera (2000)

Může to sice působit dojmem béčkovosti, ale to vůbec není na škodu! Tenhle film šlape svojí cestou od začátku až do dobrého konce, kterému se nedá nic vytknout. Na remake je to prostě v pohodě. A scéna bitky Rourka se Slyam je úplně dokonalá. Chtěl bych sehnat tu písničku, která při tom hraje.

Formule! (2001)

Pro mě nejlepší film ze zákulisí formulí. A k tomu ještě Sly, není co víc říct.

Pianista (2002)

Nejlepší film všech dob na téma židovské otázky ve II. světové válce. Kam se na to hrabe Spielberg se svým amatérským komerčním trhákem! Zde je nesporná autentičnost, ať už v námětu, nebo zážitcích režiséra, proti Holywoodské "pohádce".

Schindlerův seznam (1993) odpad!

Říká se, že mezi slepými jednooký králem. Zde se však tuším brzy ukáže alternativní verze. Oni totiž podle mne ti slepí jednookému nemusejí věřit a také neuvěří, že vidí. Protože, pokud někdo hodnotí toto pseudo dílo světové kinematografie jinak než já, je slepý! Účelnost tohoto filmu je víc než zřejmá. Za co nejmenší náklady vytřískat vysoké zisky. Stačí dobrý námět, herecké hvězdy, zaštítit projekt režisérskou ikonou, mezi námi absolutně komerční, zahrát na humanistické a morální city, a máme tu dojnou krávu v podobě Schindlerova seznamu! Polanského Pianista je z mého pohledu o tisíc procent lepší!