Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Seriál BBC jsem neviděl, protože dvě verze, které jsem se snažil vidět s mým počítačem nekomunikovaly, přesto se mi tento film líbil, i když se drží literární předlohy dost volně, kterou jsem mimochodem četl. Asi nejsem tak ortodoxsní.

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Vypadalo to na počátek ztemňování příběhu, ale nakonec zkončilo velmi umírněně, přesto velmi dobře.

Parfém: Příběh vraha (2006)

Kniha je předmět ke zvláštnímu hodnocení, co vedlo autora k jejímu napsání, mezi námi úplně úžasná, i když velmi zvláštní. Současně nevím co vedlo Toma Tykwera k jejímu zfilmování, ale povedlo se mu to na absolutní jedničku s hvězdičkou!

Víno roku (2008)

Super komedie, při jejím shlédnutí jsem měl nutkání si otevřít víno, ale žádné jsem poblíž neměl, takže v tom jsem měl smůlu. Jinak zážitek z filmu to nijak neovlivnilo ;-).

Noc oživlých mrtvol (1990)

Nevím proč, možná Freud by na to dokázal odpovědět, ale moje nejsrdečnější záležitost v rámci subžánru je zombiehorror. A samozřejmě absolutně uznávám jeho zakladatele George A. Romera. Chtěl jsem proto dát do nejoblíbenějších filmů právě jeho Noc oživlých mrtvol, ale tady na čsfd měli k němu tak nusný obal, že jsem zvolil radši jeho remake, který je mezi námi také velmi zdařilý, podle mě he také jedním z nejlepších zombie horrorů vůbec.

Hořký měsíc (1992)

Co říci o tomto filmu? Je to Polanského mistrovské dílo, v kterém se spojují všechny jeho atributy do úžasného příběhu, který bere dech!

Caligula (1979)

Nejspíš ještě velmi umírněný obraz té doby a to jsem viděl i tu nezkrácenou verzi. Zato hrozný HORROR pro moralisty.