Kronika rodu Spiderwicků (2008)

Čekal jsem vskutku nehoráznou hovadinu která vznikla pouze na slávě filmů jako je Harry Potter, Pán prstenů nebo Narnie. Ale nakonec jsem se docela zábavně přistihl při sledování tohoto nezcela dětského filmu. Příběh měl takový ten košér náboj tajemnosti který na mě prostě působí už od dob Neverendingu. Na pět hvězd pořád něco schází ale jinak příjemný filmeček na zimní odpoledne či podvečer.

Pan Popper a jeho tučňáci (2011)

Opět další film z kupy šablonovitých komedií ve kterých nám řádí tučňáci. Nemůžu se u takového filmu zbavit nutkání vypnout ho už na začátku neboť příběh je jasně daný už v první minutě. Na druhou stranu tohle je prostě film pro masy a tak ho také musíme brát. Pokud si chcete u něčeho odpočinout můžete sáhnout po tomhle nebo po miliardě dalších komediích z masny Holywoodu. Mohl by tu hrát třeba Rowlingová a dopadlo by to stejně. Neprůstřelný scénář totiž příliš hereckého vyjádření nedovoloval. A proto za mě dvě hvězdy za tradiční škatulku tak jak má být. Víc ale dát nemohu...

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Zábavný a důstojný závěr výborné série který funguje skvěle. Je tam sice několikset žánrových klišé ale zábava ve stylu rozmlácení obchodu s Arniem na jeřábu apod. mě prostě skvěle uvolňuje. Šokující závěr je navíc jakýmsi openingem Terminatora Salvation. A i když by si tento film zasloužil spíše čtyři hvězdy nemůžu odolat...žezlo převzal Mostow a povedlo se mu zachovat alespoň něco z toho původního skvostu. Takže za mě pět.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Film který ovlivnil naše dětství...Arnie se konečně objevuje v roli která mu sluší a která ho neškatulkuje jen do drsného vojáka s raketometem na zádech. Výborný příběh doplňují na svou dobu geniální efekty které narozdíl od jedničky přerostli v úžasnou podívanou kde kombinace animace, počítačová grafika a loutkářství funguje výborně. Dodnes si lámu hlavu jak na tohle mohl někdo Cameronovi v té době kývnout a pak to navíc zrealizovat. Prostě stejný šok jako vidět dinosaury v Jurském parku...kam se dnes hrabou Avataři ;). Příběh je navíc plný narážek které se postupem času stávají realitou. Až mě děsí fakt že v roce 2020 se možná na terminátora již nepodíváme v televizi ale v realitě....kultovní snímek nic víc dodat nemohu. * Mám malou připomínku k novému rozpatlanému českému dabingu. Celý film dabuje suma sumárum pět herců z nichž nejméně čtyři dabují komerční rakousko německý patos doktorka Stefany. Proboha proč tohle někdo udělal to nevím. Ostuda českého dabingu!

Trosečník (2000)

Moderní Crusoe i s pátkem? Proč ne...funguje to skvěle. Charismatický Hanks si dává rande s prázdným ostrovem na který mu chodí zásilky z Fed-Ex. A safra kolikrát jsem si říkal jak moc obdivuji člověka který se nebojí na voru velryb...pro mě nezapomenutelný zážitek.

Pod povrchem (2000)

Pokud mi na něco zůstane důstojná vzpomínka pak je to thriller tohoto typu. Ano funguje skvěle a to po všech stránkách. A i když dnes leccos budete očekávat a film nešokuje tak jako v roce svého vzniku nikdy nezapomenete že tohle je jeden z mála filmů který řekl ano: dělejme to takhle.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Chlapci...filmaři já skutečně chápu že látky již natočené je moc a je potřeba ji alespoň převádět do jiných časových horizontů když už nic ale takhle? Boha fakt já nevím kolikrát jsme usnul ale víc než semdkrát to bylo . Ten ,,káááávboj" s prstencem na ruce, invaze mimozemš´tanů a moudří indiání nenenenene to prostě nejde dohromady. Proboha vyžeňte mi tuto slátaninu z hlavy a pomodlím se v mece......nebo alespoň v Mcdonaldu....

Final Cut (2004)

Aneb tohle je přesně ten film u kterého si člověk říka a sakra a sakra a sakra. Nevyužitý potenciál největšího nápadu na světě? No nepřehánějme. Nakonec ale musím řící ano mě to baví i když ne na pět hvězd tak baví.

Umučení Krista (2004)

Ne...nejsem kristuspán a ani nejsem zastáncem biblických příběhů. Ale ano pochopme že se to týká nás všech. Jo a ta smrt i ďábel je sice sexy ale prokristapána a nezlob se na mě ale tohle má být zábava? Proč?

Pan Bobr (2011)

Jodie Foster je sexy žena s trochou toho talentu i pro režii. Nekromné téma schizofrenického bobra v jejích rukou zpočátku kvete jako dobře pohnojený tulipán. Jenže průběhem filmu tak trochu ztrácí na tulipánovitosti a stává se pouze pohnojeným. Ale ne tak drsně vezměme to popořádku. Herečka která se vrhla do vod tohoto tématu má u mě hvězdu už za odvahu. Druhou hvězdu dávám Gibsonovi který se mi jako herec stále líbí víc než jako režisér. Třetí dávám za osobní vztah k problémum spojenými s psychikou a čtvrtou pak za tísnivou atmosféru u které jsem měl pocit že buď breřet nebo utéct...ano...pan bobr