Přežijí jen milenci (2013)

Je jedna věc, která tento film řadí do nadprůměru. Navzdory jménu Jim(a) Jarmusch(e) to scénář ani režie není. Skvostem je tu soundtrack, pro ty, kdo umí ocenit ponuré kytarové rify je to naprostý poklad.

Rivalové (2013)

Bylo nebylo, v době kdy F1 byla sérií závodů pro drsné hochy, v době kdy formule byly superychlé rakve, ne "pevnosti" ve kterých se skoro nedá zemřít, žili byli dva muži, RIVALOVÉ !

Povýšení (2008)

The Promotion je jedním z filmů o kterém jste nikdy nic neslyšel a o to více vás příjemně překvapí při jeho sledování. Dalšího překvapení se může dočkat ten, kdo si film pustí v očekávání komedie, sám bych ho kategorizoval spíše jako drama. Každopádně stojí za to tento film vidět.

Pawn Shop Chronicles: Historky ze zastavárny (2013)

Tak tohle mě totálně rozsekalo... všechna čest ! První co mě při sledovaní napadlo, že je to druhé Pulp Ficton, nakonec svoje srovnání s "Pulp" malinko zmírním (král je jen jeden) , každopádně je to jeden z nejlepších počinů svého druhu. PS: Je to jedno z posledního co čerstvý nebožtík Paul Walker stihl dokončit (budiž mu země lehká) a musím říci, že možná nejlepší co se v jeho tvorbě najde (a to jsem jeho fanda).

Černá labuť (2010)

Poměrně dlouho jsem se rozmýšlel zda tento film vůbec pustit a snažit se ho sledovat. Říkal jsem si film o Labutím jezeře ? O tom, na čem jsem byl v Národním divadle a každá minuta mi přišla jako hodina ? Na druhou stranu jsem si říkal "hraje tam Natálka a Mila", bude se alespoň na co dívat. No bylo to dilema... Film byl nakonec puštěn a já došel ke zjištění, že nemusíte být zdaleka milovníkem baletu, aby se vám Černá labuť líbila. Jedná se totiž o poměrně "temnou" záležitost, kterou malencholicko chtiví jedinci jako já spořádají celkem s potěšením. Za stavy, které tu Natálka prožívá by se totiž nemusel stydět ani LSD zkušený harcovník. PS: Navíc jsem si doplnil vzdělání zjištěním, že Labutí jezero není jen o skákání labutěnek po parketu a má to celkem solidní děj. (Něco takového jsem tedy i tušil ale z luxusního místa těsně pod stropem divadla, (kdo byl v ND tuší jak daleko od podia to je), navíc když vám ve výhledu překáží partička cizinců, co si Národní spletli nejspíše s vystoupením Horsta Fuchse někde u nich v kulturáku a oblečení v šustákovkách od Adidasu baští svoje svačiny jsem si toho nebyl schopen všimnout).

Slepičí úlet (2000)

Hodnotím s mnoholetým odstupem od sledování ale obrazy a pocity z filmu, co mi můj mozek po té době předkládá jsou více než pozitivní :-) Jedná se originálně pojaté prostředí drůbežárny s více než nepřehlédnutelnou inspirací v koncentračním táboře druhé sv. války. Jeden z filmů o kterém si myslím, že uspokojí jak dětského tak náročného dospělého diváka, který by se asi u animáků typu. Madagaskar při společném sledování se svou ratolestí nudil.

V zajetí démonů (2013)

Horor, který má stejnou slabinu jako drtivá většina jeho konkurence. A to tu, že alespoň dle mé maličkosti nedokáže udržet hladinu napětí i v druhé polovině filmu. Jako nejpřínosnější se mi jeví srovnání s taktéž celkem aktuálním snímkem Sinister. V první části dokud zlo nedostane vizuální podobu a jde "jen" o to, jak jsou hrdinové vyděšení zvuky, které se v noci v jejich obydli objevují, sem tam nějaký ten pohyb v periferním vidění, jde o velmi napínavé filmy. V té druhé, kdy dochází k přímé konfrontaci se zlem ale jde napětí obrovskou měrou dolú, je to škoda....

Komisař Rex - Konečná stanice Vídeň (1994) (epizoda)

Hatit Komisaře vyloženě nebudu, na to na něj mám moc hezké vzpomínky. Bylo velkou módou ho někdy na konci devadesátých let sledovat a poté ho propírat v družině a myslet si jak moc velcí jsme, když můžeme sledovat tak "dospělé" seriály. Pravda je ale taková, že seríál je tak strašně moc úsměvný, že pro dospělého diváka dle mne moc nabídnout nemůže, stejně tak tento "pilot".

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Celkově vzato filmy podle comixu rád nemám, Hellboy ale patří mezi pár vyjímek. Není to ani tak kvůli tomu, že bych v jeho příběhu spatřoval něco originálního a odlišného od jiných, to co se mi na něm líbí je především prostředí na které ve filmu narazíte. Třeba trollí trh, to je něco famozního atakující genialitu rasové rozmanitosti např. v Hvězdných válkách (ono mi teda také přijde, že tam autor asi čerpal více než málo inspirace :-) ) Zkrátka a dobře 70%

Pozemšťan (2007)

Kdyby mi někdo včera řekl, že jde sledovat film, který se odehrává formou dialogu mezi pěti osobami v jedné místonosti a jehož stopáž je hodina půl řekl bych ... asi doopravdový "gurmán". (A zábavnost filmu bych v duchu přirovnal k něčemu jako 87 minutovému záznamu mouchy sedící na něčím nose). Jenže ouha, já nyní zjistil, že přesně takový film, který nenabídl nic více než popisuji v první větě jsem právě viděl a ani minutu jsem se při jeho sledování nenudil. Těch 5 hvězd tomu prostě dát musím, protože scénarista je génius, udělat příběh pro film, na jěhož vznik byly náklady předpokládám minimální a jenž si budu pamatovat asi lépe než filmy s rozpočtem desítek milionů dolarů, to je kumšt !