Vybíjená (2004)

Ben Stiller, létající hasáky, “prodat sperma a krev“ a David Hasselhoff. V oblasti fekálního a absurdního humoru SUPER EXRA třída!!!

Útěk do divočiny (2007)

Příběh člověka, co se odprostil od hodnot dnešní společnosti a snažil se najít sebe sama útěkem do panenské přírody. Hrdina, snílek, naivka, blázen? Pro mě hrdina, který přemýšlí nad svým životem a snaží se pro něj najít opravdový rozměr. Co je to opravdový rozměr života? Kariéra, peníze, společenské postavení nebo obyčejné štěstí z něj samotného? To je otázka, kterou si divák ve filmu musí najít sám. Možná ji najde a možná ne. Hlavní hrdina ji našel? Pro mě snímek s velkou filozofií… Snímek, který potřebuje alespoň dvě shlédnutí a snímek, který patří třem jménům: Sean Penn, Emile Hirsch a Eddie Vedder.

Statečné srdce (1995)

Tenhle kratičký komentář píšu a do uší mi právě zní hudba Jamese Hornera, proto mně omluvte, ale nebude to zcela objektivní. Příběh kouzelného patosu a Gibsnová možnáJ vědomého přehrávání, ALE!! Nikdy nezapomenu na ty skvělé bitvy, kdy skotští bratři jeden vedle druhého stanuli proti zvůli anglického krále. Nikdy nezapomenu na brilantí maximálně vybroušené dialogy, nikdy nezapomenu tu skvělou Hornerovu hudbu. A nikdy nezapomenu na skvělého Mela Gibsna, který podle mého už lepší film nikdy nenatočí ani nikdy nezahraje….Možná je to středověká pohádka, která se snaží diváka citově vykrádat, ale já se rád, v tomto případě, nechám vykrást a dávám plný počet. A křičím z plna plic SVOBODU!!!

Já, legenda (2007)

Stručně a řečeno, hodně silný námět, která byl využit na 45%. Výborný Will Smith a několik pár slušně napínavých scén, jinak celý film směřoval spíše někam do ztracena. SAKRA! Strašně velká příležitost pro režiséra a scénáristu. Film by snesl i 2,5 hodiny, nicméně nám byl představen 1,5 hodinový úvod a 5 minutová zápletka i rozzuzlením. No nic chlapci počkáme si dalších 30 let na další remake. P.S. nerad to píšu Wille a všichni ostatní, ale 28 dní poté bylo opravdu celkově lepší.

Syriana (2005)

Film, kterého si cením zejména proto, že poukazuje na jeden z nejvážnějších současných světových problému. A to zničující vliv amerických naftařských společností na blízkém východě. Hlavní devizou filmu je kvalitní scénář s propracovanými dialogy, který Syrianu posunuje mimo rámec klasického politického thrilleru a dělá z ní určité svědectví dnešní doby. Celou kvalitu snímku potvrzuje výborný George Clooney, který pro mě zahrál svojí životní roli. Jediným nedostatkem filmu je poměrně komplikovaný děj, takže je třeba vícero shlédnutí aby divák pochopil všechny souvislosti.

Zodiac (2007)

Fincher se snaží o dokonalou rekonstrukci tehdejšího případu. Svůj smysl pro detail uplatňuje v takové míře, že film dokázal natáhnout na nevěřitelných 160 minut aby diváka neošidil ani o jedinou skutečnost, která se tehdy odehrála. S postupem času však přitlačí na pilu. Děj, který se na začátku posouval po dnech, ke konci skáče po pětiletkách a dekádách(asi proto aby film neměl 8 hodin). Celý film se neuvěřitelně táhne. Chvilky napětí střídají nekonečné dialogy. Na druhou stranu oceňuji výbornou výpravu, cool dobovou hudbu a dobré herecké výkony. V zásadě nadprůměrný film, kterého stáhla dolů látka, o které pojednává. Detektivka bez konce je prostě o ničem. Vhodnější zpracování by byla forma dokumentu

2001: Vesmírná odysea (1968)

Průměrné science-fiction s příběhem, který by se dal převyprávět pěti větami, povýšil Stanley Kubrik na umění. Hlavní silou filmu je výborná práce a kamerou a nevšední kompozice scény, kterou umocňuje hudební doprovod klasických skladem vážné hudby. Přes své stáří se snímek po trikové stránce může rovnat současným kasatrhákům. Celkem jednoduchá zápletka dělá z diváka svědka, obyčejného mezihvězdného letu:)). Pokud ale budete číst mezi řádky zjistíte, že film skrývá poselství s jednou velkou otázkou. Člověk a nekonečný vesmír…

Zoolander (2001)

Naprosto jedna z nejlepších „Stillerovin“. Totální nadsázka a humor balancující až na hranici trapnosti posunují tento film mezi ty nejlepší komedie svého žánru. Četná camea hollywodských hvězd jen už doladí celkový dojem a absurditu tohoto snímku. BOMBA!!!

Posel budoucnosti (1997)

Nevím proč se tento film tak odsuzuje. Pokud odpustíme značnou délku snímku a zdravou dávku „amerického patriotismu“, The Postman se jeví jako nadprůměrný film, který si zaslouží shlédnutí. Rozhodně si nemyslím, že by se jednalo o jeden z Costnerových hřebíků do filmové rakve. Přes všechny pomluvy a kyselé malinky mohu dát s čistým svědomím tři hvězdy.