Dexter (2006) (seriál)

Vynikající seriál, kde je hlavním hrdinou brutální masový vrah. A vy ho máte rádi, fandíte mu a bojíte se o něj. 1. série - 5* 2. série - 4* tentokrát jeho hlavním protihráčem není další vrah 3. série - 4* 4. série - 5* a kdybych mohl dám i více, dokonalý John Lithgow, z jeho postavy jde skutečný strach Pokud sledujete dabovanou verzi uberte hvězdičku, Michael C. Hall má nenapodobitelný charismatický hlas navíc seriál je prošpikován španělštinou což v češtině tak nevyzní.

Suvenýry (1989)

Rok výroby 1989!!! Z té doby je Prince of Persia a já si ještě pár let potom u 286ky učurával z dokonalé animace sultánova pláště. Roztomilý příběh i provedení je pro mě spíš bonus. Klaním se umění dávných animátorů.

Kletba bratří Grimmů (2005)

Nízké hodnocení filmu mě překvapuje. Heath Ledger a Matt Damon vs Tomáš Hanák to je přece minimálně na tři hvězdy :-)

Pozemšťan (2007)

Kdybych měl volit mezi Avatarem a Pozemšťanem, bez váhání volím Pozemšťana. Takto má vypadat inteligentní sci-fi. Bez jediného efektu, pouhým dialogem hrstky lidí v jedné místnosti natočil Schenkman neuvěřitelně poutavý příběh. Všechny, co film sepsuli jako pseudointelektuální blábol, vyzývám, napište lepší scénář a klidně to rovnou natočte. Fakt bych chtěl vidět Vaše dílo.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Film jsem nejprve v afektu ohodnotil pouze třemi hvězdičkami a to kvůli úchylné scéně závěrečného shledání. Parodie zde: http://www.youtube.com/watch?v=0OLGx2lGtOc&feature=related Brutální sestříhání scény s Christopherem Lee, které podstatně oslabilo postavu Sarumana a které Jackson zdůvodnil nedostatkem času, mě totiž vážně naštvalo. Nakonec jsem se ale nad filmem slitoval, protože 3 hvězdičky občas dávám i horším filmům.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Velmi elegantní souboje s malým množstvím střihu, jsou prokládány poněkud nudnějšími pasážemi. Alespoň vám ale v kině neupadne vršek hlavy. Jak jsem později pochopil například u třetích Pirátů z Karibiku, napěchovat film akcí od začátku do konce může být někdy kontraproduktivní. Takhle jsem měl možnost si odpočinout a nabrat síly na další zteč.

Josefína Mutzenbacher: Jak to skutečně bylo... díl 1. (1976)

Vynikající hlášky, zejména: "Ani jsi nekrvácela." "O to se asi postaral muj bratr." "Dnes ne, mě už bolí od faráře." "A jenom špičičku." Škoda jen, že jsem viděl dabovanou verzi a ne se simultánním překladem. Jestli se chcete pobavit, vřele doporučuji, jako porno to ale nestojí za nic.