• Krátkometrážní

Podfukáři (2013)

Koncept spojenia kúzelníckej šou a vykrádania bánk bola veľmi zaujímavá a originálna myšlienka. Avšak finálne prevedenie až také zaujímavé a originálne nie je. Mysterióznejší začiatok určite do veľkej miery zaujme, film sa ale odtiaľ vydá do smeru bežného thrilleru preplneného kopou zbytočných akčných scén, ktoré vôbec neboli potrebné. Film by omnoho lepšie fungoval, keby sa snažil zájsť skôr do tajomna, ktoré sa dalo z "magickej" témy vyťažiť. Veľký finálny zvrat, o ktorý sa scenáristi na konci filmu snažia absolútne nefunguje, vyznie plocho a prekombinovane.

Úsvit mrtvých (2004) odpad!

Koment obsahuje spoilery: 5 "Najlepších" vecí na Dawn of Dead: 1. Musím zabiť ženu čo mi práve zastrelila moju zombí manželku, predsa to bola moja rodina a práve mi porodila moje zombí dieťa! Keby chlapík neumrel nedivil by som sa, keby sa rovno vrhol na manželku a išel by s ňou pracovať na ďalších zombí deťoch. 2. Malá bojazlivá žena samozrejme skočí medzi kopu zombíkov, aby si zobrala naspäť svojho psa, o ktorého sa starala už asi 5 dní. 3. Áno, pome preč zo supermarketu s jedlom, oblečením a postelami na vyprahnutý ostrov! 4.Arogantný strážnik, ktorý sa na začiatku správa ako úplný dick, sa počas filmu samozrejme musí zmeniť na empirického hrdinu, ktorý sa obetuje pre ostatných. 5. A o tom "úžasnom emočnom vyvrcholení filmu" ani nehovorím.

Méďa (2012)

Neľutujem, že som na tom v kine bol, ale druhýkrát to už vidieť nechcem.

Sigur Rós: Fjögur píanó (2012) (hudební videoklip)

Vôbec nechápem, čo som to práve videl, ale zaujímavé to je. Páči sa mi to.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Prvé štyri série priam dokonálé, ďalšie už boli len pozerateľné a zasmial som sa len občas. Napriek tomu som stále nechal 5*. Pozor spoiler Po finále siedmej však musím o hviezdu znížiť, pretože vyvrcholilo tým najväčším klišé akým mohlo a aj keď som to to celý čas očakával, modlil som sa, že to tak neskončí. Scénáristi to naozaj dosrali, tú Quin som si naozaj zamiloval.

Dexter: Early Cuts (2009) (seriál)

Prijemné pripomenutie Dextera počas čakania na novú sezónu. Komiksová Dexterovka, ktorú si žiadny fanúšik nemôže nechať ujsť. Koniec koncov celé to má dokopy asi trištvrte hodinu. Prvá séria 90%, druhá 60%.

Temný rytíř (2008)

Chvíľkami som mal pocit, že sledujem najúžasnejší film, inokedy som mal pocit, že sledujem len bežnú žánrovku. Napriek niekoľkým chýbam stále nemôžem dať menej ako 5*. Heath Ledger priah ohromný výkon. Miliónkrát prekonaný prvý diel.

Animatrix: Přijímací zkouška (2003)

Tento diel považujem dosť nudný (asi najslabší) vzhľadom na to, že sa celých čas dej nijak extra neposúva dopredu, alebo lepšie povedané vačšina filmu ani dej nemá. Ešte koniec to ako tak zachraňuje.