Nebe a země (1993)

Hodně se mi tento film vryl do paměti a stále musím myslet na tu scénu, kdy Le Ly řekla manželovi, že stáhne všechny žaloby, zruší žádost o rozvod a vezme ho zpátky. A ve finále ho najde naheho v autě s prostřelenou hlavou. To jsem byla v šoku. Tommy ho zahrál skvěle. Nejprve milující muž, který se stará o rodinu a pak po návratu z Vietnamu, jak se z něho stala troska. Je to natočené podle memoárů Le Ly Heyslipové. Neskutečné, co si musela všechno tato žena prožít.

Okavango (1993) (seriál)

Jako dítěti se mi to moc líbilo. Jen škoda že dnešní děti tyhle seriály neznají. Bohužel od mých dětských let tento seriál nedávali nikde na žádném programu. Ale Skippiho budou dávat furt.....

Vojín Benjaminová (1980)

Jedna z mála komedií, u které se bavím od začátku až do konce. Skvělá Goldie Hawn v titulní roli. Dneska už se takovéto komedie netočí a to je velká škoda.

F. L. Věk (1970) (seriál)

Líbí se mi tento seriál. Ale nejvíc se řežu smíchy, když z Nového Města nad Metují udělali páni filmaři o kousek vzdálenou Dobrušku:-D V jednom díle se nejvíc řežu, kdy hlavní hrdina hraje doma na spinet a jeho budoucí choť zamilovaně hledí z Novoměstské fary na starou radnici. Ale jinak je to moc hezky natočené.:-D

Výměna (2008)

Vše co by se dalo napsat už tu bylo řečeno. Kvalitní film.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

No, Willda byl super. Že jim na to kejvnul? Bože, nejhorší byly dialogy. Hluchá a nudná místa. Pokud měl režisér omezené možnosti, tak i přes to se z toho dalo vyřískat víc. No a ten hlavní hrdina nebyl Willdovi vůbec podobný. Ach jo. Zklamání veliké.

Mafiánky (2002)

Nebylo to zlé, ale stačí vidět jednou.

U pokladny stál... (1939)

Kouzlo prvorepublikových filmů se mi nikdy neomrzí.A nepochopím, jak v té době se daly filmy natočit za dva dny až týden.

Stvoření světa (1957)

Tohle miluju už odmala, kdy to běželo pravidelně každý rok na Vánoční svátky v televizi. Tohle zpracování se nikdy neomrzí. A nejhezčí je tam Werichuv hlas, jako vypravěče. Viděno dnes 1.1.2013 Líbí se mi to i po těch letech.