Ghost in the Shell (1995)

Tento film miluju už od doby, co jsem ho viděla poprvé. Tenkrát ho sehnal někde kamarád na VHS kazetě. Bylo to v původním změní a k tomu velice zdařilé titulky. Byla jsem z toho unešená. A jak roky plynuly, tak přišel Matrix a já s hrůzou zjistila, jak bylo toto krásné a hluboké dílo nechutně zprzněno. Například, zapojování kabelů sítě do krku. Tohle bylo daleko dřív a daleko kvalitnější. A nesnáším, když tohle někdo vykrádá.

Eragon (2006)

Pohádka na dobrou noc.

Memphiská kráska (1990)

Tento film miluju už od dob dětství. Je to o posádce letounu B17 a jejich poslední misi, kdy je pak čeká odjezd domů. Jak mezi sebou vychází, jaké mají obavy atp. Nejlepší scéna z celého filmu je vzlet letounů do boje. Všimněte si, že tato letadla vzlétala jemně do boku. Bylo to tak i ve skutečnosti. Dobrý vtip Rescleho. Má to i výborný dabing. Viděla jsem to i v originále s titulky a ty titulky mě zklamaly tím, že byly doslovné. C cup přebírá vedení a nebo košíček C přebírá vedení? To jako i Windi city hoří a nebo Větrné město hoří? Chvílemi hrůza. Ale tenhle film zbožňuju už x let. Jen Billiho Zana bych tam nepoznala.

Monty Pythonův létající cirkus (1969) (seriál)

To nejlepší z britského humoru. Parádní zábava a hlavně skvělé vtípky a hlášky. Kam se na ně cokoliv hrabe? Tihle a jejich legrace je přímo skvělá. Prostě nemám slov. Nejde to popsat.

Major Payne (1995)

Tenhle film kdysi sehnal tatík ve video půjčovně a mi s bráškou z toho byli úplně vedle. Stejně tolik se mi líbí i dneska. Tak nejlepší je, když na začátku majora pošlou do civilu a on přemýšlí, co bude dělat a zkusí to i u policie. Pak se dostane na vojenskou školu, kde z dětí, udělá partu celkem slušných vojáků. Jsou tam výborné vtipy a výborná je i pohádka o vláčku, kterou vypraví malému Tygrovi. Scéna s projímadlem je také skvělá . Děti, které vymýšlí zákeřné plány, jak se majora zbavit taky super a závěrečná scéna se slepcem a jeho psem mě totálně dostala. Prostě super.

Equilibrium (2002)

Christiana Balea mám ráda jako herce a tento film mě utvrdil, že umí hrát. Tak skvěle podaná futuristická budoucnost, kdy lidem je zakázáno projevovat jakékoli city. Má to spád, má to i výborný děj a chvilkami ani člověk neví, co se stane za chvíli. Takže super filmeček, který se povedl.

Green Lantern (2011)

Tady jsem se celý film královsky bavila a musím uznat že tento žánr scifi a comixu k tomu, mám ráda. Kdo by neznal Supermana a Batmana, kteří také pocházejí z této dílny. A nemám ráda hnidopichy, co hledají na filmech jen to špatné. Tohle bylo lehké, nevtíravé, zábavné a mělo to pořádný děj, odpich a ne jako Kapitán Amerika. Já nedávám na komentáře druhých. Prostě se na ten film podívám. Když se mi líbí , tak se mi líbí a když ne, tak ne. Takže tady jsem byla vážně mile překvapena celou dějovou linií a fakt se mi tento film líbil. Očividně tento režisér umí točit a netočí aspoń hovadiny typu Resident Evil a Kapitán Amerika. U mě to má 85%

Matrix (1999)

Tak a mám toho vychvalování tohohle filmu dost. Není tak skvělý a hlavně mě štve, že Wachowští jen vykradli něco, co tu bylo mnohem dřív a to Ghost in the shell. Ten film mám ráda a nedám na něj dopustit. Ale režiséři by se měli stydět. První byli s touto myslenkou Japonci a ne američani. Sice je Ghost in the shell anime, ale to nebere fakt, že byli první! A tohle je jen jeho laciná kopie. GITS Bylo natočeno už v 1995 a kdy tohle? 1999 Takže zůstávám věrná GITS a tohle dostalo ty dvě hvězdy, ale jen s bídou. Nejlepší byl asi agent Smith. Úprava hodnocení na 1*. Ne a ne.

Bitva o Británii (1969)

Tento film je jeden z mála, který je válečný, letecký a má něco do sebe. Já ráda letadla všeho druhu, ale nejradši vojenská. Výborné ztvárnění nacistů a angličanů. Nejlepší stejně byly hlášky stíhacích pilotů RAF, jako třeba ,, Z holuba jestřábem, snadno a rychle.'' Nebo ,, To dřív naučíš i opici lítat líp.'' Výborně zahrané a zrežírované. Takže i když jen 4 hvězdičky, tak ale právem.

Kačer Howard (1986)

Tento film jsem viděla ještě jako dítě školou povinné. Můžu ale s klidným svědomím říct, že tenkrát se mi to líbilo a kačera jsem chtěla domů na hraní. Tenkrát jsem z toho byla úplně vedle, protože jsme nic takového neznali a tyhle filmy v televizi nikdy před tím nešly. Dnes, když se na to podívám s odstupem, tak ještě i dneska se mi to líbí. Ale nemusim si to zrovna pouštět denně. Stačí to vidět jednou za čas a dušička má zase klid. Na svou dobu to byl dobrý film.