4teens (2011) (seriál)

:-D Jéje to se nám tady zase sešlo chytráků ... No ale od uživatelů CSFD k seriálu. Myslím, že ve srovnání se současnou českou tvorbou je to nadprůměr, herečky sympatické (herci také), zápletky zbytečně nezapletené, celé je to trošku naivní, ale právě proto můžu v klidu vypnout mozek a nechat se bavit. Jediné co mi opravdu vadilo byla Lucinka Vondráčková. Huš. Orlov !!!

Střepiny (2002) (pořad) odpad!

Tak na tento pořad jsem alergický a to hodně. Tváří se jako jeden ze sta, ale NOVA nám zde podsouvá rádoby moudré komentáře a tak nějak nás tlačí do toho, abychom sdíleli její názory a postoje. Což je nechutné (toto podsouvání i názory samotné). Redaktoři jsou schopní sdělit, co je dobře, co je špatně a jak by to mělo být. Má odpověď na všechny problémy, i na takové, o kterých fundovaní odborníci vedou dlouhé debaty nemoci se dobrat přijatelného výsledku. Voila, je tu paní z Novy a ona vše vyřeší a správně poradí. Podle mě je "moudrý názor a správný postoj podle TV Nova" ukázkový příklad oxymorónu a televize zde není od toho, aby nás přesvědčovala o svojí pravdě (alespoň ne tak okatě).

Chutíš mi (2011) (pořad)

Hodnotím pouze týden s Martinkou. Záměr TV JOJ vytřískat co nejvíce peněz a stále shazovat tuto duchem chudou ženštinu se mi příčí více než Martinka a celá její povedená domácnost i s kamarádkou. Nicméně na druhou stranu musím přiznat, že hoši vyvolali par úsměvných momentů, vtipných hlášek a situací. Což samozřejmě není tak těžké, když se sejde kvartet takto bystrých a sečtělých chlapců, kteří jsou na chudáka Martinku v jasné přesile. Suma sumárum 2 hvězdy (páteční díl, ale jasný odpad!).

Autoškola národa (2010) (pořad)

Narozdíl od většiny kolegů zde, hodnotím pořad z 26.2.2011 s Alešem Hámou. I kdyby se alespoň pár řidičů naučilo díky této soutěži něco nového, pak je to úspěch. Otázky byly myslím velice dobře zvoleny a vystihovaly nejčastější nešvary na našich silnicích plynoucí z neznalosti novějších předpisů, které za krále Klacka neplatily nebo nebyly aktuální - lidi naučte se na dálnici jezdit v pravo (ano, i na tříproudové nejezdíme zbytečně uprostřed) a pochopte, že platí pravidlo zipu (i na Moravě pouštíme auta s Ačkovou SPZ - co když je jen služební).

KRUH - portrét demonstrace (2009) (studentský film)

Dobře provedený dokument, který se snaží být objektivní a dát prostor všem zúčastněným stranám. Dovolím si jen poznámku na okraj. Místní bílí obyvatelé se chovali jak hysterická zvěř - nedivím se jim, soužití s tolika cikány určitě není lehké. Ti se totiž většinou chovají řekněmě nekonvenčně. Kor když žijí ve větších tlupách. Vždy to tak bylo a nejspíš to tak vždy bude. Policejní zákrok podle mě v jistých mezích OK. Politici - co mají dělat...? Napadá mě jen více pěnez na PČR. Ale ten dav žvanících a pochodujících nácků mě celý dokument tak vytáčel. Jo ve stádu je síla, že jo? Jinak můj názor je, že kdyby nebyla romská problematika, našli by si jiného nepřítele - je prostě baví hrát si ve smečce na vojáčky a cítit se součásti něčeho a alespoň někde být "důležitý". Na konci mě dorazila teorie o židovských vlastnících tahajících za nitky a sledující vyší zájmy. To mi potvrdilo, že Ti lidi opravdu nejsou vpořádku. Závěr: DS byla zakázána. Alespoň za to málo jsem rád... Blbost se bohužel zakázat nedá.

Bylo nás šest (1986) (seriál)

Vybroušené dialogy, nádherné ex- i interiéry, skvělé obsazení, našlapaná hudba a chytlavý příběh - zkrátka BéHáčko po československu! Edit: přidávám jednu hvězdu za George Toffiho, to je ta pověstná třešnička na dortu. Být tam ještě Bartošová, pak je to dokonalý počin.

5 dětí a To (2004)

Nesrovnával bych to s Harrym nebo LOTR jako někteří uživatelé zde. Jak se na pohádky dívat nemusím, tak v tomto případě jsem u TV v pohodě vydržel a pobavil se.

Táta nebo milenec (1991)

Remake o tři roky později (zase s G.Depardieu - Můj táta hrdina) se dle mého povedl mnohem více. Nemalou zásluhu na tom jistě má Kathrine Heigl, ale i ostatní postavy v novějším filmu jsou mi sympatičtější.

Český mír (2010) odpad!

Doufám, že tento dokument zachycuje nereprezentativní vzorek lidí z naší společnosti, tolik zabedněnosti ve 108 minutách jsem ještě neviděl. Greenpeace se zde také předvedli. Měli fajn 6 týdnů dlouhé prázdniny ve vojenském prostoru. Zajímalo by mne, kdo tyto lidi financuje. Jinak samotný dokument o ničem, maximálně můžu ocenit, že se autorům podařilo záběry seřadit chronologicky, jinak nechápu co bych měl vyzdvihnout. Celé mě to od začátku do konce iritovalo a po shlédnutí bych potřeboval vidět něco s inteligetními protagonisty a obsahem (ala Svěrák /Smoljak), abych si nemyslel, že jsme národ úplných tupců.

Martinka - Kleopatra z Turca (2010) (pořad) odpad!

Jak jsem se bavil díky Martině u Farmár hladá ženu, tak zde už to vůbec nefungovalo. Dvojnásob zde platí, že opakovaný vtip přestává být vtipem. A ne to, co předvedli aktéři tohoto "dokumentu", ale to co předvedla TV JOJ bylo opravdu trapné.