• Thriller

The Walking Dead: The Ones Who Live - Gone (2024) (epizoda)

Smutný a veselý díl zároveň. Rozhodně si drží tahle série laťku poměrně vysoko a to je jen dobře. Dvě scénky mě pobavily, a to když Michonne se ptá Willowa, jestli má mu tahat vozík a vzápětí přijde záběr, jak to chytře vymysleli a další scénka, kdy Michonne říká Willolowi, že se má skrčit, že jsou na ráně, a když se ona skrčí, tak je stejně vysoká, jako Willow, když stojí :)) Prostě pobavilo. Pak přišlo dojemné setkání a na konci přijde zápletka, která nám je už ve světě TWD velmi dobře známá.

Parallel (2024)

U tohoto filmu mně můj mozek také chvílemi paralelně cestoval. Spidey zase něco posr.. :)

Out of Darkness (2022)

Na tenhle film jsem byl od loňska v očekávání, a to očekávání se proměnilo ve zklamání, jak to většinou bývá. Tady se povedl trailer, který hodně navnadil, protože tam narvali všechny scény, které jako jediné byly ve filmu aspoň trochu zajímavé. Film je bohužel utahaný a moc se toho neděje. Málo akce, pro mě jen minimální napětí, postavám jsem nijak nefandil a protivníka jsem očekával úplně někoho/něco jiného. Roztržená držka, která ale byla hezká, to nezachrání. Škoda. Mohli z toho vytřískat více. Lehký nadprůměr. 55%

The Walking Dead: The Ones Who Live - Years (2024) (epizoda)

Skvělý úvodní díl! Rick s nasraným výrazem Ramba kosící zombíky přes zeď. Rick s ostře nabroušenou rukou aka Alicia Clark. Rick je zpět a se vší parádou. Škoda jen toho cápka na konci. Mohla to být zajímavá postava. Poslední scéna přišla překvapivě brzo. Čekal jsem to až tak ve druhém, třetím díle nejdříve.

Cold Meat (2023)

Horor a popis filmu v obsahu ohledně šelmy je zavádějící, i když něco tam venku je. Jedná se ale o docela podařenou konverzačku v thrillerovém hávu. Vše podstatné se odehrává v havarovaném vozidle uprostřed mrazivé sněhové bouře, takže raději doma přitopte, ať vám z toho není zima. Co? Kdo? Kde? S kým a proč? Nebudu spoilerovat, nechte se překvapit.

Double Blind (2023)

Dobré to bylo! Horor to není, ale zajímavý napínavý thriller rozhodně ano. 60%

Železní bratři (2023)

Jsem fanda sportovních filmů podle skutečné události, i když zrovna wrestling pro mě nikdy nepatřil mezi zajímavý sport, ale přiznám, že jsem od tohoto filmu očekával více. Zac Efron překvapil svou proměnou, opravdu razantní fyzickou proměnou a zahrál svou roli velmi dobře. Rodina to byla hodně podivná v čele s chladným otcem a matkou. Co mě ale zastavilo u průměrného hodnocení je to, jak na mě film působil, a to velmi depresivně. Co si tato rodina prožila, tak je velmi smutné, hlavně u Kevina, protože otcovi a matce dle filmu bylo vše, co se událo docela šumák. Opravdu zvláštní až podivný depresivní film.

Mr. & Mrs. Smith (2024) (seriál)

Dvě hvězdy s přimhouřením oka. Mně naopak tahle ústřední dvojice vůbec nesedla a vlastně celý koncept seriálu. Bylo tam pár světlých momentů, ale spočítám je na prstech jedné ruky. V každém díle se objeví nějaká velmi dobře známá herecká osobnost, ale to nijak tomuto seriálu nepomohlo. I když to bylo horší než jsem si myslel, že to bude, tak přesto nechápu tolika odpadního hodnocení.

Říše zvířat (2023)

Jeden z těch zvláštnofilmů, který neurazí, ale ani nenadchne, taková pohádka. Na Adele se ale hezky dívá :)