Warrior (2011)

Tak tomuto hovorím film ako sa patrí. Úžasná dejová línia so skvelou myšlienkou a zápletkou, ktorá sa počas celého filmu plynule a pekne rozvíjala. Stále prišlo niečo, čo som nečakal, niečo čo ma milo prekvapilo a dodalo to deju nový nádych. Ani na sekundu som sa nenudil, a to, že to má cez dve hodiny mi absolútne nevadilo, zniesol by som v pohode aj dlhšie pokračovanie. Nie je to však ten klasický súboj o to, kto bude najlepší warrior na svete ako sme to mohli vidieť napríklad vo filmoch Neporaziteľný, v tomto filme ide o niečo viac, pretože obaja z hlavných hrdinov, rozhádaných bratov sa do súťaže proste prihlásiť museli, aby mohli získať peniaze, ktoré obaja veľmi potrebovali. Tak Brendan, ktorý sa usiloval zaistiť, aby jeho rodina mala strechu nad hlavou, ako aj Tommy, ktorý chcel svoju výhru venovať žene svojho najlepšieho priateľa, ktorý mu zahynul vo vojne. Príbeh pekne poukazuje aj na život zúfalého otca oboch bratov, ktorý vďaka svojmu alkoholizmu prišiel o ženu a oboch synov a teraz sa k nim márne snaží nájsť cestu. Všetko je to vynikajúco zosúladené a spojené do jedného celku, na základe ktorého bol zrealizovaný pre mňa najlepší filmu roku 2011 a vôbec jeden z mojich top 20 filmov.

Hra na utrpení (2008)

tak o tomto hnusnom smiechu sa mi bude ešte asi aj snívať..povedal by som však, že ten smiech bol asi aj najstrašnejší v celom filme, pretože veľa hrozivých scén tam veru nebolo..priemerný béčkový horror..

Mamma Mia! (2008)

aj napriek slabému hodnoteniu a veľkej kritike sa mi Mamma mia veľmi páčila!..skvelé herecké obsadenie a obdivuhodné spevácke výkony hlavných postáv ma milo prekvapili, veľmi príjemný a veselý muzikál, ktorý u mňa evokoval potrebu sem tam si s predstaviteľmi filmu zaspievať nejaké tie hity od preslávnej ABBY..

I Love You Phillip Morris (2009)

vtipný a celkom vydarený film o dvoch zamilovaných holúbkoch, z ktorých sa jeden preslávil počtom svojich útekov z väzenia..zaujímavá a melodická hudba, ktorá sa k filmu perfektne hodí..mne sa tento film celkom páčil, jediné, čo mi tam nepasovalo, boli Jim a Ewan v hlavných rolách, ktorí sa k sebe absolútne nehodia, o ich vášnivých scénach radšej ani nehovorím, pretože tie som rýchlo pretočil..

Čistá duše (2001)

vynikajúci film o človeku, ktorý sa preslávil svojim objavom ale aj svojou psychickou chorobou..veľmi smutný ale pekne precítený príbeh so skvelým Russelom Croweom v hlavnej role..krásna hudba vytvára pre film to správne pozadie, pre mňa určite jeden z top 20 filmov..

Hellraiser: Vyslanec pekla (2002)

čím ďalej, tým viac Hellraiser stráca na svojej originalite, ktorou sa preslávil v prvých dvoch častiach..takmer celý film bol nudný a nezáživný a nebyť posledných 10-15 minút, počas ktorých sa to ako tak rozuzlilo a vysvetlilo by som tomu nedal ani 2*..pre mňa však zatiaľ tá najhoršia časť..

Obhájce (2011)

Matthewovi McConaugheymu takéto roly jednoznačne sedia, konečne po dlhej dobe od čias filmu Kedy zabiť sa na plátno dostáva ďalší skvelý film z právnického prostredia na čele s charizmatickým, pohodovým a svojským právnikom McConaugheym, ktorý podľa môjho názoru odohral druhú veľkú rolu vo svojej filmovej kariére..

Resident Evil (2002)

mám veľmi rád filmy o zombíkoch ale toto mi prišlo ako nepodarené opičenie sa po 28 days later .. nebavilo ma to a pri pohľade na spomalených a smiešnych zombies, ktorí mi pripomínali zombíkov z filmu Land of the Dead som takmer zaspával, jediné, čo by som v tomto filme vyzdvihol je skvelá Milla Jovovich, ktorá bola ako vždy nadštandardne akčná a sexi..

Kovbojové a vetřelci (2011)

zaujímavý nápad a výborný Daniel Craig, ktorý svoju rolu cowboya zahral skvelo..to je však bohužiaľ asi tak všetko, čo by som na tomto filme vyzdvihol, inak to na mňa neurobilo taký dojem, ako by som očakával..pozerať sa na mimozemšťanov, ktorí chcú vyhladiť ľudstvo a získať jeho zlato(to som inak vôbec nepochopil, načo im to zlato bude) ma vôbec nebaví, škoda, pretože myšlienka bola dobrá, len ju bolo potrebné zdokonaliť..

Requiem za sen (2000)

veľmi deprimujúci film o nešťastnom osude bezmocných ľudí, ktorým život nič nepriniesol a nič nedal, a tak sa utápajú v žiali únikom z reality do snov..na filme sa mi páčili tie snímky a zvuky , ktoré boli skvelo zachytené kamerou, rovnako ako precítenie hlavných postáv, hudba v pozadí bola tiež celkom dobrá ale inak som od tohto filmu čakal niečo viac..k videniu sú určite lepšie filmy, ktoré by som pred Requiem for a dream bezpochyby zaradil..