Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Nie som fan fantasy filmov, ale tento mohol byť aj lepší. Príliš dlhé na to že vezmeme v úvahu to že sa tam v podstate nič neudeje, len sa stále pred niekým (resp. niečím) skrývajú a utekajú. Boli miesta kedy som počítal svetlá na strope sály, no bolo mnoho tých fakt dobrých scén, ktorých finančnú hodnotu si radšej ani nechcem predstaviť V nasledujúcich dvoch dieloch budú mať čo robiť aby dohnali úspech a spirit ktorý Pán prsteňov zanechal. A ak som sa vždy chcel pozrieť na Nový Zéland, teraz to chcem ešte viac.

Druhá šance (2012)

Úspechom filmu je viac než z polovice výber hercov pre hlavné postavy, ktorý sa nadovšetko podaril. Tommy Lee Jones a Meryl Streep fungujú ako jedinci perfektne ale čo je dôležitejšie, funguje im to hlavne spoločne. Hrajú to výborne, na plátne im to klape a vo svojich rolách vyzerajú maximálne uveriteľne. Samotný storyline neponúka nič výnimočné ale ani to nie je potreba. Napokon, je to komédia a piplať ju niečím komplikovaným... to by asi nešlo. Výborná zábava, miestami som sa musel pozerať do tmavej zeme aby som nedostal mierny záchvat smiechu.

Projekt X (2012)

Fakt dobrý odvaz. V danej kategórii spoločne so Superbad najlepšie filmy ktoré som mal možnosť vidieť. Malo to drajv, malo to energiu, ani na chvíľu to nezastalo, využité soundtracky výborné... 4/5

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Po jednotke ktorá priniesla slušný akčný odvaz som si, asi ako väčšina, sľuboval ešte niečo viac - nasvedčovalo tomu hlavne poriadne nadupané herecké obsadenie. Čo som však dostal? Totálnu zlátaninu všetkého len nie niečoho, čo dáva hlavu a pätu, poniektoré postavy fungujú na báze "poď si zahrať, niekde ťa šupneme, budeš na plagáte," príbeh je až príliš plytký a aj napriek tomu, že tie veľké mená divákov do sál pritiahnu, nič viac mu nedajú. Podstatne horšie ako prvý diel a o triedu horšie ako Rambo IV.

Sin Nombre (2009)

Z každého rožku trošku. Milovníci násilia si bezpochyby prídu na svoje, mnoho pekného si odnesú aj fanúšikovia romantiky (v tomto prípade pomerne špecifickej), pohltí vás oku lahodiace mexické dobrodružstvo a zaujme sledovanie zmýšľania, konania, priorít (!) a pocitov hlavných postáv. A čo je na tom všetkom najlepšie? Ono to spolu excelentne klape.

Blesk (2011)

Klasická Stathamovka ktorých množstvo sa pomaly nebude dať spočítať na prstoch všetkých končatín. Nič viac, nič menej. Už dlhú dobu, no zatiaľ márne, čakám na PORIADNY film so Stathamom v hlavnej úlohe. Ten herec na to má, no takýmito oddychovými šaškárňami sa len zbytočne radí do hrubého priemeru.

Nedotknutelní (2011)

Takto má vyzerať inteligentná komédia!

Chata v horách (2012)

Chcel som vidieť horror, nie sci-fi. Z tohto hľadiska ma dosť sklamala druhá polovica filmu, ktorá je po tej prvej - temnejšej, atmosferickejšej, už len sci-fi a všetky horrorové vlastnosti ktoré film v prvej polovici mal, tu stráca. Z môjho pohľadu dosť nadhodnotený film, nič výnimočné a očarujúce som si z neho neodniesol.

Gang Story (2011)

Gangsterom raz, gangsterom navždy.

Titanic (1997)

Asi neexistuje mnoho filmov, ktoré by som po toľkých zhliadnutiach sledoval s takým záujmom. Titanic ním však je. Ako divák mladšej kategórie som nemal možnosť vidieť film na veľkom plátne v dobe kedy vznikol, no vždy som potom túžil. Sté výročie a Cameron mi to umožnili a ja som si tak Titanic pozrel v Londýnskom IMAXe a musím vyjadriť veľké nadšenie. Titanic a jeho lovestory naozaj nestarne, prežije asi všetko a všetkých, možné klišé tomuto filmu jednoducho pristane a čo sa efektov a vizuálnej stránky týka ...rok 1997? Enough said. 3D paráda.