John Wick 3 (2019)

John Wick... bavil si ma, ale mohol si byť o 30 minút kratší. Nejak by mi to nevadilo ;-)

Trojí hranice (2019)

Takže počkať. Oni chceli okrem seba do toho malého člna naložiť aj celú tú kopu peňazí, ktorú ukradli? To by nešlo. Prečo ich potom brali tak veľa? Toto je len jedna zo stupidít. Absolútne nelogický scenár, no postavy sú sympatické a je to fajn film na jedno pozretie, dokým sa nad tým človek nezamyslí.

Dunkerk (2017)

Videné v Londýnskom BFI Imax, ktorého zvuk dal ušiam tento krát riadne zabrať. Vo filme celkovo, no najmä v jeho úvode, sa veľmi nerozpráva, no do deja to instantne vtiahne vďaka Zimmerovej hudbe ktorá tomu dodáva silnú atmosféru. Zdalo sa mi toho ale až príliš veľa a ak si ako divák počas filmu užijem sekundové úseky absolútneho ticha, je zrejmé že 'something went wrong'. Nolan má ale sebe svojský štýl ktorý je zrejmý aj u tohto snímku. Silnejšie 4.

Pasažéři (2016)

Poriadne tuctový príbeh, ktorý moc neohúri, no na ktorý sa ale veľmi, VEĽMI dobre pozerá, a to vďaka excelentne vykreslenému prostrediu v ktorom sa to všetko odohráva. Ešte aj tú krabičku s makeupom sa im na Jennifer podarilo vysypať na jednotku :-)

Warcraft: První střet (2016)

Hodnotím veľmi pozitívne. Človek v tomto prípade musí poznať aspoň základy príbehu a byť tak trochu oboznámený s hrami samotnými, inak to asi baviť nebude. Malo to drive a vôbec nenudilo, bolo to magické a surové, presne také ako Warcraft je. Filmové prevedenie herných lokácií na výbornú. Už sa teším na ďalšie pokračovanie, snáď bude ešte vydarenejšie.

Grimsby (2016)

Nechutne špinavá sprostosť ktorá ale vynikajúco pobaví, a to najmä mladšiu generáciu. Však čo si budeme hovoriť, asi každý vieme čo od Cohena možno čakať a tento film nesklame, naopak ešte toho niečo viac priloží. 82 minút života sa na to premrhať rozhodle vyplatí!

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Keď počujem Star Wars, ako prvé mi napadnú červené a modré svetelné meče, a tých tam veľa, bohužiaľ, nebolo, čo je škoda. Inak ale SUPER pripomenutie série, z ktorej si už ale veľa nepamätám, hoc som väčšinu z nej videl. Takže za 4.

Zátah: Vykoupení (2011)

Veľká škoda že to nebolo viacej mystickejšie a temnejšie, tie úzke chodby a koncept starej budovy by tú možnosť dozaista ponúkli. A film by dostal iný spirit, takto sú to iba strieľačky a kopanice od začiatku až do konca. Aj ten koniec sa akosi dal predpokladať. Jednohubka na večer ale 101 minút sa zvládnuť dá.

30 minut po půlnoci (2012)

Pred pozretím filmu som nepoznal fakt že režisérom je žena. Už v polovici filmu mi to ale bolo úplne jasné... je to vskutku riadne drsná hrdinka (potrebovala si režisérka niečo dokazovať?) Natiahnuté, v podstate ničím výnimočné a nominácie na Oscara to má iba preto, lebo Amerika dolapila Bin Ladina. Alebo možno nie.

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Nie, Ganster Squad nie sú zlí, no film podľa môjho názoru stavia skôr na elegancii ako na drsnosti a emotívnosti, dôkazom čoho je aj prítomnosť sladkého Ryana Goslinga. Povedzme si úprimne, ten skutočným gangstrom nikdy nebude. Škoda toho pretože tu bol potenciál na niečo väčšie a pamätnejšie, no vznikla iba tuctová prestrelka s plytkým a jednospádnym dejom. A to som sa tak veľmi tešil, ešte že tu máme Django Unchanied ktorý mi to sklamanie dozaista zahojí.