• Krátkometrážní

Mama (2013)

Mama je pro mě celkem zklamání. Těšila jsem se na skvělý duchařský horor, jelikož mě trailery a předchozí krátký film dost navnadily. Přibližně do půlky filmu jsem mnou očekávané opravdu dostala, ovšem později šlo jen o čistou fantasmagorii s počítačovým bubákem. Proto 3 *.

Pekelná výzva (2013) (pořad)

Další z důkazů, že by lidé udělali pro peníze cokoliv. Ivu Pazderkovou nemám sice moc v oblibě, ale tady mi vyloženě sedí. Zatím 3 *, uvidíme, jak se pořad bude vyvíjet dál.

Osmiletá anorektička (2008)

Dokument se v prvé řadě zaměřuje na konkrétní dívku (na průběh její léčby), nechce přímo podávat informace o tom, jak léčba ve specializovaných klinikách probíhá. Bohužel není nic překvapujícího na stále menším věku pacientek, ideál krásy je prezentován skoro všude, kam se podíváte (TV, časopisy,...), ale to není jediný důvod, který dívky k anorexii vede. V poslední době zájem rodičů o jejich děti značně upadá, proto se anorexie také projevuje, jak bylo řečeno v dokumentu, jako určitá forma volání o pomoc (opoutání pozornosti na sebe). Kdo si anorexií neprošel, neví jaké to je, proto tady může psát o tom, že by někoho profackoval, že jinde mají hlad, atd. Je důležité si uvědomit, že to není o rozmazlenosti, ale především o psychice, a v takovém případě je snaha o vyléčení o to složitější.

Svět podle Garpa (1982)

Knihu jsem nečetla, ale po přečtení zdejších komentářů se na to co nejdříve vrhnu, jelikož samotný film mě opravdu neuchvátil. Celkově na mě všechno působilo spíše trapně než abych se tomu smála (možná to bylo dabingem?).

SuperStar 2013 (2013) (pořad)

Tak toto je i na mě moc silný kafe. Tahle soutěž už dávno není o zpěvu, ale o co nejvyšší sledovanosti. Navíc na pubertální Farnou je strašný pohled, po celou dobu jsem se cítila trapně i za ní. A nechápu, kde ty exoty, co tam lezou, pořád berou..To už lidé vážně nemají soudnost? Ale občas se člověk od srdce zasměje, takže za to 1 *.

Invention of Love (2010)

Tak toto je opravdu nádherné. Tajemná atmosféra a skvělá hudba zážitek pouze umocňují. Netřeba ani žádných slov.

SebastiAn - Love in Motion (2012) (hudební videoklip)

Jako klip k písni ještě fajn. Ale co si jinak mám vzít z tancování malé ... holky (chtěla jsem napsat jiný neslušný výraz, bože odpusť) v dětském pokojíčku? Já v prakticky žádném krátkém filmu od Gaspara Noého hlubší myšlenku nespatřuji na rozdíl od ostatních. Kamera se mi v tomhle případě líbila, aspoň nebylo "blikání".

Sodomites (1998)

Nehodnotím nízko z důvodu, že se jedná o porno, jak by se mohlo mnohým zdát. Jen prostě tomu "blikání" nemohu přijít na chuť.

Otravný pomeranč (2009) (seriál)

Tenhle bláznivý (otravný) pomeranč já prostě můžu! :-) (Oblíbené díly: The Onion Ring, Saw, Wazzup)