U nás ve Springfieldu (1952) (seriál)

1 hvězda za to, že tenhle seriál nebo-li soap opera/daily drama (telenovela) vydržel tak dlouho a to už od roku 1937 (počítám i těch 15 let kdy tento seriál byl vysílán pouze v rádiu).

Akčná výhra (2013) (pořad)

Podobně jako můj komentář u české obdoby této soutěže. Je to zábava pokud nejste člověk natolik hloupý/á, abyste tam skutečně vola/al a provolal/a více než můžete "údajně" vyhrát. Je to lákavé když znáte odpověď, ale nedejte se. Za tu výhru a případné dluhy (a ostudu k tomu) to opravdu nestojí. Mám pocit, že lidé tam volají spíše, aby si užili svých deset vteřin slávy v TV :D

Rychlá hra (2015) (pořad)

Osobně bych tam nikdy nevolala, protože obvykle za jednu minutu zde provoláte více než vyhrajete jak je u čísel s koncovkou 99 obvyklé. Ale nutně za odpad to nepovažuji a ani za podvod - nikdo Vás přece nenutí tam volat nebo se na to koukat, pokud tam zavoláte je to jen Vaše chyba, protože jste si pořádně neoveřili o co jde či ceny hovoru za minutu na toto číslo, navíc je dost evidentní o co v této relaci jde. Je to spíš šikovný televizní chyták jak z lidí vylákat peníze ale pokud vím, nelegální to (zatím) není. Seriál, jeho tvůrce ani TV Barrandov rozhodně neobhajuji ani se o to nesnažím, ale z hlediska zábavy mi připadá to hodnocení dost přehnané, ale to je spíš o mentalitě hodnotících CSFD uživatelů co ohodnotí odpadem i to co ani neviděli. Někdy tam jsou docela zvláštní moderátorky a dost často "správná" odpověď je ve skutečnosti špatná či dokonce úplně nesmyslná, ale většinou u tohoto typu soutěže narážím na celkem sympatické slečny a paní. Myslím, že je nemusí lidi hned hanit a považovat za prostitutky či pornoherečky jen proto, že moderují pořad tohoto typu či mají plastiku, velká poprsí nebo blond vlasy. Pro mě je zábavné hádat ty různé otázky a hádanky, když nemám nic lepšího na práci. Není to soutěž a pořad, který bych si oblíbila, sledovala pravidelně, účastnila se jej či jej dokonce doporučila - to rozhodně ne. Ale jistý druh zábavy a návykovosti v tom je, stačí nevolat, nestresovat se a v klidu hádat a sledovat jak lidé provolávají (doslova) své peníze. Pokud na to mají tak proč ne?

Pazudora Cross (2016) (seriál)

Kdo nehrál původní hru podle které je toto anime inspirováno, tak asi příliš neocení.

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)

Moc hezký udělaná adaptace. Některé změny oproti knize byly vskutku zajímavé, jiné mě naopak zklamaly. Vím, že Ransom Riggs, Tim Burton i herečka co hraje Emmu si změny pochvalují a obhajují, ale jako někdo kdo četl všechny tři knihy bych byla raději kdyby se drželi knižního scénáře/předlohy. Eva Green jako slečna Peregrínová byla super, Samuel L. Jackson pro změnu velmi vtipně a nápaditě ztvárnil pana Barrona.

Řada nešťastných příhod (2017) (seriál)

Knihy (tedy ty první díly v té době) jsem četla prvně před víc jak deseti lety a byly super. Poslední díl byl bohužel zklamání. Film s Jimem Carreym a Emily Browning byl na tehdější dobu super, ale postrádalo to solidní pokračování, vše bylo splácané moc narychlo, navíc tehdy série nebyla dopsaná. Seriál už z traileru na Netflixu vypadal super. První série zatím super, moc se těším na druhou a třetí, která by měla příběh završit.

Temný Kraj (2017) (seriál)

No jo to mi mohlo být hned jasné, že 90% procent českých všeználků s velkými předsudky a ještě větším egem seriál ihned odsoudí ještě než do-odvysílají pilotní díl. Prostě klasika na kterou jsem si za ty léta už mohla na ČSFD vzniknout, ale i po letech mě omezenost některých uživatelů stále zaráží. Seriál zatím působí mile a zajímavě, to mýtické prostředí a legendy zatím beru spíš jako legraci pro oživení seriálu a ono to skutečně seriálu přidává na humoru. Uznávám, že první díl byl celkem zmatený (to jsou opravdu všichni opraváři a všichni nosí červenou čepici?) a vraha nám odhalí až ve druhé epizodě (o napětí hned více), ale zatím se to zajímavě rozjíždí a dostali jsme i celkem dost prostoru na to, abysme poznali všechny důležité postavy o něco blíže. Zatím to rozhodně nedosahuje kvalit Mordparty ani Poldy (který ovšem byl co se hlavní dějové linky týče velmi neoriginální a hodně si bral z německé předlohy avšak to udělal i obdobný francouzský seriál z roku 2010 a na hodnocení mu to neubralo což mi jen dokazuje jak funguje mentalita většiny českých uživatelů co zde hodnotí à la pokud to je z Česka je to hned odpad. Ovšem Polda si to skvěle vynahrazoval humorem za čož jsem mu tu neoriginalitu odpustila) a je možné že hodnocení ještě časem změním. Zatím ale solidní 4*.

Alenka v říši divů: Za zrcadlem (2016)

Překvapuje mne průměrné hodnocení, mě osobně film nadchnul více než jeho předchůdce, ale jak se říká: sto lidí, sto chutí (v tomto případě spíš názorů, heh). Na pokračování Alenky jsem se hrozně moc těšila ačkoli k mým oblíbenějším verzím patří klasická animovaná Alenka od Disneyho z roku 1951, provedení z roku 1999 od Hallmarku (jejich pohádkové fantasy snímky by dnes většina považovala za hloupé a "klišoidní", já je však sledovala stále dokola s velkým nadšením) a animovaný seriál z roku 1983, který jsem zbožňovala jako malá a sledovala jej na dnes již neexistujícím Supermaxu. Při zjištění, že film už nebude režírovat Tim Burton, ale pouze produkovat, mé nadšení dosti opadlo a to natolik, že jsem na film nešla do kina a počkala si až se snímek objeví na HBO Go. Po dnešním shlédnutí musím říct, že jsem se spletla a pokračování odsoudila předčasně. Snímek je krásně barevný, plný vtipných i dojemných scén a Sasha Baron Cohen se opět ukázal ve svém živlu a potvrdil tím tak, že takovéto role jsou mu jak šité na míru (což dokázal už ve filmu Hugo a jeho velký objev z roku 2011). Za 99% vtipných scén film vděčí jemu, předčil dokonce i Johnnyho Deppa a to už je co říct. Za mě 5*. Jediné co bych snad vytkla (nebo spíš takové upozornění pro některé méně energické diváky) je, že se film může zdát příliš zdlouhavý a ke konci až skoro zbytečně protahovaný. U dnešních filmů jsou však necelé dvě hodiny ještě docela krátká doba. Také jsem si všimla, že někteří zde komentující přímo nabází ty co knihu nečetli, aby raději shlédli film - což je podle mě pěkná hloupost a známka lenosti. Kniha není tak dlouhá a (jak časově tak obsahově) náročná, aby si na ní člověk nemohl udělat chvilku času (například si sezení na toaletě zpříjemnit jejím čtením). Také je velmi lehce sehnatelná jak v papírové tak i digitální podobě a pokud se Vám nechce utrácet, vždycky existují knihovny. Rozhodně těm co nečetli doporučuji přečíst, nehledě na to zda jste film (jak první tak i jeho pokračování) viděli nebo ne - ono toto pokračování kromě názvu s Alenkou v Říši Divů a Za zrcadlem nemá nic společného narozdíl od prvního dílu (jen upozorním, že existují dvě verze - jedna která obsahuje pouze první část Alenčina dobrodružství a to v době kdy se Alenka poprvé ocitne v Říši Divů a druhá verze, která obsahuje i její další dobrodružství a zároveň volné pokračování Za zrcadlem).

Ilriitneun sarang (2014) (seriál)

Jedná se už o poměrně starší snímek. Ačoliv většinou nejsem typ člověka co holduje (a ještě k tomu komentuje) filmům a seriálům, které se zabývají tématikou cizoložství, ale tohle mě mile překvapilo a pamatuji si, že u toho i bylo pár slziček. Uhm Tae Woong patří k mým oblíbeným hercům i když by se dalo říct, že jako herec není tolik aktivní jako jeho sestra coby herečka a zpěvačka. Na druhou stranu Lee Soo Hyeok je herec, který umí nejen dobře hrát (i když obvykle nemá moc dialogů haha), ale i se na něho pěkně kouká. Seriál se může zdát jako typické romantické klišé, které se zabývá morální stránkou cizoložsví a jaký to má dopad na všechny okolo (což už jsme mohli vidět xkrát), přesto bych seriál hned neodvrhovala. Jasně pokud máte radši seriáy typu rom-com tak melodrama rozhodně není pro Vás, ale možná budete překvapeni stejně příjemně jako já :)