Kempování (2018) (seriál)

Tohle je tak divný, že v žánru divných televizních počinů je to jeden z nejdivnějších. Ne, vážně je to divný, ale mě to bavilo.

Kempování - Pilot (2018) (epizoda)

Tak neskutečně divný, že v kategorii naprosto divných filmů to asi patří mezi skvosty.

Vánoční Kameňák (2015)

Musím říct, že jsem se od srdce zasmál (což jsem dle místního hodnocení neočekával). Povedená erotická komedie. Bonus v podobě Bobra mě srazil do kolen. Proč vlastně bordely nemají pokoj s oslíkem? Ať to houpe nejen na Vánoce a vlhko je po celý rok :-P

Just for Laughs Gags (US Version) (2015) (seriál)

Jde v podstatě o skrytou kameru, přičemž videa lze nalézt např. na youtube. Vesměs nic brutálního, pouze legrace. Pěkná je třeba kolekce "Just For Laughs Gags Ultra Best Of Video" - víc než hodina srandy doslova k popukání :-)

Světlu vstříc (2018) (seriál)

Trocha černého humoru z pohřebního ústavu, ale musím přiznat, že v takovém ústavu bych chtěl být spálen. Zkrátka tým, který vý, jak splnit přání zákazníka a to zvláště při smutečním obřadu, který je vždy řádným uměleckým výkonem. Některá přání navíc vyžadují zvláště speciální zacházení, jako např. přání být roztříděn nebo přání pohřbít milovaného hrocha. Jo, černé komedie nám jdou :-) a s topičem z Týniště už není problém, protože byl včera povíšen na náměstka pro kulturu a sport :-P

Unacknowledged (2017)

Velice pěkný dokument o UFO, který shrnuje aktuálně známé skutečnosti týkající se létajících talířů. V první části jsou podány informace ověřující přítomnost létajících talířů a jejich pozorování národními složkami US a informace ověřující pravdivost incidentu, tj. pádu UFO, v Roswellu (1947), ve druhé části jsou shrnuty skutečné výpovědi vysoce postavených osob převážně z US týkající se UFO (prezidenti, poradci prezidentů, generálové, kosmonauti, členové tajných programů aj.), potvrzeny existence ultra-tajných vládních programů, vysvětlena složitost systému utajení v US a důvod utajení informací spojených s UFO a jejich technologiemi. Třetí část ukazuje některé technologické pokroky lidstva, které jsou skryty pod patenty s utajením z důvodu národní bezpečnosti US nebo jejichž tvůrci byly "zneškodněni v zájmu vlasti" a které by mohly velmi změnit sociální systém na naší planetě, přičemž ukázány jsou i doložené technologie získané výzkumem nalezených UFO už v době druhé světové války a následně po ní (energie získávaná z nulového bodu, principy antigravitace ad.). Zmíněny jsou i ultra-ultra-tajné vládní programy US, jejichž členové byly vysláni na průzkum civilizací na jiných planetách, nicméně z dokumentu je zřejmé, že toto téma je nejspíš stále velmi "nevhodné". Samotný závěr je jakýmsi doporučením pro aktuální a budoucí generaci lidi, které ukazuje možnou cestu, jak dále tlačit na odtajnění informací ohledně UFO a pokročilých technologií, které mohou změnit svět k lepšímu, a jak s těmi informacemi naložit, s čímž musím bezpochyby souhlasit. Musím říci, že se jedná o velmi pěkný a aktuální dokument o UFO z pohledu dnešních oficiálně známých technologických dovedností lidstva na aktuální (cca od incidentu v Roswellu 1947 do 2017) dění týkající se pozorování lidské rasy vyspělými civilizacemi původem z jiných planet. Historie dávných technologicky vyspělých civilizací, které se ať už přechodně nebo do vlastního zničení nacházely na naší planetě, zde řešena není - mohu odkázat na předchozí film Sirius, kde např. profesor z Oxfordu pomocí moderních přístrojů a znalostí medicíny dokazuje, že malý humanoid nalezený v poušti Atacama není homo sapiens, tedy že není "člověk". Pro znalce tématiky je tento povedený dokument spíše pěkným shrnutím, ale pro neznalé je hezkým úvodem do utajovaných informací o UFO ve 21. století. Díky za něj.

Klér (2018)

Konečně někdo, kdo se v Polsku nebojí ukázat pravdu, nebo spíše lež schovanou pod záštitou Boha. Lidi, kteří v minulosti věřili v Boha a schovávali své skutky pod jeho zástěru, bez ostichu zabíjeli, znásilňovali, kradli a lhali. Udivuje mě, že se k nim v dnešní době ještě někdo hlásí. Ono je snadné říci, já to přeci udělal ve jménu Boha, to on řídil mou ruku, já nic, já jednou budu svatý :-D Ještě, že alespoň v Čechách už máme soudy bez Boha, což ale není pravda v Polsku. Dokud činy lidí budou řídit imaginární postavy, které se nemohou nikterak bránit zneužívání svého jména, protože neexistují, tak tito lidé budou stále schopni konat bez výčitek i to největší zlo a ubližovat druhým. Nejhorší je, jak je to všechno schováno za slovy o míru a lásce (to mají všechna náboženství s bohem). Přitom pro to, aby byl člověk hodný a laskavý, není přeci potřeba imaginárního kamaráda, každý zodpovídá sám za své činy - někde tomu říkají Karma.

Český žurnál - Já, horník! (2014) (epizoda)

Vcelku výstižný dokument ze života havířů. Je zde ukázána těžká, adrenalinem prosáklá dřina pod zemí, která ale má své plusy, jako je práce v týmu lidí, na který se může člověk spolehnout (jinak mu hrozí smrt), a možnost odlehčit napětí mezilidským pokecem, potažmo srandou. Naprosto chápu jejich nevraživost vůči zbytku Čechů, kteří si o nich převážně myslí, že jsou hlupáci, a stejně tak chápu, že takový horník jen velmi těžko vymění svou práci, kde je důležitým členem týmu, za práci robota/blba ve fabrice, kde z lidí dělají nemyslící, nasrané stroje, bez možnosti komunikace a s tvrdými normami. Velmi nepěkné bylo i vykrucování se náběrčího, když se ho ptali, co se stane, když pracovník/robot daný stroj poškodí. Jediné, co mi na dokumentu vadilo bylo, že jsem nějak nepochopil, kdy byl natáčen, protože jsou v něm ukazovány různé datumy. Wikipedia: V listopadu 2016 věřitelský výbor rozhodl o uzavření dolu Paskov k 31. březnu 2017 kvůli ztrátě téměř 400 milionů korun za půlrok.