Saló aneb 120 dnů sodomy (1975)

Dávam tri hviezdy za odvahu niečo takéto zvrátené natočiť pán Pasoliny. Absolútne nič som na tomto filme nevidel.Je to hnané naozaj do maxima,slabším povahám a žalúdkom neodporúčam. Dej nič moc, príde mi to absolútne absurdné. Kto si však zgustne na poriadnych nechutnostiach, príde si na svoje. Nakoniec to je zrejme to najpodstatnejšie, prečo niekto po tomto filme skutočne siahne:D

Páter Thomas (1980)

Na každý film existuje viac uhlov pohľadu, nooo tento horor nemá podľa mňa šťavu. Toto by som od režiséra s menom Lucio Fulci nečakal,ale čo už. Scény dosť slabé a pravý opak dosť nechutné. Potrhaný dej a strašne nevhodný koniec.2/10

Piraňa 3D (2010)

Film,ktorý určite stojí za pozretie ale musím podotknúť, že miestami som sa pri ňom nudil. Od Pirane v novom šate by som očakával o niečo viac ako pozerať sa tri štvrtiny filmu na dievčenské vnady. Myslím, že mnoho ľudí iným ako týmto film nezaujme. Nič nové, pár brutálnych scén, príbeh na môj vkus mohol byť o niečo vydarenejší. Pre mňa moc teenagerské. Viac mrazivej atmosféry by neuškodilo.6/10

Sedm (1995)

V skutku to najlepšie z krimi žánru, čo som kedy videl. Skvelá réžia, skvelé herecké obsadenie, skvelé herecké výkony. A silný nečakaný záver. Perfektná lahôdka./100%/

Duch doby - Stále kupředu (2011)

Tretie a snáď nie posledné pokračovanie dokumentu ktorý otvára oči ľuďom po celej Zemi. Opäť veľa zaujímavých pasáží, vynikajúco spracované. Na môj vkus pridlhá minutáž, ale v takomto prípade to naozaj oceňujem. Tam kde sa hovorí o zaujímavých veciach, pravdivých veciach a do tretice dôležitých veciach nehrajú minúty nijakú rolu. Veľmi zaujímavý a kritický pohľad na súčasný svet tu taktiež nechýba. Veľmi ma upútali najmä možnosti využitia alternatívnych zdrojov našej planéty, no existujú spoločnosti a ľudia, ktorí kvôli profitu zo súčasných zdrojov energie bránia ich využitiu. Veľmi jedinečný dokument ako inak /100%/

Duch doby: Dodatek (2008)

Druhé pokračovanie z dielne tvorcu snáď najlepšieho dokumentu o minulosti, súčastnosti a so zdvihnutým ukazovákom aj našej budúcnosti.Opäť viacero zaujímavých tém, ktoré majú vždy jedno spoločné-ZISK a PROFIT. Odporúčam pozrieť aj viackrát pre dôkladné pochopenie.Je dôležité pochopiť, čo je prvoradým cieľom tvorby Petera Josepha. Nieje to žiadny ZISK, žiadny PROFIT, je to posolstvo šíriť medzi ľuďmi skutočnú pravdu. A tá pravda je v tomto dokumente. Veľmi detailne popísaná tvorba peňazí, mrazivá spoveď bývalého ekonomického atentátnika Johna Perkinsa/autora knihy SPOVED EKON.ATENTÁTNIKA/ a mnoho šokujúcich faktov týkajúcich sa vecí o ktorých nemá 80% ľudí ani najmenšie tušenie. A tie veci sa v skutočnosti naozaj dejú. Len treba premýšľať a spraviť si svoj obraz.Všetko do seba zapadá len treba používať rozum a neveriť všetkému, čo sa povie v TV a napíše do novín. Ako inak /100%/.

Zeitgeist: The Movie (2007)

Určite veľmi pôsobivý kúsok od Petera Josepha a musím sa priznať,že ma donútil pozerať sa na svet inými očami. Dokument pojednáva o troch v skutku zaujímavých témach a podáva nám rozumné vysvetlenie. Je na uvážení každého diváka čomu uverí a čomu nie, ale s odstupom času, po dlhom bádaní a overovaní si všemožných faktov môžem povedať,že v tomto dokumente je veľmi veľa pravdy a netreba zabúdať, že história sa vždy opakuje a tento perfektný kúsok to dvakrát podtrháva. Vynikajúce./100%/