Tomb Raider (2018)

Jsem rád, že tenhle film vzniknul a Tomb Raider má konečně solidní film a ne jen tu hromadu filmového odpadu, u kterého si někdo myslel, že stačí obsadit Angelínu a její předloze podobné vnady. Ale bohužel, čekal jsem víc. Alicia Vikander zde předvedla výborný výkon a pokud někdo kritizuje právě ji, je to nesmysl. Bohužel ale ani ona (stejně jako Angelína) nedokázala převáhnout pomyslnou misku vah a dostat tak film mezi výborné. Miska obsahující špatný scénář a množsví zbytečných a nic neříkajících scén byla prostě těžší. Uznejte: představte si, že jste chlap, který opustí svůj život, svůj majetek a co víc svou malou dceru a obětuje se pro svou vizi záchrany světa. Prosedí 7 let na ostrově, kde vlastně neudělá vůbec nic. A pak jen stojí a kouká jak jeho dcera otevírá dveře, kvůli kterým aby zůstali zavřené to všechno vlastně podniknul. A ona je zas ochotná je otevřít a riskovat zamoření světa kvůli tatíkovi, který jí vlastně opustil, aby ty dveře zůstaly zavřený. A to hlavně proto, aby ho nezabili. A když už tam uvnitř zjistěj, že je to fakt průser a svět by na to umřel, tak si tatík stejně natáhne brka a celá ta estráda u který jste strávili čas byla úplně k ničemu. A nebo ta tupost skopnou žebřík natažený přes propast, když jste přes něj ještě nepřešli zpátky. Chápu, že bylo třeba zastavit záporáka, ale dle situace nebyl problém přeběhnou na druhou stranu a shodit žebřík - nebo ještě lepší - shodit žebřík i s tím hajzlíkem. Tomu prostě nejde dát víc jak 3 * . Pokračování se nebráním, ale doufám, že se toho ujme někdo více kreativní. Protože mohla to být pecka a byla to spíš nuda.

Cizinec ve vlaku (2018)

Neeson nemá asi při cestování veřejnými dopravními prostředky příliš mnoho štěstí. Nejdřív trable v letadle, teď ve vlaku. Čím asi pojede příště a kdo mu opět výlet zkazí vyhrožováním nějakou smrtí? No už jen za tohle bylo o hvězdičku míň! A pak tu máme taky tu smrtící zatáčku v závěru filmu projetou stovkou, což samozřejmě musí logicky vést k neuvěřitelnýmu kreši plnýmu výbuchů, rozervání kolejí a vykolejenýmu vagónu, kterej urazí ještě aspoň kylák, aby toho bylo dost zničenýho. Ale naštěstí cestující vyvázli bez jedinýho škrábance! U nás na maloměstě jezdí vlak stovkou normálně a ta zatáčka nevypadala nikterak rozdílně od těch, které jsou i u nás. No a pak tu máme ono nemožné ovládání a zastavení dopravního prostředku, jako jsme to viděli už 1000x v jiných filmech. Vlak je snad co se týče zastavení nejjednoduší zastavit. Když pominu, že kazdej vůz má samostatnou. nezávislou brzdu, je tu mnoho dalších bezpečnostních zařízení, od tlačítka mrvého muže pro strojvůdce po detekci rychlosti souprav. Takže ten vlak by zastavil dřív, než by si něčeho Liam stihnul vůbec všimnout. Ale na to, že to bylo omezeno na vlak to nebylo špatný. Nuda to nebyla a večer to rozhodně nezkazí :-)

Stážista (2015)

Na začátku mě film překvapivě zaujal a myšlenka filmu se zdála býti jasná. Doufal jsem ve vyvrcholení hluboké pointy, k uvědomění si, jak je třeba pohlížet s úctou na starší generaci, která nás může mnohé naučit. Inspirovat nás a pomoci nám najít tu nejlepší možnou cestu současným světem. A to všechno se tak nějak budovalo více než 1/2 filmu a já si říkal, že to budou určitě 4*, pokud konec nebude eso v rukávu a neudělá z toho pátou. Ale pak to všechno, co se ve mě jako v divákovi snažil někdo navodit, přišlo najednou úplně k ničemu. Hlavní postava Bena Whittakera byla odsunuta na vedlejší kolej. Nemělo to vlastně vůbec žádnej smysl pro celkový děj. Říkal jsem si jak to asi skončí? A podle mě vlastně vůbec nijak! Krom toho že si Robert našel novou holku se vlastně vůbec nic nestalo. Film se vlastně vůbec nikam neposunul. Náhle opona padla, zatmívačka, konec! Aha, to je konec? Hm. Úžasný De Niro ukázal že umí zahrát i sympatického, citlivého gentlemana. Anne zahrála opět Anne. Asi v 1/2 umřel scénárista. Díky Robertovi a 1/2 filmu jsem tomu dal tedy 3*.

Avengers: Infinity War (2018)

.......a tak jsem dal o5 5 hvězd. Ale pořád si nejsem jist jestli je to stejných 5 hvězd jako pro první Avengers. Je čas vylejt si srdce a říct co mi vadilo. Předně upozorňuji, že nejsem fanouškem komixů a tak je mi úplně jedno co v komixech bylo a nebylo. Mým tahounem je Iron-man. Líbilo se mi provedení robotického brnění, zasazené pokud možno do určitého reálna. Těžce jsem zkousnul Iron-mana 3, kde začaly jednotlivé komponenty samy létat a klidně 3000 km daleko.....řekl jsem buďiš, tohle ještě dám. Ale nanočástice v baňce na prsou, které se pak slejí v brnění, to už je na mě moc. To už není prostě ono. A MŮŽEŠ ZA TO TY STANE LEE!!!! To samé se dá říct i o Spidermanovi. Poslední pavoučí film se mi fakt moc líbil a to včetně starkových vylepšení, ale ty nanity to prostě zkazej všude. No a pak je tu mnoho zbytečných postav, které tam jsou jen proto, že jsou to Avengers, ale jinak jsou tam úplně k ničemu. tady je seznam: Kapitán Amerika, Černá vdova, Zimní voják alias Bucky, ten lítající okřídlec. Hulk - toho měl Thanos zabít hned v úvodní scéně a byla by to důstojná smrt než aby Ruffalo běhal v hulkbasteru a byl v něm úplně marnej. No a dalo by se takto škrtat dál a možná by film byl tak přístupnější více divákům něž jen těm co viděli všechny marvelovky. A kdyby to bylo jen takhle špatně už bych byl na 3 hvězdách. Ale teď to dobrý. Četl jsem názor, že film by se měl jmenovat THANOS: INFINITY WAR a stím naprosto souhlasím, protože tohle nebylo o Avengers, ale hlavně o něm! A nutno dodat, že Thanos byl záporák na jedničku a byl zlatým hřebem celého filmu, středem celé kružnice. Emoce stříkaly v každé scéně, kde se objevil. A já s napětím čekal, kdy mu to ta banda lůzrů ze všech koutů marvelovského vesmíru zatrhne. Celý film je hrozně poutavej a nenechal mě na chvíli vydechnout. Jako fanoušek marveláckýho vesmíru jsem byl spokojen. Škoda těch pár temných skvrn s kterýma se už ale nějak vypořádám.

Muž z oceli (2013)

S odstupem času mohu říci, že je to nejlepší film DC universa. Ale neberte to odemne jako lichotku. V prvé řadě jsem od filmu a hlavně od Snydera očekával poněkud více, než jsem nakonec dostal. Bylo to zkrátka mnoho bot na pouhý jeden pár nohou. I ze samotné kamery jsem rozpačitý. Na jedné straně mistrovské záběry detailů i tam, kde by je člověk neočekával, jak to ostatně Snyder dobře umí. Na straně druhé již mnohokrát kritizována roztřesená kamera, což divákovi samozřejmě dokáže pokazit výhled do scény. Nejhorší na tom všem byla ale Lois Laneová. Každá scéna, kde se objevila se měla vystřihnout. Pak bych asi vydržel tu kameru na trakaři ba i dokonce trapnou smrt Jonathana Kenta. Za co je ale třeba tenhle film milovat je Soundtrack Hanse Zimmera, který ze sebe vydal maximum. A stejně tak zocelení Henry Cavil a Michael Shannon.

Tvář vody (2017)

Tento snímek rozdělí zjevně diváky na dva tábory. Zatímco jedni ve stoje tleskají a rozdávají oskary, ti druzí znuděně čekají, jestli se film nakonec vyvine v něco záživnějšího nebo se propadne někam hluboko nějakou zbrklou myšlenkou. Je pravdou, že jakési vyvrcholení filmu může u mnoha lidí vyvrcholit ve zvracení. Zároveň ale může diváka přivést v zamyšlení nad samým lidstvím - kde jsou jeho hranice a co je jeho podstatou? Film se v podstatě dá hltat co se týče prostředí, herců a vlastně všeho co dělá v uměleckých kruzích film filmem. Ale co se týče zábavy může vám z toho hltání zaskočit. A tak nemohu (bohužel) uděliti více jak 3*. Zároveň je nutno zmínit fakt, že prostřednictvím filmů se mohou jistí lidé pokusit ovlivnit myšlení společnosti, jako jsem to třeba vnímal u Black Pantera, kde se řeší hlavně otázka migrace a vývoj jedince v daném prostředí. Doufám tedy, že tímto filmem se nás někdo nesnaží připravovat na křížení se s mimozemskou populací, jejíž odhalení se již brzy chystá.

Liga spravedlnosti (2017) odpad!

Jednoduše: slátanina úplně o ničem. Bez hlavy, bez paty, bez ducha. Totálně potápí snad všechny postavy, kromě kyborga, protože ten byl k ničemu a o ničem od samého počátku. Zkrátka plivanec na mnohými oblíbené postavy. Opět je mi líto pana Fleka. Znovu má důvod k pláči. Hlavní záporák , vesmírnej pablb, kterej všude kam vleze dostane přes tlamu a dobře mu tak. Navíc stačilo, kdyby mu hned na začátku rozbili sekyrku a mohlo být vymalováno po dvou minutách. Brůs si tak mohl ušetřit práci s uplácením žoldáků ze svého bezedného účtu a nám mohly zůstat dvě hodiny života, který nám už nikdy nikdo nevrátí!

Duch ve stroji (2017)

Celkem se mi líbily filmy, kde Jackie Chan skákal po Americe. Ale už se mi tolik nelíbí film, kde Scarlett Johansson skáče po Číně. Obecně se mi filmy odehrávající se v mocné a velké Číně nikdy moc nelíbily. Možná že budu opakovat víc než mockrát slůvko či název Čína, ale byl to na mě až moc čínský film, takže bude i moc čínský komentář. Příběh celkově není špatný, ale stále předvídatelný a momenty překvapení tak chybí. Celé to působí tak, že čínská studia obsadila Scarlett Johanssonovou, aby se film lépe prodal jak v Americe, tak v Evropě. Ale pravda bude určitě jiná, protože jde zkrátka o asijskou komixovou předlohu. Takže by tam asi těžko lítali eskymáci. Nakonec to ale celé nepůsobilo tak špatně a pěkně vypadající vizuál filmu a zajímavé nápady vás přemluví nějakou tu hvězdičku přidat, takže na 3x* to není, ale na horší 4x ano. Tvůrci si nechali opět otevřený závěr, takže když se penízky budou pěkně sypat, máme tu další pokračování jako na koni :-) Tam už ale nebude lepší hodnocení snadno získat.

Příchozí (2016)

***** Sekyn varuje: Následující komentář obsahuje Spoiler!***** Lidi, "sorry jako", ale mě to přišlo úplně uhozený. Začátek vypadal pěkně, ale na konci jsem měl pocit, že jsem si snad něco šlehnul. Mám rád náročnější sci-fi, ale tohle mi přišlo jako naprostá slátanina. A když už jsem čekal na strhující závěr, dostal jsem to, co jsem tušil už na začátku! Proč mám znovu oplakávat to, co jsem už oplakal 100x během celého filmu? Neustále mi tvůrci podsouvají vztah a bolest matky-dcery a na konci z toho mám být u vytržení? A zvraty typu "jůů, už to najednou umím číst" nebo že Číňan složí zbraně a celej svět se může zase kamarádit jen kvůli připomenutí nějakejch čínskejch blábolů umírající stařenky. To už mi přišlo moc. Celý je to takový pokřivený, neslaný, nemastný a hlavně sušší. Co se dá pochválit je úvod filmu, napínavé první setkání se všemi detaily a v první řadě nápad a zpracování písma mimozemšťanů. Jen tajně doufám, že to nebylo odněkud obšlehnutý. Srovnávat toto s Kontaktem se mi zdá hřích! A tak mám takové podezření, že to snad všichni vychvalujete, jak je to úžasný a umělecký dílo, jen proto, že se bojíte veřejně přiznat, že jste to vlastně vůbec nepochopili :-)

Želvy Ninja 2 (2016)

Bylo to blbí, ale pěkný :-) Je to sice celý digitál, ale bez něj by to nešlo. Tohle jsou prostě želvy a jiný už to nebude. My, kteří jsme vyrůstali na kresleném seriálu toto zpracování můžeme jen ocenit. Ostatní, kteří vyrůstali na Pikačůovi to samozřejmě odsoudí. Chyby ve filmu, naprostý fyzický nesmysly, ztřeštěný scény, nesmyslný, jen aby to bylo víc digi a ne-herci! To všechno tam samozřejmě je, ale v konečný fázi je to pěkná podívaná a perfektně zpracovaný komix. Bylo tam snad vše! Želví písnička na konci potěšila též :-) P.S. jednička byla přeci jen víc film, hvězda dolů.