Zlatovláska (1973) (TV film)

Tuto klasiku jsem ještě neohodnotil. Už to honem napravuju. Písničky krásné, ke konci trochu hororová atmosféra, ale jako celek určitě pěkná pohádka. 76%

Rebelka (2012)

Krásná animace, ale pro děti docela chvílemi drsárna. Příběh hodně jednoduchý. 90%

Králova řeč (2010)

Tak nebylo to špatný, ale unesenej z toho nejsem. Nic moc jsme se nedozvěděli, ale uteklo to celkem rychle. Průměrná čtyřka. 70%.

Matrix (1999)

Fenomén a kult, o tom svědčí i umístění zde v žebříčcích. Scény, které se dají jen napodobit, ale nikdy už nebudou první, protože poprvé se objevily zde. Syrová atmosféra, chytrý scénář. Co už by mělo dostat 100%, když ne Matrix? 100%.

Bourneův odkaz (2012)

Začátek byl opravdu elektrizující, to jsem se natěšil hodně. Střed taky nebyl vůbec špatnej, ke konci už ale filmu docházel dech. I tak je to výborné řemeslo, na které se rád brzo podívám znovu. 87%

Šťastný smolař (2012) (TV film)

Strach opět nezklamal! Jeho režijní kousky mi sedí a v tomto případě se nabízí jasná paralela k Andělu páně. Nejen že hlavní hrdinové jsou stejní, ale i laskavý humor a na ten se dívám opravdu moc rád. ČT se letošní Štědrý den a 1. svátek vánoční opravdu podařil. Do třetice všeho dobrého se jim sice vůbec nepovedlo, ale to už je jiná kapitola. Šťastného smolaře jsem jistě neviděl naposledy. 90%

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

Vzhledem k tomu, co se tu v minulých letech točí dávám plný počet. Konečně po letech zase něco pěkného, milého, na co se dá bez újmy podívat i víckrát. Ano, zápory by se daly najít, třeba s parukami to trochu přehnali (přetroškovatěli). Celkový dojem je však spíš hodně kladný tak trochu přidávám. 85%.

Slečna Drsňák 2: Ještě drsnější (2005)

Už je to o dost slabší, než jednička. Nenáročná zábava na vypnutí mozku po práci je to ale pořád a pár slovních vtípků se zadařilo. 55%

Slečna Drsňák (2000)

V době vzniku to byla docela pecka. Časem trochu bledne, ale na příjemný večer u telky to stačí. 66%