Lost Highway (1997)

Baví mě filmy, které vám nedají spát a musíte o nich neustále přemýšlet. Nemyslím si ani, že film není možné pochopit. Po jeho skončení stačí trocha rešerše na internetu a hned začnete sbírat vodítka, náznaky a skryté symboly, které vám během sledování unikly - a přitom byly tak nasnadě. Nakonec si lze poskládat celkem smysluplný obrázek o tom, jak to bylo myšleno, byť samozřejmě zůstává spousta prostoru pro nejrůznější interpretace. Jo a Mulholland Drive je ještě lepší.

Ruba al prossimo tuo (1968)

Ruba al prossimo tuo (neboli okrást bližního svého) je romantická komedie o tom, jak se z upjatého policisty stane vášnivě zamilovaný nonkonformista a z rebelující zlodějky počestná žena toužící po rodinném životě. Anebo ne? - Námět zajímavý, Claudia Cardinale velice sexy, ale provedení vázne. Navíc zobrazování zamilovanosti páru jako hudbou doprovozené nesmyslné chechtání a utíkání po ulicích bylo podle mě trapné už tehdy ... - Režie: Francesco Maselli; anglický název: A Fine Pair, nebo Pretty And Dangerous Burning.

Django (1966)

Kdyby ten film byl složen jen z prvních dvaceti minut a posledních deseti, tak by to bylo za 5*. Ale ten prostředek mi tam prostě přišel hrozně špatnej a zbytečnej. Jinak je dobré se na Djanga podívat před shlédnutím Django Unchained. Už kvůli těm klukům v červených kápích.

Velcí režiséři (2009)

Nemohu se zbavit dojmu, že Angela Ismalios natočila tenhle dokument, jenom aby se sama mohla nacpat do záběrů vedle slavných figur. Fakt mě štvala.

The Age of Uncertainty (1977) (TV film)

Informačně vydatný televizní dokument BBC o dějinách ekonomického myšlení. Kdysi prominentní ekonom Kennedyho administrativy a dnes již zesnulý John Kenneth Galbraith v 15 epizodách provádí historií myšlenek slavných ekonomů a hospodářsko-politickými dějinami. Bohužel, k mému nepotěšení, velmi velmi nudně. Dalším mínusem dokumentárního cyklu ze zpětného pohledu je, že Galbraith prezentuje své vlastní specifické teorie (např. teorie konvergence západní a sovětské ekonomiky), kterým historie nakonec nedala za pravdu. Zub času tento dokument prostě krutě ohlodal.

Iron Sky (2012)

Byl jsem připraven tomuto nezávislému úletu odpustit maximum, jenže film co do trapnosti a laciné agitace překonal má nejhorší očekávání. Je to nudný a nesmyslný maglajs, který svou originalitu vyčerpá v prvních pěti minutách a dál už nic zajímavého nenabídne. A pokud někdo chce mermomocí hledat paralely mezi ideologickým militarismem USA a Třetí říše, ať se raději podívá na Starship Troopers, kde se to Verhoevenovi povedlo o nic méně úchylně, zato s větším důvtipem a menší křečovitostí.

Annie Hallová (1977)

K tomuto filmu pravděpodobně dospívám s každým dalším shlédnutím. Nejdříve to byla nudná vztahovka, později však něco víc. Uvidíme, co příště. Btw, "La-dee-da, la-dee-da." = 55. nejlepší filmová hláška podle American Film Institute.