Vrtěti ženou (2011)

Vrtěti ženou je svěží romantická komedie o překvapivém, ale pravdivém vzniku prvního elektricko-mechanického vibrátoru a o tom, že hysterii není nutno léčit návštěvou lékaře. Tento sympatický snímek hodnotím rozhodně nadprůměrem, svým netradičním nápadem a podařeným humorem, kde vše k sobě zapadalo.. hodnotím 85 %

Spiklenci slasti (1996)

Černá filmová komedie vypráví příběh o lideh, kteří se řídí jedině principem slasti, tedy filmem o svobodě. Svérázná, černá groteska, v níž se za "sexuálními úchylkami" protagonistů skrývá zoufalá osamělost dnešního člověka. Hlavní hrdiny ze dvou třetin hraného a z části animovaného snímku tvoří šestice postav, jenž se ukájí bizarními způsoby, přičemž důležitou roli hraje nejen samotný akt, nýbrž i namáhavá a obtížná příprava k němu.

Návrat do budoucnosti (1985)

Držitelé Cen Akedemie Steven Spielberg a Robert Zemeckis uvádí originální, zábavné a průlomové dobrodružství, které ohromilo kritiky i diváky - a odstartovalo jednu z nejúspěšnějších filmových trilogií historie! U mě dobrý 85 %

Babovřesky (2013) odpad!

Troškova tvorba posledních let se řítí velkým spádem dolů, nejinak tomu je i u snímku Babovřesky. Zřejmě se zasnil a myslel si, že když opráší trilogii: Slunce seno, tak ho budou všichni plácat po rameni.. Škoda, že šlápnul zase do "hovna"

Nejlepší ženská mého života (1968)

Ikona českého filmu : Jiří Sovák, se představí v příběhu geniálního amatéra. Film nejlepší ženská mého života natočil režisér Martin Frič podle námětu a scénáře Jaroslava Dietla. Vypráví v něm veselou i smutnou historku o muži, který si vymyslel " největší podvod století ", jehož realizace však rozhodně nevyšla tak, jak si představoval. Příběh se blíží kriminální veselohře, ale i psychologické studii profesionálního donchuána a amatérského podvodníka, ve kterém dominuje herecký výkon "sympatického darebáka" Jiřího Sováka.

Copak bych vám lhal? (2013) (pořad) odpad!

To už je lepší politická diskuze, u které se ovšem taktéž "nadavuji"

Připoutejte se, prosím! (1980)

Parodická komedie Připotejte se, prosím!, kterou Americký filmový institut zařadil do desítky nejlepších veseloher všech dob, patří k mistrovským dílům tohoto žánru. Obsahem tothoto snímku : Potom, co posádku dopravního letadla stihne otrava z jídla, musí kontrolu nad strojem převzít bývalý vojenský pilot v podání Roberta Hayse. Jeho přítelkyni, stevardku a druhého pilota v jedné osobě si zahrála Julie Hagerty, v dalších rolích se objevily herecké hvězdy, jako Robert Stack, Lloyd Bridges, Peter Graves, Leslie Nielsen, Kareen Abdul - Jabbar a jiné. Jejich bláznivé kousky v rychlém sledu zdařile karikují filmy o leteckých katastrofách, náboženský fanatismus, televizní reklamy, romantickou lásku... Děj se tak řítí kupředu z jedné groteskní situace do druhé! 85 %

Hoří, má panenko (1967)

Komedie Miloše Formana, v níž se tancuje, krade a hasí. Český barevný film Hoří, má panenko je třetím celovečerním hraným filmem Miloše Formana. Byl natočen v koprodukci barrandovského studia s významným italským producentem Carlo Pontim. Tvůrci se zde pomocí " černého " humoru zaměřili na důsledné odhalování negativních stránek lidské povahy. Je to tedy hořká komedie o lidských nedostatcích, která vypráví o tom, co vše se může seběhnout kolem požárnického plesu v podkrkonošské obci.

Nedotknutelní (2011)

Komedie s dramatickou zápletkou vypráví svůj dojemný příběh o tom, že ani od krku po prsty u nohou nepohyblivý člověk odkázaný na pomoc druhých, nemusí ztratit smysl života. Film je volně inspirovaný osudem někdejšího obchodníka se šampańským Phillipa Pozzo di Borgo.

Holka na zabití (1975)

Holku na zabití natočil v roce 1975 Juraj Herz a hlavní postavu příliš zvědavé dívky svěřil Dagmar Veškernové. pro tehdejší studentku JAMU, kterou režisér Herz objevil již pro svůj film Holky z porcelánu (1974), to byla první velká filmová role. Přesto vše mě snímek nenadchnul. Film na mě působil utahaně a misty se začala objevovat nuda. Celková zápletka a zpracování bylo příliš prázdné. Závěr = 2 **