Ohnivé léto (1939)

Děj filmu se točí kolem osudů několika mladých lidí. O prázdninách prožívají letní lásky, okamžiky štěstí i smutku. Převozníkova vnučka Klárka se zamiluje do Šimona. On jí však považuje za dítě. Šimon vášnivě miluje Rosu. Klárka se ze žárlivosti pokusí o sebevraždu, je však zachráněna. Léto pomalu končí a Rosa se Šimonen se musí rozhodnout, co bude dál. To jen ve stručnosti k obsahu tohoto poetického filmu. Ve snímku se poprvé setkali na scéně i sestry Lída Barová a Zorka Janků a obě předvedly, že to před kamerou skutečně umí.

Čekání na Patrika (1988)

Teenagerovské béčko z 80. let na působilo trochu chaoticky.. Děj neměl místy hlavu ani patu, herci otřesní a celkový dojem hodnotím podprůměrně. 2 hvězdy za "módu bez podprsenky".

Podobizna (1947)

Velmi podařený český snímek s hororovým nádechem mě nenechal rozhodně klidným.. Mysteriózně laděný film vytváří neobvyklou atmosféru.. Zdařilý námět a tehdejší zpracování hodnotím, jako vynikající. Tajemná hudba a šerosvitné záběry mě naprosto učarovaly. Závěr = 100%

Děkujeme, že kouříte (2005)

Hrdina ostře nabroušené komedie se živí jako mluvčí tabákové firmy. Je vtipný, výmluvný a odzbrojující a je schopen překroutit každý argument a otočit ho ve svůj prospěch. Když to pěkně zabalíte a servírujete s úsměvem, je kouření vlastně celkem fajn. Časy se ale mění a všude je plno lidí, co bůhvíproč bojují proti kouření. Jak zařídit, aby cigareta byla zase "cool" ? Režisér této " politicky nekorektní " komedie. Jason Reitman je synem slavného slovanského rodáka Ivana Reitmana (Krotitelé duchů). Tento svižný snímek má vtip, zajímavou myšlenku a zábavný děj. Takže v mém případě spokojenost.

Kam doskáče ranní ptáče (1987)

Dětská komedie Drahomíry Králové je ozvláštněna klíčovým "pohádkově vědecko-fantastickým" motivem, kdy působením blesku dochází ke zdvojení dvanáctiletého, technicky mimořádně nadaného Pavla Musila. Každý z dvojníků je přitom vybaven zcela odlišnými charakterovými rysy, danými Pavlovým duševním rozpoložením jejich vzniku. Tím přirozeně dochází k řadě komických situací, omylů a zápletek nejen mezi samotnými "sourozenci" a jejich vrstevníky, ale i mezi dětmi a dospělými... Velmi podařený námět i scénář, u mě velká spokojenost. 85%

100% blond (2005) odpad!

Ukřičená americká maškaráda, plná umělých blondýnek se stupidním myšlením a ještě tupějším dějem. Závěr = 0%

Pějme píseň dohola (1990)

Česká komedie Pějme píseń do hola je dílem v 90. letech debutujících scénáristů Jana Hřebejka a Petra Jarchovského, debutujícího režiséra Ondřeje Trojana a debutujícího kameramana Asena Šoponova - všichni byli tou dobou studenty nebo nedávnými absoluventy FAMU, všichni na sebe upozornili už školními pracemi. Jejich retrospektivní epopej z prostředí pionýrského tábora, protkaná první erotikou, vypráví o tom, co v minulosti dobře poznal téměř každý z jejich vrstevníků : někdy veselé, někdy trapné organizované volno na letních pionýrských táborech. V mozaice bláznivých příhod vystupují vedle dětí z nejstarších oddílů i typizované postavy dospělých - krásná, ale pruderní zdravotnice Vendy, stydlivý praktikant Ondra, primitivní svalovec Bob, alkoholický vedoucí Bušek, nezodpovědný správce Čada. Příjemná retro vzpomínka do časů absurdna, kde si znovu divák může prožít svůj pionýrský tábor.

Polibek ze stadionu (1947)

Poněkud zvláštní námět milostného příběhu, který je zakomponován do veselohry ze sportovního prostředí. Film čerpá námět z rozruchu při mistrovství světa v ledním hokeji v roce 1947. Jednoduchá nenáročná zápletka a celkové zpracování filmu ocení "především" fanoušci hokeje. I kyž jsem se nenudil, tato průměrná groteska mě nijak zvlášt´ neohromila.

Táta šampión (2009)

Hloubavá a přesto nestydatě vtipná komedie od Bobcata Goldthwaita.. Táta šampión, přináší příběh o muži, který si uvědomí, že věci, po kterých touží nejvíc, ho nemusí nutně udělat štastným a že být osamělý nemusí nutně znamenat to samé, jako být sám.. Tak bych definoval pointu tohoto tragikomického snímku.. Film řadím k lepšímu průměru. Závěr = 85 %

Zločiny a poklesky (1989)

Zločiny a poklesky jsou nejen "dráždivé a kousavě srandovní" (Long Beach Press Telegram), ale souběžně líčí i příběh o složitosti lidských voleb a morálních mikrokosmech, jež tyto osobní volby reprezentují. Zločiny a poklesky vznikly, jako devatenáctý film Woodyho Allena, který tímto "zlomovým snímkem své kariéry" (Los Angeles Times) opět prokázal, že má talent na propojování prvků zábavného a osudového.