• Krátkometrážní

Rubber (2010)

Jako pocta „bezdůvodnu“ skvělé ale pro mě, jako normálního diváka (ne toho s dalekohledem) dlouhé a nudné. Zezačátku to sice byla zábava, asi tak první půl hodinku, ale pak už to začínalo být ohrané. Občas se sice ještě objevily zábavné momenty, ale bylo jich málo, takže sem už jenom čekal, kdy to skončí.

Zombieland (2009)

Jednoduchý ale přesto dokonalý příběh v „postapokalyptickém světě“ dotažený do nejmenšího detailu, mě vtáhnul a nepustil po celou dobu téhle nekompromisní jízdy. Musím říct, že masky zombíků jsou asi nejlepší, co sem kdy viděl. Ústřední čtveřice si skvěle rozuměla, doplňovala se a malé cameo Billa Muryho filmu jenom prospělo. Nejlepší na celém filmu byl pro mě naprosto bezkounkurenční výkon Woodyho Harellsona. Bylo na něm vidět, že si to před kamerou opravdu užívá a pořádně se vyřádil.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Epické zakončení??? Dalo by se říct. Hodně jsem se na film těšil a po uvodní lehčí hodince jsem netrpělivě vyhlížel onu epickou akčí řežbu. A ano, k mé veliké radosti se dostavila. Sice se z toho dalo vytěžit víc, na to že poslední díl rozdělili do dvou filmů mi to stále přišlo hodně uspěchané a ne všechno dotažené do konce, ale poslední Harry Potter stále nabízí víc akce než kolik jsme mohli vidět v jakémkoliv z předchozích dílů. Pomalu jsem se těšil na 5-ti hvězdičkové ohodnocení ale všechno pokazily DVĚ scény. Možná je to málo, ale myšlenka nebe jako ostře osvětleného vlakového nádraží s vyflusnutým Voldemortem pod lavičkou a naprosto zbytečný rozhovor s Brumbálem mě moc nepotěšil. Tou druhou je samozřejmě konec po nějaký x letech ve stylu žili spolu šťastně až do smrti. V Hollywoodu asi opravdu nikdo nemá koule na to, aby zabil hlavního hrdinu. Po druhém shlédnutí snižuji na 3 hvězdy.

Zastav a nepřežiješ (2006)

Od tohoto filmu jsem nečekal příliš mnoho a nevěděl jsem o něm skoro nic. Ale to co jsem viděl, bylo bohužel pod mé, už tak dost nízké očekávání. Filmu sice nemůžu upřít dravost a neúprosné tempo, ale to je asi tak vše co můžu pochválit. Až přehnaně drsný a nebezpečně obnažený Statham, občasné nelogické chyby a naprosto nesmyslný a konec pro mě film sráží až na hranici dvou hvězdiček. Škoda.

Skrytá identita (2006)

Skvěle obsazený a parádně zrežírovaný příběh, který diváka vtáhne do děje a i přes poměrně dlouhou stopáž film ubíhá příjemně plynule nemá žádná hluchá místa, napětí pomalu ale jistě graduje a v momentě kdy to asi nejméně čekáte se stane něco, co nečekáte vůbec :). Scéna ve výtahu mě naprosto odrovnala, zbytek filmu sem dokoukal s otevřenou pusou a naprosto nechápal co se to stalo. Pro mě jednoznačných 5 hvězdiček a asi jeden z nejlepších detektivních thrilerů co sem kdy viděl. Jasných 5 hvězdiček.

TRON: Legacy 3D (2010)

Jednoduše řečeno: Audiovizuální masakr. Krásně se na to kouká a krásně se to i poslouchá. Celé mi to přišlo spíš jako hodně drahý videoklip k novému cédečku Duft Punku, než-li film. A právě v tom je nejspíš zakopaný pes celého filmu, který spoléhá na vizuál jak z jiného světa ale po stránce příběhové ale i akční výrazně pokulhává. Je pravda, že úvodní hodinka nasadí slušné tempo (hlavně ty motorky) ale pak už to jde od desíti k pěti. Po několika nudných pasážích přišla závěrečná půlhodina, která mě hodně zklamala, opravdu jsem čekal něco víc než klasickou a tisíckrát ohranou touhu hlavního záporáka po ovládnutí světa.