• Krátkometrážní

Dr0ne (2012) (seriál)

Mám rád web seriály a tenhle se obzvláště povedl. Aby taky ne když v něm má prsty Justin Lin. 4 epizody, nacpané hi-tech věcičkama, kvalitními triky a skvělou akcí. Závěr mě trošičku zklamal, ale i tak si Dr0ne zaslouží 5 hvězd. Pecka.

Ulice (2005) (seriál)

V dobách kdy ulice začínala = příběhy byly ještě docela snesitelné a s přivřenýma očama realistické, jsem to docela sledoval. Ale teď, po 5-ti letech, je z toho ubohá rozbředlá sračka, topící se ve vlastních a hodně dementních příbězích. Bohužel, taková je prostě česká televizní tvorba, ano občas se objeví průměrný, a jen velmi výjimečně nějaký nadprůměrný seriál, ale Ulice mezi ně rozhodně nepatří. Je to jen výplň mezi odpoledními TN a těmi večerními. Nepřemýšlejte u toho a buďme rádi že je to barevné, hýbe se to a je to na pokračování.

Zabiják Joe (2011)

Poněkud brutální pohled na nemalé finanční problémy jedné vidlácké americké rodinky. Zaplatíme si nájemného vraha, on zabije macechu a my schrábnem prachy. Ale přece to nepůjde tak jednoduše ne ??? Sešla se tu neuvěřitelná sestava postav a jejich charakterů, ze všech z nich ale nejvíc vyčnívá McConaughey, který je slizký jako had v Travoltových vlasech. Nekorektní podívaná, pro silné žaludky. PS: zajímalo by mě, který chorý mozek přišel na tu scénu s KFC.

Divoši (2012)

Skoro dvě a půl hodiny nekompromisního souboje dvou floutků kteří vybudovali největší obchodní síť s mařkou na Západním pobřeží a Mexickým kartelem, který chce jejich "obchod" převzít. Název Divoši opravdu sedí, příjemné mučící praktiky, nespoutaný sex, fuck (a jeho odvozeniny) v každé druhé větě. Skvělé obsazení, v jehož čele je Benicio, jako ultimátní Badass. Ale bez chyb to taky není. Chtělo by to trošku větší tempo, hlavně posledních 30 minut je takových monotóních, není tam žádná gradace, spíš naopak. Ale i tak skvělý a hlavně moderní akční thriller.

Nula od nuly pojde (2006)

Černá komedie s Rossem v hlavní roli. Základní koncept je až prudce neoriginální, na první pohled dokonalý plán se posere a začíná kolotoč vtipných / trapných momentů a absurdních situací. Naštěstí provedení samotné není až tak hrozné. Vlastně je docela dobré. Hodně podobné filmy: Tucker and Dale vs Evil, Death at the funeral. 65%

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Seriálových hororů člověk moc nenajde. A tady dostaneme snad všechno co z hororů dělá HORORY! Bohužel ty díly uprostřed (4 až 9 epizoda) si nedokázali udržet mou pozornost, jen se rozvíjel příběh, pořád jen kecalo a toho strašení sem až tak moc nenašel. Naopak nejvíc mě bavila první a poslední trojice epizod. Na začátku totální WTF ? a na konci jen spokojený úsměv od ucha k uchu. Všechno dobře dopadlo ... nebo, počkat ... vlastně nedopadlo :) ... PRVNÍ SÉRIE 80% ... Druhá série je možná trochu přeplácaná, ale mě se líbila ještě víc než ta první . DRUHÁ SÉRIE 90%

Prokletý klub (2009)

Příjemné anglické retro z fotbalového prostředí. Skvělý Michael Sheen v hlavní roli. K příběhu se nemá cenu vyjadřovat, přece jenom je to hlavně životopisné drama. Co oceňuju je pohled na ty dávnější doby anglického fotbalu. Spoustu týmu sem poznával ale nevěděl sem že mají takovou tradici a tolik úspěchů. A taky sem nevěděl, že v Leedsu hráli takové prasata :) Takže sem si úspěšně doplnil své fotbalové znalosti a můžu jít s klidem spát.

Zrození Planety opic (2011)

Skvěle vystavěné drama. Konečně někdo, kdo pojal Planetu opic za správný konec a plně rozvinul její potenciál. A navíc si pohodlně vystavěl půdu pro další pokračování. S kvalitními herci, suprovým soundtrackem a s dech beroucími triky, se u mě Rise of the planet of the apes řadí mezi nejlepší filmy roku 2011. 90%

Skins (2007) (seriál)

Nechápu to. Nechápu jak je možné abych si tak zamiloval seriál, který se mi po prvních dvou epizodách doslova hnusil. Přehnané chlastající, fetující a souložící charaktery, které jsou místy až děsivě realistické. Místy strašlivě přitažené za vlasy a jindy jako vystřižené ze života středoškoláka. Ale dohromady tvoří Skins ucelený pohled na život. Bezstarostný ale zároveň složitý život teenagerů. Druhá řada začíná trochu pomaleji, chvilku trvá než celá série nebere na obrátkách, ale celé to dlouhé budování je v dojemném finále naplno zúročeno. Nejlepší teen seriál. (hodnoceny pouze první dvě řady)