• Krátkometrážní

Labyrint: Útěk (2014)

Je to hloupé a naivní, asi jako drtivá většina teen osazenstva, kterému to hraní moc nejde a spíš se jede jen na to, že vypadají dobře před kamerou v upocených tričkách a týden nemytýma vlasama. Po stránce dialogové to hodně skřípe, a i celé to tajemství labyrintu je prostě slabé a blbě se s ním pracuje. Na druhou stranu ovšem v rámci všech podobných přihlouplých teen osudových thrillerů dostáváme kromě už výše zmíněného taky slušnou porci akce, s trikama na poměrně vysoké úrovni. Pobíhání v labyrintu prostě baví, jak po stránce vizuální tak i po stránce napětí. Je to takový ten typický film ... vypnout mozek, moc nepřemýšlet a užívat si, že je to barevné a hýbe se to. 60%

Pozůstalí - Série 2 (2015) (série)

Budu asi jediný barbar, který považuje druhou řadu za horší než byla ta první. A to docela výrazně. Jednak zmizela (až na dvě epizody) má nenáviděná a přesto milovaná sekta a Justin Theroux po většinu řady jen chodí z místa na místo a předstírá, že mu nic není. Nové postavy mě příliš nezaujali a celkově mi přijde, že se mi Lindelof snaží naservírovat obrovskou porci načančané prázdnoty, a doufá v mé osvícení na konci poslední epizody. Já ale osvícen nebyl. Příběh se dá odvyprávět v pěti větách, a ten zbytek je jen vata. Posmrtný život je totální úlet a pro mě absolutní krok vedle. Strašně z toho cítím snahu o inteligentní a mysteriózní podívanou, ale nějak to nedávám. 60%

Pozůstalí - Série 1 (2014) (série)

Pro mě jeden z mála seriálů, který mě svým pilotem donutil zkouknout celou sérii během dvou dní. Autoři pracují se zajímavým námětem a nutno říct, pracují s ním velmi dobře a celá myšlenka vývoje světa po událostech 14. října mají svou logiku. Je pravda, že celý příběh by se dal shrnout do tří epizod, zbytek je jen vata plná střípků, které se na konci poskládají do více méně jasné, jednoduché a silné pointy. Někomu může vadit skutečnost, že drtivá většina otázek zůstane nezodpovězená. Věci se prostě dějí, postavy se objevují a zase mizí, všechno je složité a na první pohled nesmyslné. Tvůrcům to ale odpouštím, celou řadu táhne skvělý Justin Theroux a příběh okolo sektařů. Tahle kombinace, plus závěrečná pointa mi ke štěstí stačí. 90%

Škatuláci (2014)

Příběhově nic převratného ovšem řemeslně zvládnuté na jedničku. Jen to chtělo trochu víc humoru, škatuláci jsou fajn, ale asi se z toho dalo vytřískat trochu víc vtipných scének a situací. Neurazí ani nenadchne. 55%

Luxus na talíři (2016) (pořad)

Kam se hrabou Pohlreich, Láďa Hruška či Roman Vaněk. Tohle je budoucnost české gastronomie!!! Uši slona Afrického plněné velbloudím vejcem uzeným na pilinách empírového stolku, s omáčkou z mléka čerstvě podojeného osla a granátových jablek naložených v Karibském rumu pomocí vakuové pumpy, podávané s plátkem italské bagety. A nakonec, za stálého míchání, vlejem do hajzlu. Tohle nikdy nikdo vařit nebude, ale je prdel to sledovat. 4 hvězdy z čisté recese.

Vaříme s Mírou (2016) (pořad)

Pořad, který vyvolává spoustu otázek - je to zábavný pořad o vaření největších blafů na světě, nebo je to pořad o vaření, který je tak špatný až je to vlastně sranda??? Myslí to tvůrci vážně nebo si jen dělají z diváků srandu??? Sledují to lidé jen ze srandy nebo podle toho chce opravdu někdo vařit??? A co na to Jan Tleskač??? Dávám 2 hvězdy. Míra je nesympatický idiot, ale jeho recepty jsou dokonalé.

Kid (2010)

Když s vámi život vyjebává už od útlého dětství ... moc nadějí na šťastný konec nemáte. Příběh podle skutečné události o člověku, který to fakt neměl snadné. A přesně v ten okamžik, kdy se dostal na úplné dno, pochopil, že teď už může jen stoupat vzhůru. Jako byla to síla ... ale tak nějak mě to nechalo chladným. 60%

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Z hlediska podobných filmů typu "skupina lidí zavřená v bunkru" se nejedná o nic převratného, takže první hodina filmu nenabízí z příběhového hlediska nic moc inovativního. Co se mi ale líbilo byla forma jakou je dávkováno napětí a hlavně zvraty. Prostě sem neměl šanci se nudit. Od okamžiku kdy se na scéně objeví bleděmodrý sud nabere příběh na obrátkách a vyžene celý film o jednu hvězdu výš. Jinak John Goodman byl naprosto excelentní. Bez něj by ten film byl poloviční. 78%

Česká soda (1998)

Nepřeberné množství dnes už legendárních scének v čele se Čtvrtníčkem, kterému není nic svaté. Alles gute, reklama na Tvor, Sama doma, rozhovor s maratoncem, Krakonoš ... no prostě je toho moc. 90%

I Miss You (2014)

Jednoduché a ze života. A hlavně s výtečně fungujícím hudebním podmazem a melodickým hlasem vypravěče. 80%