• Krátkometrážní

Esmeralda (1997) (seriál)

Je to zelené a naráží to do popelnic. Co je to ??? ESMERALDA !!! Každodenní výplach na TV Nova z doby před mnoha a mnoha lety ... no a Nova drží tradici a stále vysílá jednu sračku za druhou. Ale je to prostě nostalgie ... nenáviděná mrcha Fátima, idol ženských srdcí Chozé Armando a strhující doktor Malavér po boku již zmíněné Esmeraldy, se nesmazatelně zaryly do srdcí mnoha diváků. A stejně je to sračka.

Temný případ - Série 1 (2014) (série)

Ještě někdy okolo šestého dílu sem chtěl dát 4 hvězdy. První tři epizody, jsou na mě až příliš ukecané a filozofující. Ta skličující a temná nálada mě až tak moc nezasáhla, další dva díly ale úroveň zvedly, obzvlášť závěr 4. epizody je v televizní tvorbě doslova nevídaný. Pak už jen vše směřovalo přímo do finále. A až to mě strhlo, až to finální vyvrcholení ve mě vzbudilo hnusné a skličující pocity. A když to všechno posčítám, vyjde mi 5 hvězd. Skvěle napsané i natočené, neskutečně dobře zahrané, prostě skvělé. Bravo HBO.

Fargo - Season 1 (2014) (série)

Strašně mě štvalo, jak se víc jak polovina postav chová naprosto stupidně. Herecky i filmařsky je vše zvládnuté to je naprosto bez debat, jen mi prostě nesedl příběh, způsob vyprávění a postavy ... což je poměrně zásadní věc. Druhé řadě asi šanci ani nedám. A ani mě to moc nemrzí. 50%

Crash (2004)

Skvělá ždímačka na city, která se už na začátku slušně rozjede a na konci filmu se ručička otáčkoměru třepotá na konci ciferníku. A pokud vás to nechá chladným ... víte, že je tu něco špatně. Neříkám, že jsem se nudil. Ani si nestěžuju na poselství které Crash nese. Ale prostě je toho moc, až zbytečně moc. Spousta filmů si vystačí s menším množstvím emocí a přesto je dokáže tak krásně vyšponovat do strhujícího finále. Tohle mi přišlo ubulené od začátku do konce, a jediné co mě skutečně bavilo byla prostřední část a její napětí, kdy jsem každé dvě minuty hádal kdo teda nakonec zemře. Je to dobrý film, ale až příliš tlačí na pilu a každých pět minut předhazuje otázky rasismu nebo scénu, která má člověka rozbrečet. 60%

Stranger Things (2016) (seriál)

Obrovské překvapení. Seriál, který si jen tak nenápadně na koleně stloukli chlapci z Netflixu, proplouval těžce pod radarem a s pouhým jedním oznamovacím trailerem se představil potenciálním divákům jen pár týdnů před premiérou. A najednou je kolem seriálu obrovský boom ... a po zhlédnutí říkám, že zcela zasloužený. Za mě je tehnle sci-fi hororový mix s osmdesátkovou atmosférou, aspirant na nejlepší seriál roku. Prostě neskutečná pecka. 92%

Orel Eddie (2016)

Tak trochu Kokosy na sněhu v moderním hávu. S trochu menším množstvím humoru, protože celý film jeden na trochu vážnější notu. Jinak je to více méně stejný příběh, se skvělou ústřední hereckou dvojicí (Jackman si to strašně dává). Prostě kvalitní dávka sportovního napětí a emocí, zabalená do feel-good filmu. 78%

Sing Street (2016)

Luxusní práce a jeden z nejlepších muzikálů, který jsem kdy viděl. Příběhově sice jde o milionkrát o ohranou zápletku o mladé lásce. To však vůbec ničemu nevadí, předvídatelnost mi byla naprosto ukradená, protože to na čem celý film stojí je retro atmosféra osmdesátých let a perfektní soundtrack. Písničky jsou naprosto skvělé a jednoduše řečeno, pasují do každé scény jak prdel na hrnec. A Lucy Boyton je nádherná. Za mě plná palba 96%. PS: je úlet sledovat Malíčka smát se a synchronizovaně tančit :D :D

Grimsby (2016)

Slušně zvládnutá akce, jako komedie spíše lehký podprůměr ... ale jako prasárna plná ujetých a nechutných scén naprosto dokonalé. S bandou kamarádů a lahváčem v ruce se skvěle zabavíte.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Špatné na všech frontách. Je až neuvěřitelné, že film který má dvě a půl hodiny a svým názvem láká na souboj Batmana a Supermana, se samotnému souboji věnuje asi pět minut. První dvě hodiny totiž zabije představováním (nebo spíš nepředstavování) zbytečně vysokého počtu postav, míst a lokací, které se snaží být malou součástí obrovské skládačky ... kterou Snyder absolutně nezvládl poskládat. Film tak skáče z jednoho místa na druhé, od jedné postavy k další a vlastně vůbec nic nevypráví. Celkový dojem nakonec nezachrání ani akce a triky, kterými Snyder sice nešetří, ale všechno je tmavé, všude poletuje nějaký bordel choreografie dostává taky pěkně na frak. No děs a hrůza. 40% z milosti.

Labyrint: Zkoušky ohněm (2015)

Více méně stejná hloupá pohádka jako první díl, jen v jiném a pro mě trochu nudnějším prostředí. Některé dialogy jsou svou hloupostí až do nebe volající, jiné jsou zase tak prázdné a bezduché, až to bolí. Stále jde o lehký nadprůměr co se týká teen filmů, ale žádná sláva to teda není. 55%