Moje první dovolená (2016) (pořad)

God die, alebo, Arnoldovi by sa to páčilo. A šak čo by niekto nevyužil príležitosť pocestovať aj za cenu toho, že sa na vás bude dívať celý národ. Veď z toho niekoľkodňového zážitku obetujete maximálne hodinu pre vysielací čas, možno sa na vás niekto posmeje ale zážitok z tej cesty vám ostane po celý život.

Mladý papež (2016) (seriál)

Toľko kontrastov. Mnoho krát obraz povedal viac než slovo. Majstrovská réžia. Rovnako vynikajúci výber hercov. Z mladého pápeža miestami išiel až strach, mystika pútavo sprevádza dej. Bavilo ma všetko. Naplno som si užil azda každý jeden diel. Úprimné nadšenie. Pius XIII. To je ten človek so super-schopnosťou modlenia!!

Miles Ahead (2015)

Strih má miestami vkusne dynamický spád podobne ako jazz, je to cool, je to štýlové, film celkovo šľape jak jazz, ale nevolajte ho tak. Don Cheadle sa tu v réžii aj herecky celkom nečakane odviazal a mne ako divákovi tohto snímku a fanúšikovi Davisa neostalo nič iné len sa úprimne zabaviť. Ozaj, príjemné prekvapenie.

Paprika (2006)

Zaujímavá postava Papriky. Fantastický svet prekypuje hravosťou. Čulá atmosféra, miestami aj plná napätia. Zápletka, príbeh, čím viac v strehu, tým lepšie. A tá animácia. Satoshi Kon je ozajstný génius znalý svojho umu.

Doktor Strange (2016)

Keď si predstavím, že toto bol len prvý kontakt so svetom Dr. Strangea, prichádza na mňa nesmierne nutkanie fandiť elegantne rozbehnutému kolotoču Marvel-komiksových fantázií. Tie sú už akurát pripravené nás v ďalšom diely prekvapiť ešte odvážnejším potenciálom. Kvalitná zábava (Videné 3D+4D zážitok po prvý raz. Hodnotím na výbornú:))

Teror (2016) (TV film)

Trocha tendenčne natočené v prospech neviny. Ale, na druhej strane, táto modelová situácia by sa ťažko obhájila pri rozsudku vinný. Podľa toho čo bolo prezentované, ľudia na palube by zomreli tak či onak. Takže tu niet o čom veľmi diskutovať. Ak sa pani prokurátorka odvoláva na príklad s vagónom a výhybkou, tak hovorí z cestne. Tu nebolo možné rozhodnúť či zomrú ľudia na štadióne, alebo v lietadle, ale o to či zomrú ľudia v lietadle alebo na štadióne AJ v lietadle. Ak prokurátorka apeluje na predstavu, že máme niekoho z mosta zhodiť a zabiť aby sme zastavili vagón, tak je to rovnaký zcestný prípad, lebo muž na moste buď zomrie alebo nie. Je množstvo pohľadov ako sa na celý tento prípad pozrieť. Množstvo postojov môžme zaujať. Veľa otázok ešte môžme položiť. Mňa napríklad zaujímalo čo samotní piloti uneseného lietadla? Boli by schopní to napáliť do štadióna? (nuž začali pred mestom klesať, ale to nikto nespomenul) Viac by ma zaujímala psychoanalýza pilota uneseného lietadla, jeho možnosti riešenia, ako súdiť pilota stíhačky, ktorý bol cvičený k tomu, aby sa s takouto situáciou vysporiadal (síce mu nadriadení odkázali aby nestrieľal, ich beznádej- pol hodinu nič nerobili len čumeli - potichu túžila po odpálení, a na toto bol obvinený pilot ako vojak stavaný, stlačiť spúšť, ktorú by ostatní neboli schopní stlačiť). Každopádne, páčil sa mi spomenutý ďalší dôsledok verdiktu, teda, ako by vnímali obdobní teroristi rozsudok vinný. Ak to zhodnotím, tak celkovo projekt samotný, nápad,interaktívna realizácia, fakt, že sa to súčasne premietalo vo viacerých krajinách, to všetko sa mi veľmi páčilo, určite by som prijal viac takýchto filmov avšak do budúcna s oveľa rafinovanejšou morálnou dilemou, kde nebude výsledok vopred tak jednoznačný.

Jedna noc (2016) (seriál)

Z celého toho teátra justičného systému ("We've got more on the kid") mi behal desivý mráz po chrbte. Bolo mi miestami až nevoľno. Atmosféra beznádeje, donebavolajúceho zúfalstva sa tiahne takmer celou sériou a ku koncu už som bol podobne ako Nazir s tým najhorším zmierený a pripravený si vypočuť rozsudok nech už je akýkoľvek (aj keď po záverečnej reči v podaní famózneho Johna Tortura mi až tak nebolo všetko jedno). Nuž, réžia, kamera, scenár, herci, všetko sa zladilo do jedného famózneho seriálu, ktorý sa medzi kriminálnymi drámami rozhodne nestratí. Práve naopak. Bude pekne vyčnievať a snáď podnecovať k tvorbe podobne kvalitných televíznych diel. Teraz si už len nájsť niečo kvalitou podobné len omnoho optimistickejšie, lenže,.. hm.. chytá ma ďalšia beznádej :)