Přineste mi hlavu samopalnice (2012)

Přišlo mi to zajímavý a celkem i fajn natočený. To neříkám že ne. Je to očividná hračičkovost a uvažoval jsem i o třetí hvězdě. Ale je to scenáristicky jen tak načrtlé a i když pár nápadů vyčnívá, je to tak na hraně kvalit profi filmu.

Geomgaek (2020)

Příběh celkem slabý, ale silně nadstandardní choreografie šermířských soubojů a výborná kamera a střih dělá z tohoto filmu věc která určitě stojí za shlédnutí.

Sváteční rande (2020)

Hodně příjemný ústřední pár. Funguje jim to, jsou fajn, milí a přirození. Na tom se dá už leccos stavět. Tady je i pár vtipů, romantika, určitě to lepší z podobných filmů.

Croodsovi: Nový věk (2020)

Místy hodně hravé a vtipné, ale po půlce se to klasicky rozbředne do rodinně řešících peripetií. Akční finále mi přišlo nepatřičně divné. Animace tradičně skvělá.

Vyproštění (2020)

Indickej kanonenfutr se vysloveně dere, aby se mohl nechat oddělat, tohle mi taky dost vadilo. Ale jinak je to neurážející akční bezmozková oddechovka s ne sice ohromujícím, ale uvěřitelným Hemsworthem. Zápletka je prostinká a vlastně se víc ani nedovíte, ale choreografii se povedlo pár dobrých scén. Proč ne.

O vánoční hvězdě (2020) (TV film)

Ta divná hvězdná zápletka mě tedy moc nebrala. Scénář je poměrně bizarní mišmaš. Anička Geislerovic konečně hraje roli pro kterou má vrozené dispozice, tedy nesympatickou potvoru. Naopak Tereza byla snad jediné oživení, její střelená hvězda byla fajn. Kotek mi nevadil, princezna byla spíš zdobná a moc prostoru neměla, ale ve výsledku se to dalo sledovat.

Svatý rok (1976)

Poklidně plynoucí konverzačka stavící na zápletce a Gabinovi. Jeho starosvětský zlodějský pardál převlečený za biskupa je skvělý. Taktéž starý dobrý kvalitní dabing potěší. Humor je spíš situační, smíchy se rozhodně neválíte, ale baví.

Rare Exports (2010)

Prostředí a taková ta typická finská cáklost je celkem fajn a neříkám, že to není originální. Ale v podstatě se tam toho moc neděje a finále sem si teda představoval úplně jinak.

Královské Vánoce (2014) (TV film)

Dalo se to přežít jen díky tomu, že jsou Vánoce. Jinak Deník princezny a podobné jsou o řád výš. Tohle nemá nic navíc, není to ani vtipné, ani dobře obsazené. Když je z celého filmu nejzajímavější a nejplnokrevnější postava sluha Viktor, tak to je něco špatně.

Učitelem z nouze (2014)

Pravděpodobně poslední romantická komedie s již trochu omšelým Hugh Grantem. Jeho životem omletý cynik, vyučující proti své vůli, je ale pořád docela příjemně vtipný. Je to taková ta konverzační záležitost, ale J.K.Simmons a nádherná Marisa Tomei zdatně pomáhají k tomu, že to je pořád slušná zábava.