Winchester '73 (1950)

Soustředění příběhu ne na hlavní postavu, ale na více menších úseků s mnoha postavami bylo zajímavé, ale hrdina Jamese Stewarta je tím upozaděn. Ne že by to bylo špatně, ale nějak mě to nesedlo. Jinak výborná kamera, několik scén skvělých, např. obléhání vojenského tábora, několik slabších, jako zapálení domu šerifem a útěk Waco McDeana. Syrovost tomu celkem sedí, netrpí to roztahaností tak typickou pro westerny. Ovšem jiné filmy Jamese Stewarta a Anthony Manna se mi líbily mnohem více.

Love Jacked (2018)

Naprosto debilní zápletka a vrcholně nesympatická a nánovitá hlavní hrdinka tenhle film táhnou dolů. Hlavní hrdina je naopak sympaťák a i když tyhle all black filmy moc nemusím, tak se to dalo snést. Ale hloupoučký nelogický scénář a laciná produkce jak z Halmarku dost štve. Romantika díky nulové chemii hlavního páru dostává na zadel a i když pár vtipů se najde, pitomosti typu svatba na falešné jméno očividně bez potřeby jakýchkoli dokladů, důvod vzniku celého toho nesmyslu a řešení kam s falešným ženichem...vážně?

Wonder Woman 1984 (2020)

Pozici nejnudnějšího superhrdinského filmu u mne už nemá Green Lantern, ale tento režisérský majstrštyk. Nesmyslná a nezajímavá zápletka, nudná akce, všechno vysloveně nemastně neslaně, ale vyváženě a optimisticky a nenásilně natočeno. Už jsem viděl přímé přenosy z binga, které byly dramatičtější než tohle. Navíc naprosto šílená stopáž, od poloviny filmu jsem to místy přetáčel a i tak to bylo moc dlouhé.

Monster Hunter (2020)

Vlastně to na pohled není tak zlé, peníze z toho celkem cítit jsou a lacině to rozhodně nevypadá. Milla je pořád fešanda, Tony Jaa je fajn a Ron Perlman se sice jen mihne, ale je tam. Ovšem kromě toho...kromě toho tam není skutečně nic. Logiku bych asi nepostrádal tak bolestně, ale nějaký smysl by to proboha dávat mohlo. Zběsilá naháněčka s pár efektními akčními vložkami a šlus? I oddechové akční béčko by mohlo mít děj ne? Ale zase jsem zjistil, že Milla Jovovich kupodivu neumí zpívat.

Boku no kanodžo wa saibógu (2008)

Konec to vytáhl na tři, jinak do té doby šíleně nevyrovnané. Hlavní hrdina výjimečně pitomej, sice zápletka zajímavá a Haruka Ayase krásná jako vždy, ale scénář silně drhne a určitě to potenciál nevyužilo. Ale konec je naštěstí romanticky vypointován, takže ve výsledku ta podivnost dopadla ještě dobře.

Plevel (2018)

Trochu mi vadilo místy dost násilné tlačení na sociální notu, taky složení třídy bylo poměrně multi kulti, ovšem nemůžu posoudit, jestli to není v dnešní Francii už prostě obraz reality. No naštěstí se to včas vždycky shodlio nějakým vůbec ne špatným vtipem, ale chování postav je místy dost krkolomné, a zápletka s policistou a penězi snad není myšlena ani vážně.

Bloody Hell (2020)

V pohodě oddechovka, se stopami humoru a Jevan polkou jako doprovodnou muzikou. Okleštěný hlavní hrdina mi místy připomínal Bruce Campbella v Duchu lesa, jen ta motorová pila chyběla. Obsazení i akce nebylo zlé a jako krvavá zábava na jeden večer to bez problémů obstojí.

Čističi vesmíru (2021)

Vizuálně a atmosféricky je to v podstatě na úrovni AAA scifi. Tady určitě velké plus. Další plus jsou zajímavé charaktery, kromě emocionálně rozháranýho bývalýho vojáka, to je kokot na entou a celou dobu mě krkal, i celkové poměrně uvěřitelné ztvárnění budoucí reality, což je pro mě ve scifi fakt důležité. Přes pomalejší rozjezd se to kolem poloviny filmu stane zajímavé a dramatické, ale zárověň to postupem času nasákne hodně asijské uplakanosti a nezlomí se to, proti všem očekáváním, do větší akce. Finále má nápad a odpich, ovšem kdyby to byl jen příběh vesmírných sběračů odpadu s nesourodou posádkou ala Firefly, byl bych mnohem radši.

Hrdinští lúzři (2019)

Příjemný průměr, ovšem spíš než heist film je to sociální sonda trochu okořeněná jihoamerickým humorem a stylem.

Gangster, policajt a ďábel (2019)

Poměrně zajímavá zápletka a hlavně Ma Dong Seok to táhnou silně nahoru. Naopak polda je hysterickej rádoby drsoň s charismatem a výrazem chcíplýho holuba. Ale obsahuje to solidní množství rvaček a odsýpá to.