Walk Don't Run (1966)

Šedivé vlasy Caryho Granta vůbec neškodí, naopak role otcovského dohazovače mu jde jako všechny jeho role. Rozloučení s herectvím dopadlo výborně, nonšalantní elegán jako vždy, navíc stále ve skvělé formě, šplhání do okna v jeho věku vypadalo jako hračka.. Scénáristicky jde o průměrnou taškařici , herecky to není zlé a exotické Tokyo je zajímavé, navíc přináší zajímavé téma k vtipům. Naprosto mě ale okouzlila jedna z nejkrásnějších zrzek jaké jsem kdy viděl. Samantha Eggar je prostě nádherná, energická a okouzlující. Celý film jsem tomu moulovi Huttonovi záviděl.

Z Paříže do Paříže (2017)

Ani sám nevím, jestli je mi milejší tahle prosluněná verze dětského roadmovie, se zpočátku pouze tušeným nebezpečím, klukovskými alotrii a až prázdninovým přímořským feelingem, nebo bych dal radši přednost něčemu temnějšímu, drastičtějšímu a více Schindlerovoseznamově bezvýchodnějšímu. Kluci hrají skvěle a typická francouzská plejáda rázovitých postaviček se neomrzí, kamera i střih je opravdu bez chyby a poslední třetina je vážně napínavá. Ale první polovina filmu moc neodsýpá, scénář se až moc mazlí s téměř impresionistickými záběry, a nálada se buduje trochu nuceně. Nemůžu posoudit jak moc to v okupované Francii vypadalo, mám srovnání pouze s například českými filmy, ale útěk dvou židovských kluků připomíná spíš výlet, jde více o náladu, joie de vivre, než o drsnou realitu. Což nijak neubírá díle na kvalitě, někdy je to vysloveně ku prospěchu věci. Patosu je jen rozumné množství , ovšem nebýt konce který je konečně trochu dramatický, bylo by ve výsledku o další průměrný film více.

Křížová palba (2016)

Silně atmosférická, dobře ozvučená a nasnímaná, přesto jednohubka. Charaktery jsou tu snad všechny které si lze představit, a postupně se všichni rozstřílejí na sračky, a to myslím doslova, méně jak 3 kulky na osobu jsem snad nenapočítal.

Miranda (2009) (seriál)

Britskou legraci já rád. A Miranda je sakra britská. Některé fóry jsou ultimátní. Ale dost často mě vadilo její nepochopitelné blábolení nesmyslů. Vedlejší postavy jsou hodně zábavné a hlavní ( a největší ) si ze sebe dělá sympaticky legraci, ovšem někdy je to trochu křečovité , například opakované vtipy o nadýmání a podobně.

Arrietty ze světa půjčovníčků (2010)

Kvalita Ghibli. Animaci nemá smysl hodnotit, každý ví a zná, zde je navíc naprosto skvělá hudba a děj plný zasněného romantismu a melancholie.

CHIPS: Bláznivá hlídka (2017)

Tak to byla spíš parodie, jinak si tu tunu nesmyslů nedovedu vysvětlit. Pár scén ujde a Peňa je vtipný, ale ústřední pár je divný až moc a blbnou v podstatě bez příčiny. Tohle těžce zazdil scénář.

Omlazovací prostředek (1952)

Pro mě silný průměr. Dost násilné tlačení na pilu při dětinském blbnutí ústředního páru a hluchá místa mi tolik nevadily, Cary hrající si na indiány byl skvělý. Ale příběh se motá dost zmateně kolem elixíru a v podstatě jen pro to, aby postavy měly důvod ho vypít. Jinak je scénář dost děravý. Ale občas zajiskří dobrý vtip a potěšila mladá Marylin Monroe.

Brimstone (2016)

Ale jo, je to umění. Ale jo, je to zajímavý. Ale děsně dlouhý, a atmosféra zla a násilí je hrozně ubíjející, krutá a dost uhrančivě stereotypní. Bylo vysloveně nepříjemný se tím prokousávat na konec, a přiznávám, že jsem to dal natřikrát. Ztvárněno je to kvalitně, kamera byla místy vysloveně skvélá a herci hráli ty hnusný role dobře. Ale mně ze sledování tohohle filmu dobře nebylo.

Život (2017)

Nebyl jsem schopen to dokoukat. Imbecilita astronautů, kteří asi nemají žádný výcvik, a mimozemský organismus si pěstují, hladí, div že si ho nestrčí do pusy a pak se díví jeho náhlé rychlosti a vražednosti, protože to přece NIKDO nemohl tušit !! Něco se pokazí, začne řev, velitel křičí " Neotvírejte ty dveře!" a někdo jiny zařve že na to prdí a dveře otevře a překvapivě zajde a vetřelec uteče. Toto se opakuje několikrát!! Neskutečný. Nikdo nedělá co má, nikdo neposlouchá.Dal jsem to do poloviny.

Rychle a zběsile 8 (2017)

No proti příšerným posledním dvěma dílům přeci jen pokrok. Ale je to pořád hloupoučké a nesmyslně přepálené. Jen už se to dá vydržet. Nelogických věcí má scénář dost a dost, ale pár kousků se povedlo. Scéna s dálkovým ovládáním aut a potom hlavně Jason Statham v geniální akci v letadle to vytáhli na tři hvězdy. Zato část s ponorkou a vůbec celé ledové finále bylo naprosto šílené , to mě vážně otrávilo. Tam bylo hovadin asi nejvíc. Herecky pořád stejné , hlášky, grimasy , a pár vtipů.