Znamení smrti (2008)

Znamení smrti, tedy Resurrection county (který hovado zase překládalo?) je dalším moderním buranským hororem, s pohodlným, pomalým rozjezdem,ale celkem slušně masakrálním koncem,ta vybíječka ke konci se mi už místy zdála dost nudná a přitažená za vlasy,ale nelitoval jsem. Skupina přátel jede na výlet do lesů, který obývají většinou zpřizněnci Mormonů,který jak vidno nemají rádi moc zvědavý turisty obzvlášť ty, kteří si jedou do lesů zajezdit na 4 kolkách a ničí přírodu popřípadě plaší zvěř. 2 ze skupiny se projedou na 4kolkách a dostanou se do křížku se 2 ma místníma,kde bohužel dojde ke smrti jednoho z bratrů a tím se začne kolotoč s plnou dávkou brutality, co musím ocenit a co se mi opravdu líbilo,tak scéna holky vs. burani u ohniště. Také konec, nezvyklý v těchto končinách potěšil.

„Babičky dobíjejte přesně!“ (1983)

Tomuhle filmu jsem tam trochu skočil na špek, starší filmy s podobnou tématikou natočené za těžké totality mám celkem rád,al babičky mě zklamaly. Podivné výkony, podivný "disko" hudba, herci, no, no budiž, aby nebyli přechválený, zase taková hitparáda to nebyla a to ani od Jiřího Lábuse,ač ho mám jako českého herce v jiných filmech rád. Mělo jít o sci-fi? Horor? komedii nebo něco mezi? Tak v tom případě ani jeden žánr na mě nezapůsobil. Mizérie pardon.

Oktanový kult (2003)

Solidní road movie horor,který neurazil, naopak, nečekal jsem od něj moc a potěšila mě i přítomnost Normana Reeduse (Daryl z Walking Dead). Tyhle typy filmů s moc pěknou atmosférou se mi moc líbí, co bych vytknul tak to hlavní pointa,která podle mého názoru nebyla úplně dotažená do konce. Matka se vrací s dcerou v noci od otce, a po neustálých hádkách a výčitkách přijde dceři vhod vzít do auta pro rozptýlení podivnou stopařku. Poté co ji vysadí, se začnou dít zvláštní věci a vše ještě více zkomplikuje po velké hádce matky s dcerou na odpočívadle. Matka zjišťuje, že ne všechno a všichni je tak jak se tváří, podivná policistka, podivný kněz v TV, podivný mechanik z kamionu atd. Možná to nebylo úmyslem,ale je zde pěkně vidět, jaké jsou různé kulty v kombinaci s náboženstvím vymývací pakárna.

Wrestlemaniac (2006)

Po vraždících rajčatech, klaunech, buldozerech, psech nebo dětech jsme se dočkali i vraždícího zápasníka wrestlingu, čeho se ještě já na starý kolena nedočkám že. Debil, tlustý, upocený prase, další debil a tři štětky jedou vanem přes mexické území kamsi natáčet laciný, amaterský porno.Jak to tak bývá, uprostřed pouště dojde benzín a podle legendy by neměli stavět ve staré opuštěné vesnici,kde se prováděli pokusy na vysloužilých zápasnicích wrestlingu, Samozřejmě se zde zastaví a začíná taková průměrná vybíjená, celkem solidní gore, kamera se věnuje především dámskýmu pozadí nebo spodku a nezapomíná zabírat také prsa, na které se našlo víc času, než na otřesný scénář a herecký výkony,ale abych jenom nehulal, úplně nejhorší to taky nebylo, celkem se dalo a i sem tam jsem se i zasmál.

Poslední dům nalevo (1972)

Hodně velký zklamání, na druhou stranu Wes Craven, už bych si na něj mohl pomalu zvyknout, trochu vrták z mého pohledu. Ta neuvěřitelná hudba v pozadí snímku, která by spíš sedla italské komedii nebo westernu z 50 sátých let ze mě neuvěřitelně ždímala energii až do té doby,kdy jsem už neměl sílu ani náladu vstřebávat alespoň to trochu dobré gore. Že matka neoplakávala dceru a chovala se jako by prožívala nejšťastnější dny svého života poté co přešla o potomka mě ani moc neudivovalo,co mě udivovalo víc,bylo co to tam vyváděl ten její vypečenej manžel,byť měl k dispozici brokovnici a všechny tři výtečníky na dostřel v ložnici,tak se tam místo toho placil po koberci a sprejem v ruce a vymejšlel tam s prominutím pí*****y. Natahuje drátek kolem dveří (proboha k čemu?) kterej snad ani svojí úlohu nemhol splnit a ani jsem si nevšiml, že by byl účelem nějaké pasti? S motorou pilou běhajicí otec už byl k smíchu a všichno dovršili postižení policajti.

Don't Go to Sleep (1982) (TV film)

Docela sympatický kousek z 80 sátek. Kdyby nebyl děj tak kostrbatý a chvílema dost nudil, možná bych byl býval byl hodnotil výš. Moc mě zajala odvedená herecká práce obou dětí, zahrály fantasticky, líp než jejich filmový rodiče bych si troufal tvrdit. Efetky byly slabší, hlavně ztvárnění ducha mrtvé sestry mohlo být zpracováno. Po úmrtí nejstarší sestry,jak jsem už zmínil se rodina stěhuje se dvěma dětma do většího,kam si nakýblujou i tchýni. Nejmladší Mary začne haluzit a mít vidiny mrtvé sestry,která ji později začne navádět ke vraždám ostatních členů rodiny. Celkem se jí to daří,ale u matky,která nakonec prožře narazí. Film je takové spojení duchařiny a mentální schyzofrenie, jak to doopravdy nakonec je,to ať si každý udělá vlastní obrázek, já jsem měl popravdě problém konec pochopit.

La tía Alejandra (1979)

Jaroslav Čejka v roli mexické čarodějnice tety Alejandry, nevim jak se mu tu roli podařilo získat,ale jistě s ní potěšil miliony svých fanoušků na celém světě. Jsem docela rád, mě některé kulty minuly, tenhle příklad mluví za vše. Alejandra taky mohla předvést víc, než jenom zapalování svíček a zvedání stolu (na provázku). Děti mohly být zavražděny morbiděnji,chyběla mi tam krev, když už tam bylo zábavy, atmosféry a všeho ostatního jako šafránu. Zajímavý rozjezd,ale tragický dojezd. Alejandru v žádném případě nebrat!

Králova řeč (2010)

Po vysokém hodnocení Nespoutaného Djanga pro mě další podpásovka 86%? Ani omylem, přetrvávající nuda, návštěva logopeda, další strašná nuda, otřesný dialogy, logoped, nuda, hádky s logopedem, nuda, závěrečná řeč, konečně konec. Blbost na Ntou.

Žár (1981)

Skvělý táborový masakr, jinde jsem četl spoustu srovnání s Pátkem 13 a Sleepaway Camp, v zásadě, že tento je nejlepší, dal jsem na recenze,ale také jsem těch co si myslí, že Pátek 13 je jeden z nejlepších hororových subžánrů tohoto typu. Pěkné vraždy, gore relativně ušlo, až na příliš kečupovou krev a přehnané hraní občas,ale tim, že byl film brán se vší vážností, za to si u mě vysloužil plus, váhal jsem mezi 2 a 3,ale nakonec dám hodnocení lepší, přeci jenom v poslední době jsem musel z pár kravin co jsem viděl vystřízlivět a Burning mě tak trochu probralo.

Tábor Sleepaway 2 (1988)

A je to opět tu, vraždící transexuál Angela opět v akci a skupina táborníků s plnou chutí jako vždy osouložit koholiv a za jakéhokoliv počasí (i když ty výrostky brát trochu s rezervou, většina z nich je vyspělejší a také i starší než samotní instruktoři :-)) ), je hezké vidět akci také z té druhé strany, ze strany vraha,kdy scénář moc nemlží, příprava vražd a také toho,koho má Angela tentokrát v merku. Na vraždy je příjemné se dívat, ač nejsou tak dokonalé, na svou dobu příjemné podívání, Angelin humor perfektně zasazen a nesnaží se v žádném případě film zesměšnit. Angela je magor a jako takovou je jí třeba brát. Skvělý, myslím, že lepší než jednička.