Dark Night of the Scarecrow (1981) (TV film)

Sice na rok 1981 slušný nápad,ale potenciál nevyužit, všechny 4 vraždy jsou se střihem,takže si jenom můžeme domyslet jak asi vypadalo tělo každého nešťastníka, děj zbytečně natažený, spousta nudných míst a pasáží. A ten herecký kompars škoda mluvit, jeden horší než druhej. Je spousta jiných a mnohem lepších 80sátkových filmů, tenhle bych řadil mezi ty nejslabší,které jsem měl možnost vidět. Naštěstí se žádné zklamání nekonalo, protože hodnocení jsem bral s rezervou.

Útes smrti (2010)

Taky mám slabost pro žraločí horory a tady je jeden naservírovanej přímo podle mojí chuti. Během sledování jsem taky trnul hrůzou a sledoval co partičku mladých čeká.V australském podání se nedočkáme žádných sexbomb ani odhalených dámských přirození a ani penisů, na které nás lákají jejich američtí kolegové ve svých filmech. V jednu chvíli jsem si podle podaných hereckých výkonů vážně myslel, že na hlavní aktéry poslali opravdový žraloky. Mně by se patrně kousla pumpa i během natáčení! Skvělý filmový zážitek!

Smrti napospas (2006)

Byly pasáže,který jsem nepochopil a kterým jsem moc nerozuměl,to bylo asi proto, že film neudržel mojí pozornost.Film chce být za každou cenu zajímavý, což na někoho funguje,ale já jsem jeho lstivost odhalil. I když je K. Roden světlejší vyjímka, obecně nemám české herce rád, ani tu však nijak významně nezazářil navíc s tak protivnou a nesympatickou partnerkou Marií.Úvod filmu opravdu velká ubíjející nuda, konec filmu jeden velký zamotaný myšmaš,který měl být pravděpodobně odměnou za nudný začátek a tak se sem naflákalo vše hlava nehlava,tak se nedivme za ten nehorázný guláš.

Zazděná (2009)

Ač se film sebevíc snažil tak nepřesvědčil, jediný co fakt stojí za povšimnutí je kostra scénáře, na kterou se nalepil nezajímavý obal. Další dva mordy, mord psa a mord kluka hlavní hrdinky vzala kamera z vlaku, pravděpodobně z důvodů nedostatečnýho financování snímku nebo lenosti maskérů? Po zavření holky do díry s divnym chlapem už byl vrchol trapnosti a já se těšil na konec, kterej už samozřejmě ničím nepřekvapil. Trochu jsem vkládal naděje do Deborah Unger (Silent Hill),ale ani ta nijak nevybočila z řady, je to jenom jeden z dalších zbytečných snímků.

Proroctví z temnot (2002)

No tak to bylo něco,ale bohužel ne v pozitivním slova smyslu, Gere přijde o přítelku a od té doby pořád něco řeší, nikdo mu nic nevěří a on neustále někoho přesvědčuje (policajty, kamarády, detektivy). Gere má tušení a vidění, zjišťuje, že stejné vidění má spousta jiných lidí, někdo mu volá, ze začátku se s tim tajemný hlasem baví, poté co se rozbrečí, tak telefony nebere. Opět má tušení, chemička, řeka Ohia nebo delegát který má být zavražděn? Ne most nad řekou Ohio, to je ono, most se rozpadá a ač to všichni na mostě dávno pochopili, Gere se je vrhá varovat, přeskakuje praskající ocelová lana,pobíhá po traverzách a varuje lidi, jakoby by byli mongoloidní a dávno nepochopili, že se tu něco sere. Jedinej mongoloidek Gere se vrhá do hlubin řeky za kámoškou, v zimě v kabátu bez baterky sám, po 5ti minutách se bez dekompresních příznáků vynořuje jako by se nechumelilo i s kamarádkou (kdyby to byl Ironman, tak to samozřejmě chápu) cvak, vypínám to mi stačí, víc vidět nemusim.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Tommy Wirkola,kdo to je? Že by zase norové začali amíkům fušovat do řemesla a chtěli jim ukázat jak se to správně dělá? Ano asi ukázali, protože tohle fakt není pro děti, na motivy pohádky bratří Grimmů, poté co Jeníček s Mařenkou "vypečou" se zlou čarodejnicí stali se z nich Witch Hunters, za nějakou tu gáži zbaví pár vesnic od nechtěnýho lesního teroru a sem tam nějakou vykuchaj, dokud nenanrazí na Marion,se kterou to nebude zas taková procházka růžovou zahradou, Marion a její kámošky mají v plánu získat lektvar pravděpodobně z dětských duší a Mařenčiniho srdce na to, aby jejich kůže získala nehořlavý dezén. Když to shrnu tak efekty na výbornou, příběh a scénář palec dolů, hudba Hans Zimmer (bravvooo), herci nadrpůměr a zábava? No nenudil jsem se.

Sanctum (2011)

Mno spíš bych to viděl na citové shledání otce a syna,které nás provází celou stopáží, potápění, jeskyně a labyrinty jsou jenom taková slabá bokovka ve filmu, aby se neřeklo, pro mě tyhle srdceryvný scény jsou za trest a dost trpim, když si timhle musím procházet. I když jsem věděl podle hodnocení a referencí, že to asi nebude to pravé ořechové, prostě jsem masochista a jako agilní potápěč jsem film chtěl vidět. Chyba lávky.

TRON: Legacy 3D (2010)

Průměrný 3D snímek, kterému pomáhá bohužel jen to, že část byla natočená ve 3D, slušné efekty jsou to jediné, co mě přimělo dát 2 hvězdičky, bohužel ostatní jako příběh, scénář, herci, vše bylo moc špatné, ještě bych možná pochválil hudbu od mojich oblíbených Duft Punk. Popravdě jsem čekal mnohem víc,ale tak jako pohádka pro děti od Disneyho, proč ne.

Lesní duch (2013)

Tak po dnešku mám jasno, na feťáky neplatí žádný léčebny nebo drop in,ale prachobyčejná kniha mrtvých, oni si to poté co jim démoni trochu provětraj žíly dvakrát rozmyslí. Ale teď vážně, po té kritice co jsem se dočetl a po té co jsem vstoupil do kina (vstupný jsem ještě usmlouval na studenta a šlo se) a dohromady včetně mě nás tam bylo 5, 4 seděli nahoře a já sám uprostřed jsem zažil opravdovou fantazii a od dnešního dne se budu modlit ke kultu jménem Fede Alvarez. Vím, že si jistě film najde mnoho odpůrců i tady mezi náma, vždyť já sám jsem odpůrce remaků a zbytečných pokračování,ale sakra tohle se povedlo a právě tady platí, že vyjímka potvrzuje pravidlo a to sto násob. Do prdele já se fakt bál!! Příběh je klasika kterou známe, objevil bych pár detailů,ale za ten zážitek všechno odpouštím, co bych možná zmínil, tak mi moc nesedla role či charakter hlavní postavy Davida, byl to prachsprostej sráč a posera, zvrtal snad co mohl, budiž mu odpuštěno a oheň lehký. Davidova sestra Mia je fetka, která slíbí kámošům, že toho nechá, když s ní po dobu jejího absťáku zůstanou na chatě,kde trávili s rodinou dětství, její matka se zcvokla a tak trochu vyčítá Davidovi, že je to jeho vina. Ve sklepě je objevena Kina mrtvých a šťourala Erica nenapadne nic jinýho než přečíst zaklínadlo k vyvolání démona. Dál už to znáte, masky atmosféra, gore, všechno hodnotim nejvýš, protože takovej zážitek jsem už dlouho neměl. Akce od začátku do konce a garantuju vám, že vás film nenechá na chvíli vydechnout.

Nespoutaný Django (2012)

90%? Tak to jsem musel vidět úplně jinej film, odvařenej jsem z toho fakt nebyl a považuju tohle dílko od Q.T. asi za to nejslabší co jsem od něj měl možnost vidět. Tak mi nějak přišlo, , že Christiph Waltz jako by ke konci už vůbec nehrál, jen tak postával a čekal co bude, jediná hvězdička za L. Capria. Nuda a nekonečná stopáž.